reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mamo tak w srodku nocy dziecko budzic?? Za kilka dni Ci sie odplaci [emoji16]
A tak powaznie to rozumiem stres. Mam nadzieje, ze jutro juz Cie zostawia i zaczna dzialac.
Hehe no byście mnie widziały jak próbowałam trikow po których zawsze dupcia wiercil ale wtedy mi nie było do śmiechu.Klapsik w dupkę ma już od mamy i taty za to że wyjść nie chce smrodek nasz.
Jutro mogą mnie jeszcze puścić ale w środę już na 100 procent zostawia.
Mój tato przyjeżdża w czwartek i zostaje do niedzieli liczyłam że odwiedzi wnusia w domu no cóż jeszcze wszystko się może zdarzyć.
 
reklama
Moja tez je Hipp od ponad roku. Jesli je, alw mniej to bym sie nie martwila. Gorzej jakby wogole nie chcial jesc. Ale moze fkatycznie bardziej sie nim najada. Kontroluj wage i bedziesz wiedziec. Skoro zielona kupa.zniknela to znaczy, ze jest lepiej.
Z tą waga u niego to tak sobie przybierać przybiera ale jest chyba troszkę w dolnej granicy waży ponad 5400 więc tak sobie za 2 tyg kończy 4 miesiące .Tak zniknęła pediatra mówiła ,żeby poczekać 3 tyg i wtedy zobaczyć jak po tym HIPP są kupki, dostaje dopiero od paru dni a już po dwóch dniach od zmienionego mm zrobił kupkę troszkę zielona z żółtą a na drugi dzień już sama żółtą.W środę mamy kolejne szczepienie i zobaczymy jak z waga we wtorek ważył jak byliśmy na wizycie 5250 w domu go zważyłam wczoraj to już ponad 5400.Dziękuje ja to się zawsze martwię ;)
 
Ostatnia edycja:
Moja Zosia 12go lipca kończy pół roku i dziś planuję Jej dać kilka łyżeczek marchewki.
Jak piszecie o tym i ile poczytałam to już panikuję z tym rozszerzaniem diety :p Jak ze wszystkim każdy ma inny pomysł na to ...
 
Moja Zosia 12go lipca kończy pół roku i dziś planuję Jej dać kilka łyżeczek marchewki.
Jak piszecie o tym i ile poczytałam to już panikuję z tym rozszerzaniem diety [emoji14] Jak ze wszystkim każdy ma inny pomysł na to ...
Poczatki to pikus. Jak juz dziecko ma kolo roku i zaczyna wybrzydzac to zaczyna sie jazda bez trzymanki [emoji38][emoji13]
 
A podawałaś swojej malutkiej przeważnie z hipp? peditara powiedziała że hipp sa bardzo dobre dla dzieci, i kupiłam mu na razie marcheweczkę i ziemniaczki z dynią po 4 miesiącu, mój za 2 tyg kończy 4 miesiące chciałam mu dać już do sprobowania malutką łyzeczkę, ale nie wiem czy dać czy nie za wcześnie?, rodzinna mojego małego mówi żeby poczekać z tym do 5 miesiąca i na razie żeby dostawał mm i wodę tak jak do tej pory, a pózniej troszkę wprowadzić.Od którego miesiąca zaczęłaś rozszerzanie diety?
Zaczełam rozszerzać diete jak miała 4+2 to były gotowane warzywa w domu nie słoiczki i po 1-2 łyzeczki . Marchewka ziemniak dynia + oliwa z oliwek . Przez miesiąc probowała po miesiącu to był jej posilek zastepujacy mleko . Wygladało to tak ......
Praktycznie równocześnie dostała do spróbowania jablko banan pomarańcz . Wolała warzywa.
Teraz jej na weekendzie gotuje gar i mroze .
Zielone warzywa + indyk
Czerwone + wołowe
Czasem baran .
I co dzien rano wyjmuje i w porze obiadu podgrzewam ( na przemian ) słoiczki mam w rezerwie na sytuacjie wyjatkowe .
MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1523955033029.jpg_1523955034488.jpeg
 

