reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Infinity kawał Dziewczynki juz nosisz pod sercem :)

Madzia cieszę się, że na wizycie wszystko ok. Naturalnie zdziwiłabym się, gdyby zrobił Ci to USG ;) mi w czwartek tez nie zrobi

Peti fajnie poczytać takie cenne wskazówki- bardzo nam się przydadzą! Lucy jaka kochana, że daje mamie się tak ładnie wyspać

Esiek co do szkoły to chyba będziecie musieli sami pójść i podjąć decyzję :/ ja już sama nie wiem co robić. Dziś miało być CC i SN, ale z niewiadomego powodu było tylko SN. Sporo fajnych, przydatnych informacji, tym razem Pani miała chyba pomysł na zajęcia. Omówiliśmy też szczecińskie porodówki, zadałam trochę pomocniczych pytań i pomogło mi to jeszcze utwierdzić się w podjętej decyzji.
Natomiast nie wiem czy o tym pisałam ostatnio.. Są to zajęcia darmowe, przychodzą bardzo różni ludzie, a Pani położna nie potrafi zapanować nad mężami /partnerami... atmosfera dla mnie nie do przyjęcia. W większości młodzi chłopcy nabijający się dosłownie ze WSZYSTKIEGO, od laktacji, przez ćwiczenia oddechowe, po lewatywę :/ nieustanne niewybredne komentarze, pół zajęć czekanie aż się towarzystwo wyśmieje z każdej kolejnej informacji. W przyszłym tygodniu temat niemowlę- przewijanie, kapanie, ubieranie lalki- już widzę co się tam będzie działo, wiec ja nie idę. Pójdę za 2 tygodnie. Nie wiem co Ci doradzić :/ ja będę chyba chodziła w kratkę, jest to wszystko dalekie od moich oczekiwań i wcześniejszych wyobrażeń. Ale o jakieś tam informacje bogatsza dziś jestem
 
Infinity super ze malutka zdrowa , pewnie jeszcze do porodu nadrobi albo może urodzisz troszkę po terminie.

emilia dokładnie u nas nie robią tych wykazów chyba ze mówisz się do gp i powiesz ze masz niepokojące objawy i coś bedą musieli zrobić . Natomiast szyjki macicy napewno ponołowiowych usg juz się nie bada:(

esiek ja takie bóle w krzyżu jak piszesz tez miałam na twoim etapie a potem mi przeszły :) wiec może i u ciebie tak bezdzie . Co do humorów to norma każda z nas ma lepsze i gorsze dni.

Peti pozdrowionka dla ciebie i Lucy. Super ze mamaroo się sprawdza i ze Lucy daje ci się wyspać .
 
Peti: Twoja Lucy to jednym słowem Aniołek :) Moja Niuńka budzi się w nocy średnio co 2 h i kolejne ululalanie Jej zajmuje około godziny. Odciągnąć Ją od piersi nie jest łatwo ;) Uwielbia też zasypiać na Naszych rękach i później mamy też problem z przełożeniem Jej do kołyski,bo od razu sie budzi ;) ale 3-4 takie próby i jest sukces :)

Elleni: kciuki za jutrzejszy dzień zaciśnięte :)

Czy wiecie ile czasu trzeba odczekać po cc by móc założyć pas poporodowy i zacząć ćwiczyć? do swojej wagi szybko udało mi się wrócić, ale nie należe do grupy szczupłych osób więc chciałabym wziąć się do roboty :) I ta skóra, która została na brzuchu, wiele osób mówi mi że trzeba z nią zacząć walczyć jak najszybciej bo może już taka zostać.
 
Minni moja bratowa z tego co pamiętam dość szybkonpo cesarce ubrała pas ale nie pamiętam kiedy. Najlepiej zapytaj lekarza żebyś sobie nie zaszkodzila. A skóra też potrzebuje trochę czasu i napewno wróci na swoje miejsce ;)
 
Cześć dziewczyny, dzięki wielkie za informację o termometrze wysłałam mojego tatę, mam nadzieję że jeszcze dzisiaj będą. U mnie w mieście niestety nie ma super pharmy ale u moich rodziców jest i mają kartę.
Ja byłam na 3 badaniach prenatalnych maluch waży już ponad 1500g. Niestety uwagę lekarza zwróciła dość mała ilość wód płodowych, są w normie ale w dolnej granicy i mój lekarz prowadzący ma to obserwować, mam nadzieję że się nie będzie pogarszała ta ilość. Ale ponieważ maluch rośnie i rozwija się bardzo dobrze, jest wymiarowo o 1 tydzień do przodu to mam się nie martwić.
Ja też miewam problemy z kręgosłupem niestety nie mogę za długo znajdować się w jednej pozycji, a już na pewno nie siedząc na krześle.
Wczoraj byłam na 2 zajęciach ze szkoły rodzenia i pani położna bardzo polecała siedzenie na piłce dla wszystkich kobiet z bolącym kręgosłupem, podobno w ciąży to najlepsza pozycja np. do pracy przy komputerze. Tylko trzeba zwrócić uwagę na to żeby piłka nie była za mała, biodra muszą być ciut wyżej niż kolana. Może się komuś przyda ta informacja ja wypróbuję bo w domu mamy piłkę, tylko mąż mi musi ją napompować.
 
Faktycznie zrobiło się tutaj u nas cos mało aktywnie :) Chyba nagłe zakończenie ciepłych dni tak na nas działa...

Peti ale masz fajnie że Lucy taka grzeczna :)

Oktavi jesli masz kase to uważam że fajnie najpierw kupić kołyske, bo i to słodkie i chyba wygodne ale jeśli chcesz wyprawke raczej oszczedną to samo łóżeczko tez sie sprawdzi. Ja chce kupic łóżeczko i jak coś to na pierwsze miesiące zamontować płozy, wtedy spełnia też funkcje kołyski. A wydatek duzo mniejszy bo koszt płoz to chyba z 30zł.

Moja córcia też juz raczej aktywna ale wyczuwam ją tylko wtedy kiedy spokojnie usiąde lub się położe bo jak coś robie to raczej mi ciężko poczuć. Ja na plusie jestm tylko 2kg brzuch też cały czas taki niemrawy, moje sąsiadki jeszcze nie zauwazyły a raczej są ciekawskie i jakby cos było to by już gadały.. Wygladam jakbym troszke przytyła... A to już prawie teoretyczna połowa ciąży, zawsze myslalam ze na tym etapie to jest piekny brzuszek... Przez to że on tak wolno rosnie to martwie sie czy wszystko ok, musze sie spytac czy nie mam za malo wod plodowych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
My dostaliśmy łóżeczko ale kołyskę też dostaniemy od mojej kuzynki więc na początku będzie kołyska a później łóżeczko ;) Gdybyśmy nie mieli dostać kołyski to tylko łóżeczko by było.
Bziumelka, ja mam 5 kg na plusie ale od czerwca waga nie drgnęła. Mój kropek już dość mocno buszuje że wczoraj było widać jak mi sweterek podskakuje ;) Ciekawe czy 1.09 pokaże czy jest chłopcem czy dziewczynką :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry