reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Magda ja idę na usg 4D w przyszły czwartek, to będzie chyba 22t6d czyli koniec 23tc - ginekolog do której chodzę robi takie USG i dość dużo pacjentek do niej chodzi tylko na to badanie. Jeżeli nie zmieniły się ceny to dotychczas kosztowało 180 dla jej pacjentek i 200 dla reszty. Nagranie dostaje się na płytce.
Co do momentu kiedy się je powinno robić to różni lekarze mają różne praktyki - akurat moja robi zazwyczaj ok 24-25 tc bo później dziecko jest na tyle duże że nie rusza się już tak swobodnie i nie ma możliwości ująć 'większego kadru' a tylko mniejsze fragmenty. Przynajmniej tak mi tłumaczyła ;-) Oglądałam usg 4d koleżanki która u niej była - umówiła się trochę późno chyba 28tc i dziecko było duże (4,5 przy porodzie) i faktycznie miała już raczej takie częściowe zdjęcia i trudno było zobaczyć małą z każdej strony.

W Trójmieście trzeba na ceny uważać bo niektórzy kasują nawet 300zł więc rozbieżności spore.


Aaa i jeszcze jedno - trzeba mieć sporo szczęścia żeby wyszły dobre ujęcia :-D maluch musi chcieć współpracować ..na połówkowym w Gamecie lekarz przełączył na 4D ale mała non-stop miała ręce przy buźce i nie było opcji żeby twarz zobaczyć ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ja chodzę do gina prywatnie i place dość dużo za wizyte bo 140 xl. Ale mój gin ma sprzęt do 3d i 4 d i po każdej wizycie dostaje kolorowe fotki małego i ogladam go w kolorze. I jak czytam ile wy placicie za takie samo usg i że musicie się specjalnie na nie umawiać to stwierdzam że wcale tsk dużo nie płace ;)
Peti ale ta twoja Lucy uparta za dobrze jej u Ciebie ;)
 
Emilia 3D to obraz trójwymiarowy a 4D to trójwymiar w ruchu
Majka ja mam podobnie i płacę tyle samo ale na odrębne usg 4D i tak się umawiam bo jednak chodzi mi o pamiątkę na płcie CD gdzie będzie 20-30 minut samego obrazu 4D :-) ...
 
Emilia z tego co zrozumiałam to 3D to też film tylko obraz nie zmienia się dynamicznie - tzn. nie widzisz w trójwymiarze na bieżąco tego co robi maluch tylko masz ujęcia 'klatkowe' - program przelicza pomiary i sam tworzy obraz w 3D. Jeżeli w ogóle robić taką pamiątkę to chyba 4D wydaje się najfajniejsze bo 'na żywo' podglądasz malucha w trójwymiarze :-)
Co do płytki CD to moja ginekolog ma swoje, z badań prenatalnych i połówkowych też dostałam płytkę od lekarza więc to chyba standard że dają.
 
Infinity, to teraz już jestem całkowicie skuszona ;) Muszę jeszcze u mnie sprawdzić ile kasuja i zdecydować się kiedy iść na badanie ;)
 
Dziewczyny ja nie wiem co z ta moja dzidzia,no nic sie nie zapowiada na szybkie wyjscie.Dzisiaj na obiad gotuje curry,takie najmocniejsze,moze po wyskoczy w koncu :))To jest nastepny irlandzki sposob po Guinnessie:-D.
 
reklama
Peti ale musi być u Ciebie w brzuszku wygodnie ;-)mała rozgościła się na dobre :-D

Esiek pomysł masz bardzo dobry, na pewno zdamy szczegółową relację :tak: ja chętnie wcześniej posłucham opinii Madzi, tylko przy tak maleńkiej różnicy to w sumie nie ma pewności która z nas pójdzie na pierwszy ogień

Wiecie co odkryłam wczoraj usiłując hartować sutki przed karmieniem... ze mam na sutku mały pieprzyk! No nie miał się gdzie zrobić :/ nie wiem czy mnie to nie wykluczy z karmienia, bo mam też maleńki na rogówce oka i nie wolno mi przez to nosić szkieł kontaktowych, żeby go nie podrażniać. Mam ważne pytanie na jutrzejszą wizytę u gina
 
Do góry