reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Wiele rzeczy sie wtedy robilo...
Ja nie mowie, zeby wogole nie podawac, ale po co dawac niemowleciu cos co nie ma wsrtosci odzywczych? Nie lepiej cos zdrowszego, a kasze manne zostawic ns deser np z owocami raz na jakis czas?
Moje dziecię ma niecałe 3 miesiące także będę dopiero wchodzić w ten temat. Zwrócę uwagę jakie kaszki są lepsze jak będziemy poszerzać dietę [emoji6]
 
reklama
Wiele rzeczy sie wtedy robilo...
Ja nie mowie, zeby wogole nie podawac, ale po co dawac niemowleciu cos co nie ma wsrtosci odzywczych? Nie lepiej cos zdrowszego, a kasze manne zostawic ns deser np z owocami raz na jakis czas?
Ale o jakich wartościach odżywczych mówisz?
Ja ostatnio wyczytałam, że dziecko na piersi powinno mieć najpierw wprowadzony gluten. Czyli właśnie mała łyżeczka kaszki na dzień między jednym a drugim cyckiem.
 
Ja dzisiaj podaje mojej córci pierwszy raz ugotowana zupke z marcheweczki w butelce i pomału zaczynamy rozszerzenie diety.
Jakie kaszki podjęcie dziewczyny?
 
Ale o jakich wartościach odżywczych mówisz?
Ja ostatnio wyczytałam, że dziecko na piersi powinno mieć najpierw wprowadzony gluten. Czyli właśnie mała łyżeczka kaszki na dzień między jednym a drugim cyckiem.
Ekspozycja na gluten juz nie istnieje. Wprowadza sie go tak samo jak wszystko inne. Masz np kasze jaglana, ktora jest bardzo zdrowa. Albo mozesz kupic kaszke ekologiczna Hipp, ktora ma w sobie 5 zboz: make owsiana, pszenna, jeczmienna, orkiszowa i zytnia. Ja wprowadzalam podajac jako podwieczorek, najpierw sama, potem z owocami.
 
Ja dzisiaj podaje mojej córci pierwszy raz ugotowana zupke z marcheweczki w butelce i pomału zaczynamy rozszerzenie diety.
Jakie kaszki podjęcie dziewczyny?
No to szybko zaczynacie, moja dopiero konczy 3m we wtorek wiec nie wczesniej niz za miesiac bede sie zastanawiala jak zaczac rozszerzanie i od czego bo jeszcze sie w temat nie wbilam. A Wy mamuski co polecacie? Jak i od czego zaczac?
 
reklama
No to szybko zaczynacie, moja dopiero konczy 3m we wtorek wiec nie wczesniej niz za miesiac bede sie zastanawiala jak zaczac rozszerzanie i od czego bo jeszcze sie w temat nie wbilam. A Wy mamuski co polecacie? Jak i od czego zaczac?
Ja zaczynalam jak Lili skonczyla 5miesiecy. Najpierw kaszka ryzowa pare dni, a pozniej 3 dni marchewka, 3 dni ziemniak, brokul, pietruszka i tak dalej. Jak mialam 3 warzywa to jeden dzien dostawala polaczone. Po 2 tygodniach po poludniu wprowadzalam owoce. Po miesiacu od rozpoczecia - mieso i gluten. Wszytsko lyzeczka i w krzeselku do karmienia. Wtedy tez zaczela dostawac wode w kubku niekapku.
 
Do góry