Załączniki

  • MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1523955033029.jpg_1523955034488.jpeg
    MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1523955033029.jpg_1523955034488.jpeg
    276,4 KB · Wyświetleń: 426
Zaczełam rozszerzać diete jak miała 4+2 to były gotowane warzywa w domu nie słoiczki i po 1-2 łyzeczki . Marchewka ziemniak dynia + oliwa z oliwek . Przez miesiąc probowała po miesiącu to był jej posilek zastepujacy mleko . Wygladało to tak ......
Praktycznie równocześnie dostała do spróbowania jablko banan pomarańcz . Wolała warzywa.
Teraz jej na weekendzie gotuje gar i mroze .
Zielone warzywa + indyk
Czerwone + wołowe
Czasem baran .
I co dzien rano wyjmuje i w porze obiadu podgrzewam ( na przemian ) słoiczki mam w rezerwie na sytuacjie wyjatkowe .Zobacz załącznik 872618
Dziękuje, ja mojemu teraz przed chwilką dałam dosłownie pół malutkiej łyżeczki słoiczka z HIPP samej marcheweczki, na początku się skrzywił ale za chwilę sam otwierał buzke i już następne dwa podania odrobinkę to z chęcią zjadł, i chciał jeszcze bo buzkę otwierał , ale na razie musi to styknąć ;) U nas pediatra powiedziała że te ze słoiczka z hipp są bardzo dobre, i można śmiało słoiczek dać, tylko poradziła by poczekać nawet do 5 miesiąca, ale będę ew podawać mu pół łyżeczki marcheweczki na razie przez parę dni żeby zobaczyć jak reaguję jego organizm czy nie uczula i nie szaleć jeszcze tak ,a pozniej ew stopniowo zwiększać i wprowadzić dopiero nowe,ale zrobię to własnie jak skończy 4 miesiące.Twoja niunia jaka zadowolona :) tak 3 mac ;)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje, ja mojemu teraz przed chwilką dałam dosłownie pół malutkiej łyżeczki słoiczka z HIPP samej marcheweczki, na początku się skrzywił ale z chwilę sam otwierał buzke i już następne dwa podania odrobinkę to z chęcią zjadł i chciał jeszcze bo otwierał ale na razie musi to styknąć ;) U nas pediatra powiedziała że te ze słoiczka z hipp są bardzo dobre, i można śmiało słoiczek tylko ona poradziła by poczekać nawet do 5 miesiąca, ale będę ew podawać mu pół łyzeczki marcheweczki na razie żeby zobaczyć a pozniej stopniowo zwiększąć żeby zobaczyć jak reaguje i wprowadzić nowe ,ale zrobię to własnie jak skończy 4 miesiące.Niunia jaka zadowolona :)
Ja nie mam nic do słoiczkow ale osobiscie wole ugotowac . Teraz zjada na obiad 200-250 .
Jje marchewka dynia ziemniak batat cukinia zielona fasolka brokuł por indyk kurczak wołowe baran . Dzis pierwszy raz dostanie buraka .Od tygodnia dostaje niekapek ale ..... go nie lubi . Krzywi sie tak jakby sok z cytryny pila :o a jak juz jej z tego wyleci to otwiera buzie i wszystko wylewa .....z butelki 120 wypija ( tego samego )
Od 6 mż pediatra kazała wyeliminowac nocne karmienie .
I najlepiej jakby do kazdego mleka dodawac kaszke i podawać łyzeczka..... taaaaaa
My jjemy 5 posiłków
Kaszka z mlekiem ( smoczek do kaszki lub łyzeczka
Owoce z kaszka - łyżeczka
Obiad łyzeczka
Mleko butelka
Mleko butelka
No i woda kompot butelka ( staram sie to zamienić na niekapek ale narazie nam nie idzie .....)
 
