reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

dawaj koniecznie znac. Nie wiem ile na te biopsje masz czekac, sle jesli dlugo to dzialaj prywatnie. Czas jest wazny.
Jedna taka biopsja to ok3 tyś. Na razie dopisał mnie na wtorek. Jeśli będziesz potrzeba to prywatnie zrobię USG u radiologa plus mammografię. Zabiegi będzie robił osobiście i nie chce do nikogo innego. Prywatnie robi tylko biopsję gruboiglowa. Pytałam dwa razy, obraz nie jest zły, jednak jak to stwierdził "złotym standardem jest taki sposób postępowania". Pozbywamy się zmian, badamy i jesteśmy pewni co to jest.
 
reklama
Jedna taka biopsja to ok3 tyś. Na razie dopisał mnie na wtorek. Jeśli będziesz potrzeba to prywatnie zrobię USG u radiologa plus mammografię. Zabiegi będzie robił osobiście i nie chce do nikogo innego. Prywatnie robi tylko biopsję gruboiglowa. Pytałam dwa razy, obraz nie jest zły, jednak jak to stwierdził "złotym standardem jest taki sposób postępowania". Pozbywamy się zmian, badamy i jesteśmy pewni co to jest.
spoko, trzymaj sie lekarza, ktoremu ufasz. Wierze, ze bedzie dobrze.
I coz - na pewno hormony, ktore w siebie wpakowalysmy nie pomagaja. U mojej gin badanie piersi raz w roku, tak samo jak ogolne badania krwi to standard. O cytologii nie wspomne. A mammografia tu tez po 40 r.z. jest zalecana raz w roku.
 
No i machina ruszyła. Jprdl co ten lekarz do mnie gada🙄 mam trzy zmiany w piersiach. Wszystkie do kontroli, jakieś próżniowe biopsje czy coś takiego będzie robił.
Dziewczyny po 40 r.z. bezwzględnie należy zrobić mammografię plus USG. Jeszcze raz mam zrobić USG ale u radiologa, mammografie ....., widziałam te igły, pomyśleć że narzekałam na heparynę 🤦skierował mnie na ścieżkę NFZ, więc już sama nie wiem czy dobrze czy źle.
Obraz zmian jest raczej z tych łagodnych ale to dopiero się okaże.

Aaaaa i agresywna stymulacja hormonalna może mieć wpływ na tworzenie się takich zmian, pytałam.

Trzymam cały czas kciuki, zeby te zmiany byly łagodne. Musze też sie umowic na usg, bo ostatnie było prawie rok temu.
A ty te zmiany wyczuwasz przy badaniu manualnym?
 
No i machina ruszyła. Jprdl co ten lekarz do mnie gada🙄 mam trzy zmiany w piersiach. Wszystkie do kontroli, jakieś próżniowe biopsje czy coś takiego będzie robił.
Dziewczyny po 40 r.z. bezwzględnie należy zrobić mammografię plus USG. Jeszcze raz mam zrobić USG ale u radiologa, mammografie ....., widziałam te igły, pomyśleć że narzekałam na heparynę 🤦skierował mnie na ścieżkę NFZ, więc już sama nie wiem czy dobrze czy źle.
Obraz zmian jest raczej z tych łagodnych ale to dopiero się okaże.

Aaaaa i agresywna stymulacja hormonalna może mieć wpływ na tworzenie się takich zmian, pytałam.
trzymam mocno kciuki za łagodne zmiany tak jak usg✊✊️ ja od 27rz mam kontrolę usg piersi co pół roku... wg dr wszystkie to gruczolakowlokniaki, wszystkich mam ponad 10 chyba. Przed ostatnia stymulacja znalazla coś co jej się nie spodobało i prosiła przyjść po 2mc zajrzeć czy rosnie i robimy biopsje... wtedy się zmniejszylo ale teraz w 26+3 bede miala kolejne usg i też sram żarem co tam jest...

