reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Smerfeta ja sie pokusiła juz na laktator, bo moze przydać sie juz w szpitalu. Kupiłam właśnie ręczny z Avent Natural, ma najfajniejsze opinie z tych ręcznych.
Fajnie że dobre wrażenie zrobiła na Tobie porodówka, ja u siebie też oglądalam ze szkoły rodzenia byliśmy i całkiem pozytywne wrazenie odnioslam.

Dziewczyny czy wam też po nocach sie śni pporód, ja prawie kazdej nocy mam takie sny, zaczynam miec lekki stresior :rofl2:
 
Dziewczyny, mam dylemat. W smyku sa duze przeceny na kombinezony zimowe. Jakby Piotruś sie urodził 01 marca to na zimę miałby 9+ miesiąca. Potrzebowałby na pewno kombinezon zimowy. A w sezonie te kombinezony sa po 150-200 zł, a teraz 49. I nie wiem, czy kupić teraz? I jaki rozmiar? 74 czy 80 na zapas? Bo sa naprawdę ładne i tanie. Na ten rok dostałam 3 kombinezony, ale małe. Co robic?

A poza tym poprasowalam juz wszystkie ciuszki, na rok mam zapas od kumpelki. Szok ile tego jest. A teraz piorę maskotki które podstawałam. Pluszaki do pralki, te z pozytywka będę prac ręcznie, a plastiki w gorącej wodzie z mydłem i potem wyparzanie. Wymyśliłam jeszcze, ze karuzelka nad lozeczko i Kołyskę po wyszorowaniu wypsikam octaniseptem, aby odkazic. Generalnie nie uwazam, ze dziecko ma byc w sterylnosci chowane, ale jak coś sie dostaje od ludzi używane, to mam głęboką potrzebę wyszorowania wszystkiego. Tez tak macie?
 
Smerfeta, ja zaczynam powoli coś kupować i zapisuję sobie wszystkie opinie jakie piszecie o różnych rzeczach. Tylko z mojej listy trochę rzeczy mam pod znakiem zapytania, bo nie wiem czy nie kupię dopiero po porodzie. A rzeczywiście tego jest tyle, że zaczynam się gubić co wreszcie jest potrzebne :)
Agawaa, ja też zastanawiam się nad kombinezonem. Moja będzie miała 6-7 miesięcy, a nie mam żadnego kombinezonu. Tylko jeśli ja będę brać, to na pewno większy, a nie na styk.
 
Anulla gdybym ja nie miała laktatora to bym sobie nie poradziła z nawałem, co prawda byłam w szpitalu i by mi go pozyczyli ale miałam swoj, teraz w domu tez korzystam, bo np mała w nocy spała 5 godzin a ja w miedzy czasie sciagnełam nadmiar.

Smerfeta moczysz pampersa woda, wkładasz do zamrazalnika i po karmieniu kładziesz na piers. Wtedy troche laktacja zwalnia i czuc ulge. Moznaa tez liscie kapusty ale to juz trzeba leciec i kupowac a pampers jest pod reka.


Ja juz po wizycie poloznej. jeszcze 5 wizyt przed nami i wizyta lekarza pediatry.
 
Agaawa ja własnie w smyku kupiłam ostatnio kombinezon w rozm 74, tylko że ja rodzę pod koniec maja. Ogólnie to bardzo fajne te kombinezony tam mają


Smerfeta jaki to szpital? Bo Ty chyba w trójmieście bedziesz rodzić?


Lisska super, że wynik glukozy jest dobry :), tsh ostanio miałam 0,47 czy jakoś tak, ale ja biorę euthyrox, do tego ft4 skacze mi ciągle.
 
Ostatnia edycja:
Montana mi się śniło że w szpitalu wyciągnęli mi Aluśkę z brzucha, zważyli i stwierdzili że jeszcze za mała, więc z powrotem władowali mi ją do brzucha :-D najlepsze było to, że okazało się, że Aluśka jest ruda. Chyba za dużo Ani z Zielonego Wzgórza się naczytałam ;-)

Anulla ja też zapisuje sobie uwagi dziewczyn :happy: np odnośnie materacyka do łóżeczka :) Teraz widzę, że moją preferencję co do laktatora warto zmienić. Myślałam o madeli ale teraz coraz więcej głosów jest za aventem (głosy dziewczyn z forum i koleżanek), tym bardziej że można dopasować do niego butelki z aventu

Medalikara to tylko porodówka taka fajna :happy: na położnictwie już nie jest tak pięknie, też sale kilkuosobowe a łazienki w korytarzu.
Pamiętasz może ile % mięsa jest w tych parówkach Piratkach? Ja kupuje z Sokołowa parówki z szynki - 93 % mięsa ale niestety azotyn sodu jako konserwant.
Ostatnio jeszcze analizuje składy jogurtów. Niestety wszystkie z zott mają syrop glukozowo - fruktozowy, już lepsze są z bakomy

Aisa chciałabym rodzić w szpitalu na Klinicznej i tam dzisiaj byłam. Jeśli chodzi o porodówki w Gdańsku, to wiem że na Zaspie porodówka jest dwuosobowa, przedzielona jakąś tam kotarą, a w Wojewódzkim (czyli w Koperniku) też są pojedyncze sale

Liskka co do tsh to mi ciągle skacze. Miałam już 0,883, później 1,2 a teraz po zwiększonej dawce euthyroxu mam 0,577 - i to wyjaśnia moje łomotanie serca

Właśnie sprawdziłam sobie wyniki krwi i moczu. Poza skaczącą tarczycą wyszły mi nieliczne bakterie w moczu i niezła huśtawka w morfologii. Najbardziej zastanawiam się nad limfocytami - wynik 14,6% przy normie 20-40. Jednak ilościowo wynik jest ok
 
Ostatnia edycja:
reklama
Smerfeta ja też szukałam elektrycznego madeli, ale chyba pora zmienić nastawienie. Tymbardziej, że ja będę ciągle z małą, nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać i zostawiać jej, to nie wiem czy potrzeba mi elektryczny. A poza tym nie wiem ile czasu będę karmić i czy w ogóle pokarm będzie, także chyba zdecyduję się na ręczny :)
Aisa, właśnie ja patrzyłam dziś na 74, czyli nastawiłam się na dobry rozmiar:) ale boję się, że mała będzie rosła w ekspresowym tempie i będzie za mały :-D

Co do porodówek, to ja chyba nie pojadę oglądać, może w 30tc się zdecyduję. Ale wiem, że u mnie też są pojedyncze sale do rodzenia z własną łazienką, ale na położniczym to już sale przeważnie 2-osobowe, ale łazienki raczej w pokojach. Tylko zastanawiam się, bo obecnie trwa remont w szpitalu i boję się, że do maja nie skończą i trochę lipa, bo jak tu uspokoić dziecko, jak ciągle coś kują, wiercą itp. Muszę podpytać swojego dr czy wie kiedy koniec.
 
Do góry