reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

kotuska - napiszę ci odnośnie cukrzycy... męczyłam się z dietą od początku września właściwie - po jakimś tygodniu dostałam dodatkowo insulinę na noc, bo cukry na czczo powędrowały w górę...
powiem ci że jak już człowiek się nauczy podliczać wymienniki to nie jest tak źle - jedynie monotonnia posiłków mnie denerwowała, bo z tych składników co można to część mi nie pasowała i ograniczenie było...
jeśli mogę coś poradzić, to jak dostaniesz dietę i glukometr do badania polecam po posiłkach a przed pomiarami cukru spacery - jeśli oczywiście samopoczucie pozwala - ja zabierałam psinę na spacer do lasku i mało kiedy miałam przekroczone cukry po godzinie... i udało się insuliny w dzień uniknąć...
a co do plusów diety to przytyłam przez całą ciążę 11 kg - z zapędami moimi na słodycze bez diety pewnie ponad 20 by się uzbierało:) a teraz okazało się wczoraj że ważę już tyle co w 6 tyg ciąży:) tak więc to jest plus cukrzycy ciążowej...
u mnie minusem największym było to że nie mogłam u siebie w szpitalu rodzić, bo tylko w większych mają porodówki dla ciężarnych... ale też wyszło ok, więc nie ma co się stresować:)

pozdrawiam wszystkie ciężarówki i zmykam do mojego szkraba:)
 
reklama
Olusia z Allegro bo jest promocja minus 35zl na zakupy za min. 100zl w kategorii zabawki, przez ich aplikację mobilną - pisałam Wam kilka dni temu bardziej szczegółowo o tym. Znalazłam za 109 minus te 35zl. W sklepach stacjonarnych w granicach 130-150zl widziałam więc nie warto ...
 
Infinity to poszukam dzieki.. ja jakos taka ostatnio pozno kapujaca he he.. dociera do mnie z opoznieniem ;-)

Dziewczyny ja tez w nocy na bb bylam ale nie pisalam nic.. ech.. :-(
 
kotuska - napiszę ci odnośnie cukrzycy... męczyłam się z dietą od początku września właściwie - po jakimś tygodniu dostałam dodatkowo insulinę na noc, bo cukry na czczo powędrowały w górę...
powiem ci że jak już człowiek się nauczy podliczać wymienniki to nie jest tak źle - jedynie monotonnia posiłków mnie denerwowała, bo z tych składników co można to część mi nie pasowała i ograniczenie było...
jeśli mogę coś poradzić, to jak dostaniesz dietę i glukometr do badania polecam po posiłkach a przed pomiarami cukru spacery - jeśli oczywiście samopoczucie pozwala - ja zabierałam psinę na spacer do lasku i mało kiedy miałam przekroczone cukry po godzinie... i udało się insuliny w dzień uniknąć...
a co do plusów diety to przytyłam przez całą ciążę 11 kg - z zapędami moimi na słodycze bez diety pewnie ponad 20 by się uzbierało:) a teraz okazało się wczoraj że ważę już tyle co w 6 tyg ciąży:) tak więc to jest plus cukrzycy ciążowej...
u mnie minusem największym było to że nie mogłam u siebie w szpitalu rodzić, bo tylko w większych mają porodówki dla ciężarnych... ale też wyszło ok, więc nie ma co się stresować:)

pozdrawiam wszystkie ciężarówki i zmykam do mojego szkraba:)


Dzięki za odpowiedz. A powiedz mi pamiętasz jaki miałaś wynik który Cie zakwalifikował do cykrzycy ciążowej ?A Ty miałaś cc? Bo niby tak często ciąże z cukrzycą kończą. Ile miał Twój synek kg jak się urodził ?
 
już ci Kotuska piszę...
wyniki miałam nastęujące:
na czczo 94, po godzinie 172, a po dwóch godzinach 164 - miałam robione już w poradni diabetologicznej dlatego chyba w 3 punktach...

co do porodu to sama cukrzyca nie jest wskazaniem cc, u mnie wszystko było ok więc rodziłam sn. Janek miał 3860, według usg się zgadzało bo mówili że między 3500 a 4000...
 