Tak jak piszesz stymulację mocno wpływają na zmiany w piersiach, a kolejne hormony ciążowe też nie pomagają...

Ale wierzę, że z Twojej biopsji wyjdą jakieś włókniaki czy gruczolakowlokniaki i będą tylko do kontroli😘😘

Duze są te zmiany ?
 
Trzymam cały czas kciuki, zeby te zmiany byly łagodne. Musze też sie umowic na usg, bo ostatnie było prawie rok temu.
A ty te zmiany wyczuwasz przy badaniu manualnym?
umawiajcie się dziewczyny na usg kontrolne... stymulację nie są bez skutków ubocznych niestety.

A kolejki są długie do dobrych specjalistów... same wiecie.

Więc proszę zapisujcie się i badajcie się😘 bo mamy dla kogo dbać o swoje zdrowie👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧‍👦🤰🤱
 
Trzymam cały czas kciuki, zeby te zmiany byly łagodne. Musze też sie umowic na usg, bo ostatnie było prawie rok temu.
A ty te zmiany wyczuwasz przy badaniu manualnym?
Nic nie czuję. Wszystkie zmiany mają poniżej 1 cm. USG piersi miałam wiele razy, jedną zmianę miałam wykryta 13 lat temu, biopsja wykazała że to włókniak. Reszta to były jakieś drobne torbiele, pojawiały się i znikały. Teraz ten lekarz widzi dwie zmiany lite oraz jedną torbiel ze zmianą na jej obrzeżach.
USG powinno robić się u radiologa , ja o tym wiem i kilka razy tak robiłam. Z lenistwa i wygody w ostatnich latach robiła mi ginekolog.
Teraz trafiłam do dobrego lekarza, on po prostu robi co trzeba, żadnych tam obserwacji. Ja mam już swoje lata i też nie chce już niczego obserwować.
Czeka mnie kilka nerwowych tygodni. Badania i zabiegi . Guzy położone są głęboko, oj nie będzie to przyjemne:(
 
trzymam mocno kciuki za łagodne zmiany tak jak usg✊✊️ ja od 27rz mam kontrolę usg piersi co pół roku... wg dr wszystkie to gruczolakowlokniaki, wszystkich mam ponad 10 chyba. Przed ostatnia stymulacja znalazla coś co jej się nie spodobało i prosiła przyjść po 2mc zajrzeć czy rosnie i robimy biopsje... wtedy się zmniejszylo ale teraz w 26+3 bede miala kolejne usg i też sram żarem co tam jest...

Tak jak piszesz stymulację mocno wpływają na zmiany w piersiach, a kolejne hormony ciążowe też nie pomagają...

Ale wierzę, że z Twojej biopsji wyjdą jakieś włókniaki czy gruczolakowlokniaki i będą tylko do kontroli😘😘

Duze są te zmiany ?
10 sztuk, rzeczywiście dużo. Pilnuj się, najważniejsze to trafić na lekarza który pracuje w dużym ośrodku onkologicznym , mają najnowsze standardy postepowania. Ogólnie jestem jak dziecko we mgle, nic nie wiem i wszystko jest dla mnie nowe.
 
Dziewczyny wierzycie w to że mogą dziecko zaczarować. Nosz jprdl przyszla przedwczoraj rodzinka tak patrzyli na tą mała a wczoraj mała jak nie ona płacz brak snu a jak już biedna zasnęła to na 5 minut i znowu budziła się z płaczem 🤦‍♀️
 
reklama
Dziewczyny wierzycie w to że mogą dziecko zaczarować. Nosz jprdl przyszla przedwczoraj rodzinka tak patrzyli na tą mała a wczoraj mała jak nie ona płacz brak snu a jak już biedna zasnęła to na 5 minut i znowu budziła się z płaczem 🤦‍♀️
Nie wierzę 😉 Takie dzieci się zmieniają z dnia na dzień, akurat pech chciał, że miałaś gości 😉
 
Do góry