reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Szyszka wspaniale, gratulacje raz jeszcze!!! i oczywiście czekamy na bardzo szczegółową relację jak Antoś mamie pozwoli.

Esiek ja na spinanie się brzucha biorę od 3 tygodni no-spę 3 razy dziennie. Sienkiewicz kazał mi brać 3 razy dziennie po 1 tabl. no-spa max albo po 2 zwykłe bo to to samo. Także na Twój ból spokojnie bierz w miarę potrzeb 2 lub 3 razy na dobę. Pytałam oczywiście chyba już setny raz czy na pewno nie zaszkodzę dziecku, powiedział też setny raz ;-) że nie ma w ogóle takiej opcji. Potwierdziłam to zresztą też u Kowalskiego
 
reklama
szyszka super gratulacje mnie tez sie marzy synek i wlasnie o imieniu ANTOS:) hehe a jak bedziesz miala wolna chwile to czekamm na relacje z cc:)


infinity a to ty juz wiesz ze to bedzie dziewczynka?
 
Ona kilka dni temu na usg moja Pani dr. powiedziała że widzi 'szparkę' więc wg. niej to (moja wymarzona) dziewczynka :tak: nawet fotkę mam, choć ja tam niewiele widzę ;-) Oczywiście powiedziała też że na 100% potwierdzi na kolejnym usg 30.07 ale ja wcześniej będę miała już 100% pewne wyniki amniopunkcji które określają również płeć. Miałam nic nie kupować co sugeruje płeć ale przeceny się już prawie kończą (rzeczy w większości sklepów są przebrane i nie ma pełnej rozmiarówki) że aż żal mi nie kupować ;-) - wole na tym trochę zaoszczędzić bo wiem że to dopiero początek wydatków :sorry:Na szczęście większość sieciówek ma 30 dni na zwrot/wymianę więc w razie co będę biegać i wymieniać na niebieskie :-D
 
po dłuuuugiej nieobecności melduję się. W szpitalu byłam 12 dni, urodziłam 2 lipca, Antoś przewrócił nasz świat do góry nogami, nigdy w życiu nie spotkało mnie większe szczęście. Piszę tak na szybko, bo usnął. Jak tylko znajdę chwilę napiszę Wam wszystko ze szczegółami i postaram się nadrobić zaległości.

Możecie mi polecić jakieś mleko? po bebilonie Młodego bolał brzuszek, a po Bebilon Comfort nie mógł zrobić kupki, lekarz polecił nam najzwyklejsze bebiko. Nie mam za wiele pokarmu swojego, a Antoś to mały głodomorek więc mm musi być.
ja od siebie polecę Enfamil O-lac. Może ma problemy z tolerancją laktozy bo to typowe dla maluszków, a w tym mleczku jej nie ma ;) spróbuj. Ja na bebiko przeszłam jak synek miał koło roczku dopiero.
 
Ostatnia edycja:
Peti, Esiek - ja ciągle w dwupaku. Czasami miewam jakieś delikatne skurcze, ale to trwa chwile i przechodzi. Jeśli w tym tygodniu nic się samo nie wydarzy to dokładnie za tydzień w niedziele kładę się do szpitala i będą wywoływać. Wolałabym żeby samo się to zaczęło. Mam nadzieje że moja Kluseczka zrobi Mamusi niespodziankę i ze chce wyjść na zewnątrz :) Narzekam tylko na napuchnięte po maksie nogi. Już nie tylko wyglądają jak bańki, ale jeszcze bolą :( Pocieszające jest to że już długo nie będzie to trwać i w końcu przytulę swoją Córunię :)

Peti a jak Ty się czujesz?
 
Dziewczyny melduje ze ja w szpitalu :/ Moje bole tak sie nasilily ze nie moglam wstac :/ Moja Goska cala i zdrowa wazy 450g. Natomiast u mnie widac kamien w nerce i stad te bole. Zostawili mnie na patologi, dostaje kroplowke i wzieli posiew. Pewnie pare dni poleze :(
 
Minni no to czekamy na dobre wiesci:tak:Opuchlizna zejdzie zaraz po porodzie.
Ja sie czuje swietnie,az sama jestem zdziwiona.Pare dni temu mialam ciezki dzien,wszystko mnie bolalo,bylo mi niewygodnie i ogolnie mialam zle samopoczucie.Ale na drugi dzien jak reka odjal :)Nie puchne w ogole,ale chyba tylko dzieki irlandzkiej pogodzie,jest idealna.No i brzuch mi chyba jednak nie opadl jeszcze.Moja gin twierdzi ze jest nizej a maz i znajomi ze taki sam:-)

Minni jeszcze tylko troszke i bedziemy tulic nasze ksiezniczki:happy:
 
reklama
po dłuuuugiej nieobecności melduję się. W szpitalu byłam 12 dni, urodziłam 2 lipca, Antoś przewrócił nasz świat do góry nogami, nigdy w życiu nie spotkało mnie większe szczęście. Piszę tak na szybko, bo usnął. Jak tylko znajdę chwilę napiszę Wam wszystko ze szczegółami i postaram się nadrobić zaległości.

Możecie mi polecić jakieś mleko? po bebilonie Młodego bolał brzuszek, a po Bebilon Comfort nie mógł zrobić kupki, lekarz polecił nam najzwyklejsze bebiko. Nie mam za wiele pokarmu swojego, a Antoś to mały głodomorek więc mm musi być.

W szpitalu młodemu dawali bebilon HA. To był koszmar, po 7 godzin dziennie płakał, furczało mu w brzuszku, nie mógł usnąć. Wszystko zaczynało się około 17 i trwało do północy. Względną pomoc dawała kąpiel troszkę cieplejsza niż normalnie. Byliśmy wykończeni. Jak miał 6 dni to byłam w Auchan i na półce wpadło mi w oko Hipp comfort combiotic. Kupiłam i już pierwszego dnia dodając do bebilonu hippa Wiktorek był o niebo spokojniejszy. Po 2 dniach minęły wszystkie dolegliwości. Okazało się, że miał nietolerancje laktozy. Po jakiś 2-3 miesiącach przeszliśmy na hipp bio combiotic (z normalną zawartością laktozy) i nadal jest ok.

Najtaniej to mleko dostaniesz w Rossmanie - puszka 350 g za 29,99zł.

Ogólnie metodą prób i błędów musisz na synku przetestować, u jednych dobrze działa bebilon, u innych hipp, enfamil, etc. Z bebiko raczej bym nie kombinowała, bo często u dzieci występują nietolerancje laktozy, dlatego należy poszukać mleczka o obniżonym poziomie laktozy. Przykładowo w hipp comfort jest laktozy 20,7g w 100g proszku, a w bio 52,3 g.


A i nie miałam żadnych problemów z kupką u sierściucha, a słyszałam wiele opinii że po bebilonie pepti czy comfort są zaparcia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry