reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Oj matka matka noś i całuj :)
Moja nadal w dzień ma raczej krotkie drzemki ( chodz nie zawsze czasem potrafi zjeść obiad o 15 i wstac o 18 na mleko )
Ale normalnie to 1 lub 2 x po 30-60 minut i 1x godzinka lub 3 :laugh2: w nocy nadal od 21 do 6-7 czasem 9 :laugh2:
A spacery lepiej wygladaja ? ?
Nie spacery wyglądają tak samo. Troche w wózku reszta na rękach. Może jak będzie siedziała i spacerówka to będzie lepiej. Noś i całuj...ta czasem po takich kilku godzinach nie mam siły. Wiem nikt nie mówił że będzie łatwo.
 
Dziewczyny dzięki za informację dot TSH - dziś na pewno lekarza zapytam.
Mam jeszcze pytanie dotyczące laktatora - ręczny czy elektryczny? Naczytałam się że ręcznym boli, trwa dłużej i jest mało wygodny, za to elektryczny wiadomo - droższy.
znalazłam taki: Link do: CANPOL LAKTATOR ELEKTRYCZNY Easy Start + AKCESORIA
A może macie swoich faworytów? Konkretnie jakiś polecacie? i co sądzicie o tym? :)
Uważam że lepiej elektryczny. Naprawdę spora oszczędność czasu.
 
Nie spacery wyglądają tak samo. Troche w wózku reszta na rękach. Może jak będzie siedziała i spacerówka to będzie lepiej. Noś i całuj...ta czasem po takich kilku godzinach nie mam siły. Wiem nikt nie mówił że będzie łatwo.
To naprawdę nie masz łatwo. Moja większość czasu grzecznie leży w wózku a jak by trzeba było non stop nosić to byłoby uciążliwe [emoji51]
 
Dziewczyny a laktator zamawiać na dniach? Czy dopiero jak po szpitalu będę w domu? Czy warto wcześniej zamówiony zabrać do szpitala? Tak, żeby położna mnie nauczyła?
Ja w szpitalu poprosiłam w końcu o butelkę dla małego i lakrator i zanim syna ponownie przystawialam do piersi rozkrecilam laktację laktatorem.Teraz bym brała co swój to swój a różnie może byc
 
Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady i polecenia :)
Teraz przyszła mi do głowy myśl (jeśli głupia - od razu wybijać z głowy! :))
Czy jak zamówię już ten laktator i przyjdzie do domu to czy jest sens (można? warto?) spróbować poużywać go już w domu przed porodem? Chodzi mi o kwestię nauczenia się, sprawdzenia czy będę karmić piersią (czy jest mleko bo miałam 1 epizod z typową siarą z sutków a teraz cisza) Nie chodzi mi zupełnie o wywołanie porodu (może tak się stać?) Jak to jest?:confused::confused:
Ja bym tak nie robila bo gdzies po 3-4 dniach przychodzi mleko przynajmniej mi a wczesniej jest siara i ona jest bardzo wazna dla maluszka a jak bedziesz tak robić to mozesz sobie moim zdanien rozkręcić laktacje przed porodem
 
reklama
Bardzo dziękuje, właśnie tak mysle żeby sie laktacja za wcześnie nie rozkręciła... a zapytam.. czy używanie laktatora jest trudne? Nigdy nawet w rękach go nie miałam... mleko jest 3/4 dni od porodu?? A do tego czasu co dziecko je??

W zależności jak rodzisz. Zazwyczaj przy porodzie siłami natury od razu masz pokarm po cc tez, niekiedy bywa ze po cc przychodzi później. Na początku maluszek bardzo niewiele potrzebuje. W pierwszej dobie 5 ml. Po porodzie SN od razu zostawiasz do piersi. Jeżeli nie będziesz miała w ogóle pokarmu to dokarmia mm [emoji6] obsługa laktatora jest banalna. Dostawiasz do piersi włączasz i czekasz aż odciągniesz.
 
Do góry