Ja nie mam nic do słoiczkow ale osobiscie wole ugotowac . Teraz zjada na obiad 200-250 .
Jje marchewka dynia ziemniak batat cukinia zielona fasolka brokuł por indyk kurczak wołowe baran . Dzis pierwszy raz dostanie buraka .Od tygodnia dostaje niekapek ale ..... go nie lubi . Krzywi sie tak jakby sok z cytryny pila :o a jak juz jej z tego wyleci to otwiera buzie i wszystko wylewa .....z butelki 120 wypija ( tego samego )
Od 6 mż pediatra kazała wyeliminowac nocne karmienie .
I najlepiej jakby do kazdego mleka dodawac kaszke i podawać łyzeczka..... taaaaaa
My jjemy 5 posiłków
Kaszka z mlekiem ( smoczek do kaszki lub łyzeczka
Owoce z kaszka - łyżeczka
Obiad łyzeczka
Mleko butelka
Mleko butelka
No i woda kompot butelka ( staram sie to zamienić na niekapek ale narazie nam nie idzie .....)
Dziękuję za odpowiedz jeszcze się uczę na razie i staram się pytać pediatry lub ew tych bardziej już wprawionych mam ;) co mogę czego nie, bo wiadomo pierwsze dziecko więc za bardzo człowiek jeszcze nie wie co i jak :) Mój na razie mm plus woda, i dziś pół łyżeczki marchewki przez tydzień będę tak dawać po pół i stopniowo zwiększać i obserwować i pozniej po marchewce dam mu dynie z ziemniakami, i jak będzie Ok po marchewce i tych ziemniakach z dynią wprowadzę mu nowe smaki plus ew soczki.Ja karmiłam mojego jeszcze w nocy co 3h ale pediatra nie kazała już go budzić więc do nie budzę i dać mu spać, ale on i tak się budzi sam dwa razy w nocy na butelkę.Czyli do mleka mm dać ew odrobinkę kaszki?
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za odpowiedz jeszcze się uczę na razie i staram się pytać pediatry lub ew tych bardziej już wprawionych mam ;) co mogę czego nie, bo wiadomo pierwsze dziecko więc za bardzo człowiek jeszcze nie wie co i jak :) Mój na razie mm plus woda, i dziś pół łyżeczki marchewki przez tydzień będę tak dawać po pół i stopniowo zwiększać i obserwować i pozniej po marchewce dam mu dynie z ziemniakami, i jak będzie Ok po marchewce i tych ziemniakach z dynią wprowadzę mu nowe smaki plus ew soczki.Ja karmiłam mojego jeszcze w nocy co 3h ale pediatra nie kazała już go budzić więc do nie budzę i dać mu spać, ale on i tak się budzi sam dwa razy w nocy na butelkę.Czyli do mleka mm dać ew odrobinkę kaszki?
Moze byc tak ze zapytasz 100 mam i kazda powie Ci inaczej .... bo kazda inaczej to widzi . Ale sa jakies " normy" ktorych trzymac sie trzeba. Dzieci w 6 mż nie ma juz zapasów zelaza i powinno dostawać mieso i kaszki .Ja 3 miesiące budziłam co 3 h potem w dzień max 4 h a w nocy już nie budziłam. Na neanotoligi mi kazali ponoć mózg sie lepiej rozwija ;)
Od 4 miesiaca jak ja przestałam budzic w nocy na poczatku budziła sie po 6 h potem po 9 . Spi jak suseł cała noc od 21 do 7-8 . Ostatnio budzi sie o 5 jak ja wstaje do pracy ( tata nie jest zadowolony ) i dajemy jej wode i do 8 musi czekac na śniadanie.
Ma swój rytm i jego sie trzynamy
8 sniadanie
11 owoce
14-15 obiad
18 mleko
21 mleko i spac
Woda kompot między posilkami .
Ja na zaleceniach mialam kaszki bez glutenu po 4 m
 
reklama
Ja nie mam nic do słoiczkow ale osobiscie wole ugotowac . Teraz zjada na obiad 200-250 .
Jje marchewka dynia ziemniak batat cukinia zielona fasolka brokuł por indyk kurczak wołowe baran . Dzis pierwszy raz dostanie buraka .Od tygodnia dostaje niekapek ale ..... go nie lubi . Krzywi sie tak jakby sok z cytryny pila :o a jak juz jej z tego wyleci to otwiera buzie i wszystko wylewa .....z butelki 120 wypija ( tego samego )
Od 6 mż pediatra kazała wyeliminowac nocne karmienie .
I najlepiej jakby do kazdego mleka dodawac kaszke i podawać łyzeczka..... taaaaaa
My jjemy 5 posiłków
Kaszka z mlekiem ( smoczek do kaszki lub łyzeczka
Owoce z kaszka - łyżeczka
Obiad łyzeczka
Mleko butelka
Mleko butelka
No i woda kompot butelka ( staram sie to zamienić na niekapek ale narazie nam nie idzie .....)
Nom a moja się co 3 godziny na cyca budzi w nocy [emoji52]
 
Do góry