reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Hej dziewczyny,
Upalny dzień nam się zapowiada w Krakowie po 7 było już 32 stopnie:szok:
Sony -ciekawy ten leżaczek Fischera co prawda ja krzesełko do karmienia teoretycznie posiadam (dalej do mnie nie wróciło). Zawsze to jeden klamot mniej do schowania. Dla mnie to ważne bo dwa poziomy mieszkania to mniejsze przedpokoje i mniejsza przestrzeń na szafy.
Misia - jak dasz radę to mozesz wrzucic fotkę? Czy huśtawka Lidki działa cicho czy mocno słychac mechanizm. Ja gdzies w świecie mam karuzelkę Fischera i ona działa dosyc głośno.
Aduś, Millagros - współczuje wam ciągłego leżenia, ja też dostałam nakaz zwiększenia dawki odpoczynku w pozycji leżącej co w moim przypadku oznacza, że muszę zacząc kłaśc się na chwile w ciągu dnia (nigdy tego nie robię zawsze muszę byc w ruchu).

Ja po wizytce mam się zdecydowanie lepiej. Okazuje się, że szyjka długa 4 cm (ostatnio 3,8) i super trzyma, kłucia to rzecz normalna na tym etapie tym bardziej, że mała jest nisko i może uciskac nerwy. Twardnienie brzuszka to moga byc skurcze przepowiadające akurat wczoraj wieczorem brzusio miałam mięciutki bo przed samym wyjazdem wzięłam no-spe i lutke i leżalam prawie cały dzień. Może za bardzo się przejmuje tymi skurczami ale w poprzedniej ciąży ich nie odczuwałam tak Fenoterol na mnie dobrze działał, lek. dała mi receptę na Fenka i Isoptin gdyby brzusio bardzo dokuczał ale to chyba moja głowa mi takie psikusy robi bo dzisiaj też jest super. Mała waży już całe 2,2 kg czyli do porodu prawdopodbnie dobijemy do 3 kg, ma mega długie nogi (wzrost na +2 tygodnie), martwi mnie to, że jeden z wymiarów główki wychodzi po raz drugi na 32 tc a nie 34 ale lek uspokaja, że móżdżek jest do przodu o dwa dni, brzusio dokładnie co do dnia, nerki też prawdopodbnie mała jest trochę "splaszczona" bo głowkę wciska się mocno w dół. Niestety Toxo w IGG wyszedl mi wynik wątpliwy a zawsze miałam ujemny - lek. stweirdziła, że to pewnie bład labo no bo kiedy mogłam zachorowac skoro m-c temu był ujemny, dała mi jednak skierowanie na badanie którego nazwy nie pamiętam mam nadzieję, że będzie OK. Ja za to na +12 KG:szok: w poprzedniej ciąży 9 mc zaończyłam +10 ale co tam widac teraz dobrze się odżywiam bo wyniki mam dobre tylko leciutka anemia (0,1 poniżej normy) a poprzednio miałam mega anemię.
 
reklama
milagros...wspolczuje, wiem co to znaczy lezec. masakra:-( no ale czego my nie zrobimy, żeby maluszek był zdrowy i żeby długo w brzuszku posiedział...

Kate
..dobrze by było jakbys się wlasnie dowiedziała od swojego dr co oznaczają takie klucia. do czwartku ja jakos musze wytrzymać...wierze, ze musi być wszystko dobrze, bo u mnie na skracajaca szyjke już chyba nic nie da się zrobić... gdzies czytałam, ze po 30tc nie zakladaja pessara a na pewno nie szew...wiec musze się pilnować..
 
Milagros - współczuję. Na pocieszenie powiem, że mi w te upały i tak nie chce się chodzić.
Kiwisia - huśtawka nie chodzi głośno, ale mam wrażenie, że za szybko. Może trzeba obciążenia dzieckiem? Zdjęcie zrobię jak będę miała pod ręka aparat. Mamy serię 'LEŚNI PRZYJACIELE".
 
Millia, Kate nie bujcie się tak tej szyjki, mam nadzieje że to nie z powodu mojego przypadku..:zawstydzona/y:
Millia jesli chodzi o pessar to ja czytalam o kilku przypadkach zakladania go po 30 tc , zalezy duzo od sytuacji i podejści do tematu lekarza. Ale Tobie napewno nie trzeba bedzie nic zakladac..
Misia a Ty jakiś termin cc juz masz? jak to jest czy w razie wczesniejszej akcji przyspiesza Ci cc czy bedziesz miec porod sn?
 
A mi leżenie szkodzi, właśnie przeglądam info o zbyt małych wymiarach głowy i jestem przerażona. Qrcze nie mam wydruku z USG więc nie mam dokładnych wymiarów, przejrzałam usg Weroniczki bo dziewczyny są podobne wymiarowo oprócz głowy... Boje się, że coś jest nie tak chyba zapiszę się na USG gdzie indziej bo nie będę spac po nocach. Drugi raz obwód mi wyszedł mniejszy dwa tygodnie to sporo - buuuu tak się boje o Zuzinka :-(
 
a wiecie, jak ja widzę dzieci to tak się zastanawiam jakie nasze będą, jakie będą miały oczka, włosy, usta ... o rany... nie mogę się doczekać - Wy też tak macie?
 
Kiwisia chyb duzo gorzej jak główka jest za duza.. Moze wybierz sie do innego specjalisty zeby Cie uspokoil..

Gotadora ja tez duzo mysle o tym jak Maksiu bedzie wygladal, chociaz juz troche poznalam jego buzke, glownie ziewajaca, na usg 4D..ale to tylo namiastka. Ja za to nie moge sie doczekac zeby go móc przytulic..jeszcze 3 miesiace i obysmy wytrzymali tyle w dwupaku...
 
Gotadora, no ja o niczym innym nie mysle :) wczoraj widzialam ja 3d albo 4d (nie wiem co to za bajer byl) i wyglada jak jej tata. Na pewno sie sugeruje itd ale ma jego ksztalt buzi i ladne usta... Moje sa za waskie i sobie zycze zeby miala jak jej tata :)) jeeej ja odliczam dni zeby ja zobaczyc.

Pytalam moja dr o swissmed i powiedziala ze super wybor bo tam sie mna na pewno bardzo dobrze zajma. Ja mam wade macicy i moge miec ciezki porod. Tak wiec jeszcze bardziej nie moge sie doczekac tego... Hmmmm powiedzmy 38tc...
 
reklama
Gotadora jasne, że się nie możemy doczekać maleństwa. No ja też z M ustalamy co po kim będzie miał. Oby tylko nie wzrost po mnie, bo kurdupelek jestem.

Byłam wczoraj na grillu i treningu M. Ludzie jak oni mogli grać w piłkę nożną na powietrzu w 35 stopniowych upałach. Tam grali też ludzie na emeryturze, a potem grill kończący sezon i wódeczka. Mają chłopy siłę. Podobało mi się, już mówili że mój mały się do drużyny wkupuje. Chłopy grają już od 16 lat, mój dopiero dołączył w tym roku w styczniu. Podziwiam ich. :-)
 
Do góry