reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Infinity a jesli moge spytać, duzo mialas tych uplawow? Bo ja tez troche tego mam i sie zastanawiam. Ogolnie to używam 2-3 wkładki dziennie. Nie to zeby az przesiakaly ale zle sie czuje ze costam jest. Tez mnie nic nie swędzi ani nie pachnie brzydko. Wiec sama nie wiem czy to normalne czy nie. W Anglii nie robia takich wymazow na NFZ, wiec musiałabym szukać jakiegoś laboratorium chyba prywatnie.
 
reklama
Hej dziewczyny,podczytuje sobie tu Was czasami i czekam na newsy :)Widze ze spokoj na razie :)

Jezeli macie mozliwosc kupcie mamaroo,to urzadzenie jest niezastapione,Lucy spedza w nim duzo czasu w ciagu dnia i uwielbia to.I nie ma tu nawet mowy o przyzwyczajeniu do bujania bo w nocy spi w swojej gondoli i dzisiaj spala od 12 w nocy do 9.50 rano z 1 przerwa na jedzenie.Ja naprawde to polecam.

Nastepna maszyna do przyrzadzania mleka.To sa moje 2 top rzeczy bez ktorych ciezko byloby sie obyc :)

I polspiochy sa niezastapione,ja kupilam za duzo pajacow,za duzo w nich guzikow,zapinania itp.
Wiaderko do kapania sprawdza sie super,zobaczymy jak Lucy podrosnie,na razie jest ok.

Jedyna niepotrzebna rzecza jaka kupilam byla kolyska na dawanda,jest piekna ale troche za duza i za niska wiec na razie idzie do garazu.
Moj maz kupil dyspenser na pieluchy bo mial dosyc zawijania ich w woreczki latania do smieci.I mial racje,sprawdza sie bardzo dobrze.
No i przewijak,super sprawa,kiedys nie mialam i myslalam ze i teraz nie bedzie mi potrzebny,ale ciesze sie ze kupilam,naprawde oszczedza nasze plecy :)

Trzymam kciuki za Was wszystkie.Ja i Lucy! :)
 
peti pozdrowionka dla Ciebie i Lucy :-D, Twoje rady są bardzo cenne dla nas. Ja tylko nie wiem co to za maszyna do mleka, coś mi umknęło. No i cały czas czekam aż ktoś wklei tą wyprawkę z apteczką bo nie mam pojęcia co kupić do pielęgnacji.
 
Perfect Prep

Madzia co do pielegnacji to ja kupilam krem na kazda pogode,krem do pupy,szampon plus plyn do kapieli 2 w 1, i balsam do ciala z firmy Weleda.
Pepek tzn kikut odpadl wczoraj,niczym go nie smarowalam bo tutaj sie niczego nie uzywa,unika sie tylko moczenia,musi wyschnac.Ciemieniucha zeszla sama po 2 myciach glowki.I mam zalecenie kapac mala 2 razy w tygodniu,a zarzekalam sie ze bede codziennie :)Pielegniarka wytlumaczyla mi ze przy tutejszym klimacie to wystarcza na poczatku.
I trzeba kupic wit D.
 
Madzia76 - nie wiem dokladnie czy o mojego posta na temat wyprawki ci chodzi ale jesli tak to prosze wklejam jeszcze raz
Bziumelka pytalas o wyprawke dla dziecka - ja kiedys sobie zapisalam kilka wypowiedzi dziewczyn wiec postaram sie je tu wkleic moze sie powtarzac wiec musisz wybrac co ci tam bedzie potrzebne:

"Dla siebie do szpitala (oprócz podstawowych rzeczy jak kapcie czy ręczniki bo to wiadomo)
Koszula do karmienia (3 szt)do samego porodu dadzą w szpitalu, dają też podkłady poporodowe.
Biustonosze do karmienia (3 szt)
Krem na brodawki( Maltan,Alantan Plus albo Linoderm,
Wkładki laktacyjne(Canapol Babies)
Majtki poporodowe (tu mam dylemat, jednorazowe czy wielorazowe?) i ile wtedy?
Podpaski maxi lub pieluchy poporodowe około 20 szt.
Poza tym kupię chyba herbatkę Humanę już albo ********** Prenatal czy Oligobos gdyby się pojawił problem z laktacją.Osłonki silikonowe i kapturki na brodawki- w razie czego.Sutricon na bliznę po cc.

