reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Wg mojej ginekolog i poloznej z szkoly rodzenia, kazda pozycja, w ktorej Ci wygodnie jest dobra. Nie musi byc na lewym boku. Masz poduszke taka duza (dluga), ktora sama mozesz sobie troche uformowac? Bo ja bez niej nie wyobrazam sobie spania i mimo, ze mi coraz ciezej to i tak poki co przesypiam noce w miare dobrze...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ale nie powinno sie spac na plecach...cos tam cos uciska i z tego co pamietam malo krwi dochodzi...dokladnie nie pamietam. Najlepiej na lewym boku...
 
reklama
W pierwszym trymestrze ciąży również ta pozycja uznawana jest za bezpieczną. Jednak powiększająca się macica zaczyna uciskać kręgosłup oraz żyłę główną dolną, którą powraca krew z dolnych partii ciała do serca, dlatego już pod koniec pierwszego trymestru unikaj spania w tej pozycji.

Spanie w ciąży na boku
Lekarze zalecają, jako najbardziej odpowiednią i bezpieczną pozycję snu, drzemki czy leżenia dla kobiety ciężarnej na lewym boku. Dla zwiększenia wygody leżenia w tej pozycji pomiędzy nogi włóż dość sporą poduszkę. Nogi możesz zgiąć w kolanach i dodatkowo pod kolano podłożyć sobie kolejną poduchę. Również pod plecy czy biodra możesz podłożyć poduszkę, które zwiększą komfort leżenia w tej pozycji. Znajdź dla siebie odpowiednie ułożenie w tej bezpiecznej pozycji.
 
Leżąc na plecach lub na prawym boku w ciąży uciskana jest żyła główna dolna, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa. Ucisk ten zaburza prawidłowe krążenie krwi w Twoim organizmie. Co może powodować słabsze dotlenienie rozwijającego się płodu, a ty możesz mieć zawroty głowy, słabe samopoczucie, mroczki a nawet omdlenia.

Leżąc na lewym boku w ciąży nie zaburzasz prawidłowego krążenia a dodatkowo wspomagasz pracę nerek. Prawidłowa praca nerek zapewnia usuwanie toksyn z organizmu oraz pomaga unikać obrzęków stóp.

W ciąży bardzo ważny jest odpoczynek i dobry sen – wietrzenie sypialni przed snem oraz prawidłowa pozycja podczas snu czy odpoczynku zapewnią Ci odpowiedni relaks.
 
Ale nie powinno sie spac na plecach...cos tam cos uciska i z tego co pamietam malo krwi dochodzi...dokladnie nie pamietam. Najlepiej na lewym boku...

Mi powiedzili, ze jesli Ty mozesz oddychac to dziecko tez. Jesli Tobie jest trudniej to i maluchowi i logiczne, ze jak aci bedzie zle to tak lezec nie bedziesz. Ale jesli nie masz dolegliwosci, to mozesz i na plecach. Mi sie zdaza czasami tak spac jak kregoslup mi dokucza


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi powiedzili, ze jesli Ty mozesz oddychac to dziecko tez. Jesli Tobie jest trudniej to i maluchowi i logiczne, ze jak aci bedzie zle to tak lezec nie bedziesz. Ale jesli nie masz dolegliwosci, to mozesz i na plecach. Mi sie zdaza czasami tak spac jak kregoslup mi dokucza


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
To prawda. Podobno teoria o lewym boku już jakiś czas temu padła. Na plecach też można spać, jeśli mamie jest tak wygodnie i może swobodnie oddychać.
 
Dzieki za info o dawkowaniu kropelek. Ciekawe jestem nocki.
Ja w ciazy rzucalam sie co 15 minut z boku na bok. A teraz cala noc na lewej stronie zeby obserwowac lozeczko:)
 
Ja kupilam to, ale nie w Lidlu[emoji12]
1486045139-aaaaaa.jpeg
1486045144-aaaaaa.jpeg
1486045151-aaaaaa.jpeg


Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Spodenki boskie :) ja też wczoraj poszalalam na zakupach w smyku i h&m oczywiście Alan pozwolił tylko na zrobienie zakupów dla niego o sobie mogłam już zapomnieć; )

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Peugeotka dobrze ze juz jestescie w domku i z toba i Nicol wszystko w porzadku. Teraz juz tylko odpoczynek koniec z praca i tancem przy mopie.
 
Do góry