reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny przechodzące z kp na mm? Mieszałyście swoje mleko z mm? Gdzieś slyszalam aby tak robic ale ni wiem czy to dobry pomysł?
Powoli mleka zaczyna nam brakować, w domu zaczęłam korzystać z mrożonek (dziś dopiero pierwszy raz[emoji16])
Ale jak gdzieś wychodzę to bie będę robiła takich cyrķów więc jsk np ściągnę z cycków po 3
130 a dziewczynt zjadają po 160 to mogę dolać do mojego mm czy oddzielnie najpierw to pozniej mm?
Ja gdzieś czytałam, że nie można mieszać mm i kobiecego. Lepiej podać oddzielnie. Najpierw Twoje a później mm. A tak poza tym to Twoje dziewczyny sporo zjadają :) Moja ma 4,5 miesiąca i je 150 ml.
 
reklama
Pewnie dziewczyny macie racje ale mi też ciężko o pomoc poprosić mając moją mamę i teściową 100 km od domu. moja mama też ma coś z nogą i za bardzo chodzić nie może a tyściowej nie chce być Wdzięczna... mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi dziewczyny a macie jakieś sposoby żeby uśpić dziecko? ja mam czasem wrażenie że Anastazja ma czysto i jest najedzona i bardzo mocno płacze mam wrażenie że jakby chciała zasnąć a nie mogła. Jak włożę jej Smoczka I nie zdąży go wypluć to widzę po oczach że jej się spać chce a najgorzej jest kiedy w pewnym momencie się rozbudzi wypluje Smoczek i znowu płaczę....

A próbowałaś włączyć suszarkę w drugim pomieszczeniu? U nas w 2 miesiącu życia Zośki suszarka uratowała nam życie. Tylko tak zasypiała. Ale efekt był natychmiastowy. Od razu przestawała płakać i po jakichś 20-30 minutach spała [emoji6] mowie o suszarce bo na nią szumis nie dzialal [emoji23]
 
Ja gdzieś czytałam, że nie można mieszać mm i kobiecego. Lepiej podać oddzielnie. Najpierw Twoje a później mm. A tak poza tym to Twoje dziewczyny sporo zjadają :) Moja ma 4,5 miesiąca i je 150 ml.

Zośka ma 5,5 i zjada 100 -110 ml max. [emoji6] może jak walczącą przestawi tylko na mm to będą jadły mniej bo ono jest chyba bardziej kaloryczne?
 
Dziewczyny przechodzące z kp na mm? Mieszałyście swoje mleko z mm? Gdzieś slyszalam aby tak robic ale ni wiem czy to dobry pomysł?
Powoli mleka zaczyna nam brakować, w domu zaczęłam korzystać z mrożonek (dziś dopiero pierwszy raz[emoji16])
Ale jak gdzieś wychodzę to bie będę robiła takich cyrķów więc jsk np ściągnę z cycków po 3
130 a dziewczynt zjadają po 160 to mogę dolać do mojego mm czy oddzielnie najpierw to pozniej mm?
Ja mieszalam zawsze i było ok, w szpitalu położne mówily, że mozna. Zresztą teraz najpierw kp i dokarmiam 3x30 ml dobowo to i tak to się miesza w brzuszku:)
 
Dziewczyny pomocy, bo już naprawdę nie mam siły :( moje prawie roczne dziecko w nocy budzi się co chwilę, chce mleko, dostaje cyca i zaczęłam wprowadzać jej mm, bo każdy mówi że budzi się bo napewno jest głodna. Chce ja tego odzwyczaic, bo mało tego, wypije a później muszę ja nosić żeby zasnęła, a wiadomo że nie waży już 4 kg tylko prawie 10, a będzie ważyć coraz więcej. Powiedzcie mi jak nauczylyscie swoje maluchy same zasypiać? I żeby nie jadła w nocy?
 