Ema, to ja mam juz w ogóle wynik z kosmosu bo po 2 h mam 195 a na czczo 91.Po 1 h nie badałam. A Ty miałaś cukier w moczu? Bo ja tak wczesnie mam robioną tą glukoze bo mam własnie ten cholerny cukier w moczu .I to dosyć duze wartosci. A powiedz mi jest jakis sposób zeby sie wywinąc od tego leczenia? Jak sobie pomysle ze musze sie bujać z tą dietą jeszcze 4 miesiące to az mnie skręca ! I jak sie okaze ze jeszcze bedą chcieli insuline włączy to ja nie wiem czy ja sie na to zgodze. Po prostu nie mam siły na to ! Do tego nie lubie gotowac i w ogóle nie skupiam sie na jedzeniu a tu trzeba teraz liczyc przeliczac mierzyc.W ogóle to jest niesprawiedliwe, 8 lat czekałam na to dziecko i jeszcze w ciązy nie mam spokoju !!
 
Kotuska ta cukrzyca ciążowa nie jest wcale taka straszna jak to się wydaje po otrzymaniu złego wyniku. Ja też z nią żyję od 26 tc. ważne żeby szybko trafić do diabetologa i mierzyć cukier glikometrem na czczo maksymalna wartośc 90 i godzinę po każdym posiłku maksymalna wartość 120! + prowadzić dzienniczek z wynikami , jeść co 2,5- 3 h min. 6 posiłków dziennie w maych ilościach i produkty które nie opływają w cukier.
Nie wolno tego zbagatelizować tymbardziej że masz jeszcze glukoze w moczy wiec to dodatkowy problem
U mnie nie obeszło się bez insuliny przed każdym posiłkiem muszę sobie ją dawać a cukry na czczo ma b. dobre. Insulina nie zagraża wcale rozwojowi dziecka a jej nie podawanie przy za dużych wartościach cukrów grozi obumarciem płodu. Wiec nie warto sie bronić i ryzykować. Nic sie nie martw jest to do przeżycia ważne żeby trafić do dobrego diabetologa. Jak masz jeszcze pytania możesz pisać:-)
Głowa do Góry:-)
 
Ostatnia edycja:
Bibi, całe wieki się nie odzywalas ;) co u ciebie? Na kiedy masz tp bo widzę że w kalendarzu cię nie ma?
 
Ostatnia edycja:
Hej Magda może i się nie odzywałam ale zaglądam tu często:-)
Co u mnie dobrze córka zdrowo rośnie 1916 kg. miała w środę wiec książkowo:-) termin na 21.01 ale jest duże prawdopodobieństwo że bedzie wcześniej bo już mam 1 cm rozwarcie do tego cukrzyca i nadciśnienie wiec zestaw wyborowy:-):-) ale sie nie dajemy.Minimum do świąt musimy przetrzymać żeby Bianeczka ładnie urosła i żeby płucka się wykształciły. Pozdrawiam Cieplutko wszystkie forumowiczki:-)
 
reklama
GRUDZIEŃ
1. _Infinity_ (9 grudzień), córka Lenka
2. Ona232 (11 grudzień), syn Antoś
3. Lionessa75 (16 grudzień), syn
4. Mundek (29 grudzień), syn
____________[/FONT]

2015

STYCZEŃ
5. Hope84 (1 styczeń) córka Nina
6. szczerbatka (13 styczeń) syn Piotruś
7. Magda_7891 (19 styczeń) córka Zosia
8. Bziumelka (20 styczeń) córka Sonia
9. Bibi1 (21 styczeń) córka
10. Oktavi (22 styczeń, USG 8 styczeń) córka Jagienka
11. Emilia M (29 styczeń) syn Filip
____________

LUTY
12. ewelina.br (4 luty) syn Filip
13. Medalikara (14 luty) córka Helenka
14. Genna (20 luty), syn Franuś
____________

MARZEC
15. montana8 (2 marzec) córka Zosia
16. Agaawa (3 marzec) syn Piotruś
17. Syllkaa (11 marzec) syn
18. Finesse (29 marzec)
____________

KWIECIEŃ
19. Smerfeta (1 kwiecien) córka Alunia
20. Kotuska83 (9 kwiecien) syn
21. Jazzabell (10 kwiecien) bliźniaki
22. Kasik36 (10 kwiecien) syn
23. Olusia7982 (15 kwiecien) bliźniaki: córka + syn
____________

MAJ
24. Liskka (12 maj) syn
25. Anulla28 (18 maj)
26. Aisa79 (25 maj) syn
27. anula86@ (29 maj)
 
Ostatnia edycja:
Do góry