Do szpitala dla dziecka.
Ciuszki tylko na wyjście(ciepła czapka, śpiworek, kombinezon, rękawiczki)
Rękawiczki niedrapki
Pieluszki tetrowe ( 5 szt)
Paczka pieluch
Chusteczki nawilżające Pampers Sensitive.
Krem do pielęgnacji pupy (alantan, bephanten, linomag?) Płyn do kąpieli,.
A poza tym z ogólnych zakupów dla dziecka.
ubranka już wszystkiez rozmiaru 56 po 10 z wszystkich niezbędnych czyli śpioszki, pajacyki, body, kaftaniki, dwa sweterki, kombinezon- mało kupowałam większość dostałam. Z rozmiaru 62 po tyle samo, a nawet więcej.
Pieluszki tetrowe 20 szt. Ręczniki (3 szt)pościel (1 komplet)kocyki (3 cieńkie, dwa grube)prześcieradła 3 szt. no i oczywiście śliniaczki, czapeczki, skarpetki po kilka par.
Kosmetyki, leki : mam na razie z Johnson & Johnson płyn do mycia ciała i włosów, mleczko oliwkę po kąpieli. Sudocrem, Nanozin na podrażnienia.Octanisept, Alantan na odparzenia.
podkłady pod prześcieradła
Butelka
Otulaczek Sterntaler,Otulaczek do spania(Motherhood)
Aspirator do noska (Marimer, Abakusbaby?)roztwór wody morskiej,vaxol do uszu, paracetamol, infacol lub espumisan
.Przybory jak szczoteczka do włosów, nożyczki, opatrunki jałowe, termometr, gaziki-"

"Co do pościeli na razie nie przyda się. Ja podkład mam jeden mi mała śpi w rożkach.
Na brodawki bephanten maść ta która smarujemy pupkę. Nie trzeba jej zmywać a idealnie łagodzi.
Majtki zdecydowanie jednorazowe i to siateczkowe.
Dużo husteczki do higieny intymnej.
Lactacyd do hig. Int.
Pomadka do ust.
Krem do rąk.
Polecam pampersy premium care dla mnie najlepsze.
Husteczki używam pampers sensitive ale lepsze są huggies zielone natural care"

"Uwagi Madzialenak i Aleksandretty -dziś odebrałam moje zamówienie z apteki i zaopatrzyłam kosmetyczkę i apteczkę dzidziusia. Kupując kosmetyki kierowałam się opinią mam (również z naszego wątku), które te kosmetyki stosują. Tak więc w apteczce i kosmetyczce mojego synka są:


Emolium od 1 dnia życia - emulsja do kąpieli. Będę jej używać ze względu na bardzo twardą wodę, która jest u nas. Emulsja ma właściwości nawilżające i natłuszczające, no i delikatnie myje skórę. Podobno gdy stosuje się tę emulsję, to oliwka już nawet nie będzie potrzebna (wyjdzie to w praniu).
Linomag - oliwka dla dzieci i niemowląt (kupiłam na wszelki wypadek, gdyby Emolium nie wystarczało)
Linomag - szampon dla dzieci i niemowląt (nie wiem jeszcze, czy będę stosować od razu, czy dopiero jak mały troszkę podrośnie)
Linomag zielony maść - to podobno dobre do pielęgnacji pupki przy przewijaniu - zapobiega odparzeniom.
Sudocrem - to stosuje się raz na tydzień przeciw odparzeniom. Kupiłam małe opakowanie.
Physiodose - roztwór soli fizjologicznej do przemywania oczu
Hipp - krem pielęgnacyjny do twarzy dla niemowląt od 1 dnia życia
NoseFrida - asporator do nosa
Octenisept - do dezynfekcji np. pępka (tylko trzeba pamiętać, żeby po spryskaniu dobrze osuszyć pępek).