Dziewczyny pomocy, bo już naprawdę nie mam siły :( moje prawie roczne dziecko w nocy budzi się co chwilę, chce mleko, dostaje cyca i zaczęłam wprowadzać jej mm, bo każdy mówi że budzi się bo napewno jest głodna. Chce ja tego odzwyczaic, bo mało tego, wypije a później muszę ja nosić żeby zasnęła, a wiadomo że nie waży już 4 kg tylko prawie 10, a będzie ważyć coraz więcej. Powiedzcie mi jak nauczylyscie swoje maluchy same zasypiać? I żeby nie jadła w nocy?
Ona nie budzi sie z glodu tylko z przyzwyczajenia. Jedynym sposobem jest calkowite odstawienie karmienia. Zazwyczaj oznacza to ok 3 ciezkich nocy. U nas to byla jedna. 2 godziny placzu, krzyku, zlosci, ale nie dalam jesc. Nosilam, spiewalam, calowalam, glaskalam, ale jesc nie dalam. Po tych 2h zasnela i spala do rana. Nastepnej nocy placz trwal 5 min. Od tamtej pory nie ma nocnych karmien.
Aha i moje dziecko zasypia samo, oduczylam ja noszenia tak samo - trwalo to tydzien. Konsekwentnie nie podnosilam tylko bylam obok, spiewajac, tulac na ile to bylo nad lozeczkiem mozliwe, glaskajac, ale bez pdnoszenia. Nie bedzie latwo, ale to da sie zrobic. Tylko musisz byc konsekwentna. Jesli raz sie zlamiesz, bedziesz musiala zaczac proces od nowa.
Powodzenia! [emoji4]
 
Dziewczyny pomocy, bo już naprawdę nie mam siły :( moje prawie roczne dziecko w nocy budzi się co chwilę, chce mleko, dostaje cyca i zaczęłam wprowadzać jej mm, bo każdy mówi że budzi się bo napewno jest głodna. Chce ja tego odzwyczaic, bo mało tego, wypije a później muszę ja nosić żeby zasnęła, a wiadomo że nie waży już 4 kg tylko prawie 10, a będzie ważyć coraz więcej. Powiedzcie mi jak nauczylyscie swoje maluchy same zasypiać? I żeby nie jadła w nocy?
Ja mam raczej latwe w obsłudze dziecko tak sądzę....
W wieku 6 m przestałam ja karmic w nocy zamiast mleka dajac wode ,smoczek .... pluła i krzyczała tydzień nosiłam w nocy .
A spać wkładam do łóżeczka caluje i mowie dobranoc:) i wychodze zamykam drzwi gdy placze wracam wyjmuje uspokajam całuje i wkładam wychodze i czas zostawiania był coraz dłozszy . Jak usypia wchodze przykrywam i ide - to drzemka po obuedzie. Bo w nocy spi z nami w łóżku teraz ida jej zęby i sie budzi czesciej o 2 ,4 ,6 biore kłade na siebie przytulam głaskam i spi . Jak juz nie moge oddychac bo klocek wazy 10 kg to kłade obok .
 
Ona nie budzi sie z glodu tylko z przyzwyczajenia. Jedynym sposobem jest calkowite odstawienie karmienia. Zazwyczaj oznacza to ok 3 ciezkich nocy. U nas to byla jedna. 2 godziny placzu, krzyku, zlosci, ale nie dalam jesc. Nosilam, spiewalam, calowalam, glaskalam, ale jesc nie dalam. Po tych 2h zasnela i spala do rana. Nastepnej nocy placz trwal 5 min. Od tamtej pory nie ma nocnych karmien.
Aha i moje dziecko zasypia samo, oduczylam ja noszenia tak samo - trwalo to tydzien. Konsekwentnie nie podnosilam tylko bylam obok, spiewajac, tulac na ile to bylo nad lozeczkiem mozliwe, glaskajac, ale bez pdnoszenia. Nie bedzie latwo, ale to da sie zrobic. Tylko musisz byc konsekwentna. Jesli raz sie zlamiesz, bedziesz musiala zaczac proces od nowa.
Powodzenia! [emoji4]

Nie dziękuję, dzisiaj próbujemy, bo juz naprawę nie mam siły, z mężem się ciągle kłócimy, bo każdy zmęczony :( tylko nie wiem czy dam radę słuchać jak ona tak płacze, ja raczej z tych miękkich i strasznie szkoda dzieciaczka jak tak płacze, no ale inaczej jej nie nauczę i będzie się cały czas budzić.
A dawałas twojej smoczek ?
 
reklama
Dziewczyny przechodzące z kp na mm? Mieszałyście swoje mleko z mm? Gdzieś slyszalam aby tak robic ale ni wiem czy to dobry pomysł?
Powoli mleka zaczyna nam brakować, w domu zaczęłam korzystać z mrożonek (dziś dopiero pierwszy raz[emoji16])
Ale jak gdzieś wychodzę to bie będę robiła takich cyrķów więc jsk np ściągnę z cycków po 3
130 a dziewczynt zjadają po 160 to mogę dolać do mojego mm czy oddzielnie najpierw to pozniej mm?
Lepiej nie mieszać, bo mleko matki może utracić jakieś swoje właściwości. Dorob oddzielnie. Ja tak robię [emoji6]
 
Do góry