reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Witajcie dziewczynki
Dawno nie pisałam,bo mój kregosłup dał mi solidnie sie we znaki,bolał mnie nie tylko odcinek ledzwiowy,ale także i piersiowy.Nie obyło sie bez hospitalizacji.Na poczatku lekarz niedowierzał mi,ze boli mnie tak bardzo kregosłup,po obejrzeniu wczesniejszych zdjec rtg i rezonansu stwierdził,ze z moim kregosłupem nie powinnam zachodzic w ciąże:baffled:ale było mineło,silny ból ustapił,jest tylko ból,który można wytrzymać.Duzo leże,praktycznie cały czas,nie mogę za długo siedzieć,bo ból sie nasila.

Eweli gratuluję narodzin córeczek:-)
 
reklama

kasia 3D
wspolczuje bolow kregoslupa.Mnie nie boli non stopa,ale mam chwile,ze nie wiem juz sama czy mam lezec czy siedziec:baffled:

Szarlotka a ty gdzie sie podziewasz kobietko? My jakos termin mamy w tym samym czasie i tak sie ostatnio zastanawialam,ktora z nas bedzie pierwsza;-) U mnie jak narazie cisza,zadnych objawow zblizajacego sie porodu :zawstydzona/y: Z jedenj strony sie ciesze,ze czuje jeszcze synka w brzuchu,a z drugiej chcialbym juz go przytulic:tak: I juz teraz wiem,ze ciazy bedzie mi bardzo brakowac,ruchow dziecka,kopniakow,wdrapywania pod zebra,czkawki, wypychania "tylniej" czesci ciala i nozek :-)


Wczoraj czytalam sobie o znieczuleniu zawnatrzoponowym-epidural.Za i przeciw.W Norge dostane bez problemu,wystarczy poprosic. Ale tak sie zastanawiam....a co wy myslicie na ten temat?

Pozdrawiam i udanego tygodnia,w koncu dzisiaj poniedzialek:tak:
 
Lolitko żadnych leków nie biore,z doświadczenia wiem,ze przy takim bólu musiałabym brac silny srodek typu olfen a nawet tramal.Radze sobie po swojemu,ciepła kapiel i wylegiwanie w wannie,dużo leże,mąż robi mi delikatne masaże i jest lżej.

Czarnykot to ty juz już niedługo urodzisz!!!Super:-) co do znieczulenia zewnatrzopnonowego to w Polsce nie polecają.Lekarze tłumaczą,ze personel nie jest przygotowany na takie znieczulenie i pacjentki są mniej zdyscyplinowane niż za granicą.
 
eweli moje gratki!! ale superowo!!
u Nas wszytsko oki...maluchy rosną, 3kg na plusie i wszytsko w brzuszku hihi..w czwartek mamy usg połówkowe i mam nadzieje ze moje drugie dziecie sie ujawni...bo jeden szkrabik to synek ale to Wam juz kiedys pisałam :-)
tzrymajcie sie babeczki!
 
Czarny Kocie - tu w UK, tez dają epidural na prośbę pacjentki i też się zastanawiam. Jak masz jakieś info, albo adresy stron, gdzie mogę znaleźć rzetelną informację - to podrzuć, chętnie poczytam. A jak ja coś znajdę ( pewnie dopiero w weekend), to też się podzielę. Pozdrawiam.
 
ano wlasnie - ja tez juz mysle o tym czy brac znieczulenie choc u mnie to jeszcze troche zostalo:) ale podzielcie sie info jakim macie... bo temat goracy
 
lolitko ja gdybym musiała kiedyś rodzić siłami natury, choć mam nadzieję, że tak nie będzie to brałabym znieczulenie bez zastanowienia :) Wiem, że poród porodowi nie równy, ale ja leżałam kilka godzin ze skurczami i rozwarciem, bo czekałam na lekarzy i tylko "modliłam się" żeby jak najszybciej mnie pocięli. Ale jak jesteś twarda babka to próbuj :) Moja siostra rodziła bez znieczulenia, potem błagała żeby jednak dali, ale już było za późno. Wielki szacun dla babek, które chcą rodzić sn bez znieczulenia
 
A ja bylam dzis na kontroli.Jak zwykle cisnienie,serduszko malucha i macanie brzucha ;-) Pierwszy raz poczulam sama glowke dziecka,lekarz zapytal sie czy chce poczuc.Polozyl moje rece na podbrzuszu i normalnie dotknelam glowki.Fajne uczucie tak sobie dotknac,ale sama w zyciu bym tego nie zrobila,bo trzeba uzyc troche sily,a ja tam nie bede gniesc sie po brzuchu. Moje cisnienie w normie,czyli lepiej niz ostatnio,serduszko maluszka 162 uderzenia:tak: Nastepna kontrola w dniu terminu...5 grudnia,jesli dotrwam :-p A pewnie tak bedzie,bo mam przeczucie ze maluszka przenosze :eek:


Co do znieczulenia,to znalazlam takie cus Znieczulenie zewnątrzoponowe – prawdy i mity - ból, ból glowy, ból porodowy, ciąża, Dziecko - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl ,a tak ogolnie to poczytlam inne fora i cuz,roznie pisza. Ja chyba jednak zdecyduje sie na znieczulenie....co bede kozaczyc,ze dam rade:-p Jak daja za darmo,to wezme:sorry:
 
reklama
Witam dziewczyny

Piszę ponieważ potrzebuje pomocy, doradzenia w kwestii uporczywych nudności i wymiotów już teraz.
Czy macie sposoby które Wam pomagały, proszę podzielcie się spostrzeżeniami bo ja już jestem wykończona tymi objawami.
Kiedyś pomagały mi jabłka ale już nie podobnie krakersy, paluszki słone, kwaśne owoce.
Myślałam, że te objawy będą powoli się wyciszać ale nie one w drugą stronę!!!

Pozdrawiam
 
Do góry