popekane piersi przy karmieniu - smaruj czytsa lanolina ( nie trzeba jje zmywac przed karmieniem). Ja mialam ja z mothercare, droga ale wydajena. Jedna tubka wystarczy"

"lista Szyszki -
oto moja lista:
higiena/kosmetyki:
- mydełko w płynie
- oliwka lub emulsja
- nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- płatki higieniczne
- szpatułki do uszu
- spirytus 70% do pępuszka i gencjana
- termometr do wody
- termometr do ciała
- wanienka
- gruszka do noska
- chusteczki nawilżone
- pieluszki jednorazowe (1 opakowanie jedynek i 1 opakowanie dwójek)
- maść na odparzenia
- krem ochronny (na słońce)
- płyn do prania
- podkłady jednorazowe (na przewijak, pod materacyk)
- hermetyczny kosz na pieluszki
- miękka szczoteczka do włosków
- gaziki jałowe
tekstylia
- pieluszki tetrowe (na początek kupię 10 sztuk)
- pieluszki bawełniane ( ok 5 sztuk)
- znalazłam też takie pieluszki bawełniane,które z jednej strony mają ceratkę i chyba tez pokuszę się o 5 sztuk
- poszewka na przewijak
- 2 kocyki
- 2 ręczniki z kapturkiem
- kołderka,podusia + dwa komplety pościeli
- 2 przescieradełka z gumką
- rożek (nie wiem czy 1 czy 2?)
Inne akcesoria
- łóżeczko
- przewijak (chyba taką nakładkę na łóżeczko kupię)
- materac
- lampkę nocną muszę zakupić bo jeszcze się nie dorobiłam, a nie chcę w nocy rozbudzać dzidziusia żarówą ;)
- wózek
- parasol do wózka
- torba na spacerki
- fotelik do samochodu
- szczoteczki do butelek
- smoczek
- butelki (kupię na początek 2)
- bujaczek
ubranka tu już się zaopatrzyłam
- rękawiczki niedrapki (mam az 6 sztuk, bo nie mogłam się oprzeć takie były słodkie)
- skarpetki
- 3 bawełniane czapeczki
- mam sporo body z krotkim i z długim rękawkiem (mniej w rozmiarze 56 więcej 62)
- pajacyki
- spodnie "dresowe",kupiłam takie przyjemne w h&m, 2 szt w rozmiarze 56
- dwie sztuki spiochow z krotkimi nogawkami"
 
Dziewczyny, dzięki za info o promocji w Superpharm :tak: kupiłam termometr, Jelp, Oilan i wode ternalna Uriage (koleżanka mi polecala na wszelkie odparzenia/podrażnienia dla małej) -ceny faktycznie super!

Moja kruszynka waży już 580g., wymiary nadal 9 dni opóźnienia ale dr. wszystko sprawdziła łącznie z przeplywami i jest ok więc mam się tym nie przejmować. Na zakażenie dostałam globulki ale to podobno nic groźnego dla małej, musi tylko na poród hyc wyleczone. Wyniki morfologii podobno nie są najgorsze, na razie mam tylko zwrócić uwage na dietę.

Majka miałam na myśli opinie że nie da się wypić, że ochyda itd.;-) Na innych forach dziewczyny nawet czasami rezygnowaly z tego badania przez takie opinie :eek: ... A reakcja organizmu po to oczywiście inna sprawa :tak:

Emilia było tego sporo -aby czuć się komfortowo musiałam co 2, max 3 godziny zmieniać wkładkę. Nie była oczywiście przesiąknięta tylko lekko wilgotna. Dr. mi wyjaśniła że przy grzybicy zazwyczaj wydzielina nie zmienia koloru, zapachu i często nie ma żadnych wiekszych objawów. Na szczęście nie jest to groźne dla malucha, dopiero przy porodzie. Co innego zakażenie bakteryjne ale wtedy wlasnie są typowe niepokojące objawy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry