reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Moze byc, na pogodnie odkad zadaszone bywa duszno. Wazne ze jest z malym ok.

Co do ruchow sama nie wiem. Pukanie nie, ale bylo pare razy ostatnio takie przelewanie, bulgotwanie no cos sie dzialo. A dzis np nic. Zwariowac mozna. Dobrze ze w srode mam wizyte :)
 
reklama
Szyszka - lepiej pojedź, napewno jest wszystko w porządku ale nie możesz się stresować. Tak blisko terminu ruchy mogą być słabiej wyczuwalne, ja też z tydzień przed terminem pojechałam na ktg bo nie czułam ruchów od rana, a jak tylko sie położyłam na szpitalnej kozetce, mały zaczął szaleć.
A mój skończył już trzy tygodnie, ale ten czas leci:) a mam wrażenie że jesteśmy ze sobą od zawsze:) nie wyobrażam sobie już życia bez niego, chociaż nie ukrywam że bywa ciezko. Ale kto by sie tym przejmował:)

Wszystkim ciężarnym życzę dużo odpoczynku, nie martwcie się tym że musicie teraz leżeć bo jeszcze za tym zatęsknicie:)
 
szyszka jak nie będzie dalej sie ruszal to jedź jesteś przed samym porodem wiec masz prawo sie martwić i być mega panikarą , jedź niech wszystko sprawdzą a może to już sie zaczyna.

Lenka no mnie się jeszcze takie coś nie zdarzyło, ale w ciąży to chyba ma prawo, dobrze że byłas z mamą.

Esiek to na pewno to, ja etap przelewania też przechodziłam, za troszkę to już bedziesz czuła ruchy dokladnie.

Megi fajne jest życie z maluszkiem, prawda???

A moja mała od wczoraj to tak mi daje popalić kopniakami jak by tam w środku w piłkę grała, normalnie wczoraj wieczorem to cały brzuch mi chodził a dziś obudziła mnie o 5.30.
 
wypiłam pół butelki mleka, zjadłam pół słoika dżemu i młody się ruszył. Jednak od kilku dni są to zupełnie inne ruchy niż dotąd. Zdaję sobie sprawę, że jest mu coraz ciężej, jest coraz większy itd, ale dzisiaj od rana była totalna cisza! Teraz jak poczułam ruchy to kamień spadł z serca. Jestem trochę panikara, wiem,ale gdyby się coś stało, a ja bym nie zareagowała, nie wybaczyłabym sobie tego nigdy...
Sory, ze Wam tu truję non stop.
Rano, jak mąż wróci z pracy to się zastanowimy czy jechac sprawdzic co u małego do szpitala. Na czwartek i tak jestem umowiona na ktg. Dziewczyny rozpakowane, czy też przed porodem aktywność dziecka słabła?

Megi czas pędzi niesamowicie! Maluszek już niebawem skończy miesiąc, a dopiero co nie moglas się doczekac porodu. A Ty juz doszlas do siebie?
 
Szyszka - ufff. A ktora z nas tu to nie panikara? Kazda jedna wariuje na cos czego kobieta normalnie by nawet nie zauwazyla :) ale trudno sie nam dziwic. Teraz mozesz spokojnie spac.
Dziewczyny a a propos pierwszych ruchow to czulyscie łaskotanie od środka? Tak jakby cos wewnatrz brzucha lekk swędziało?
 
Foote a jak ty sie dzisiaj czujesz ? Juz lepiej?

madzia i Piotr no to sie najadlas strachu . Dobrze ze to nic poważnego.

Szyszka czasami warto panikować ważne aby niczego nie przegapić. Najwazniejsze ze mały sie poruszył. Mi Polozna mówiła ze w takiej sytuacji mam zjeść kostkę lodu i poczekać na reakcje.

lenka jesli ci sie to powtórzy to musisz uważać . Moja kuzynka w ciazy zemdlala na ulicy i rozcięła luk brwiowy . Była sama i zanim ktoś jej pomógł to chwile upłynęło. Ja nie mdleje ale moja mama tez wiele razy w ciazy mdlala.

elleni , niepokorna , Zuzia wlasnie wkroczyliśmy w 3 trymestr !!:) jak to fantastycznie brzmi .


A u mnie mnie dzisiaj troche smutku , moja koleżanka dzisiaj straciła ciąże w 7 tyg . Tez po ivf , mieli tylko ten jeden zarodeczk i tylko ta jedna szanse . Widzieli juz serduszku a dzis dostała krwotoku :) jakie to zycie jest niesprawiedliwe i smutne czasami .
 
Szyszka każdej ciężarnej gdy byłam w szpitalu kazali liczyć ruchy dziecka - 3 razy dziennie, o tej samej porze przez godzinę, najmniej 10 ruchów. Jeśli w ciągu tej godziny nie byłoby tyle ruchów trzeba było liczyć przez następną, tę kartę sprawdzano a każde zaniepokojenie sprawdzano na ktg. Jeśli coś Cię niepokoi jedź do szpitala na ktg, lepiej sprawdzić. Ciężarnym na Twoim etapie w ciąży w szpitalu robią ktg 3 razy dziennie, nawet kiedy nic się nie dzieje
 
reklama
Minni ja do pupy będę używała sudocremu. Koleżanki zapewniają mnie, że jest rewelacyjny. Podobno dobrze działa też na cerę trądzikową.

Madzia i Piotr dobrze, że skończyło się na strachu. Dbaj o siebie.

Szyszka jak tam Antoś dzisiaj, harcuje czy straszy mamę?

Zakupiłam nareszcie poduszkę do spania w L.Eclercu za jedyne 69 zł :tak: Jest wyprofilowana, ma zdejmowaną poszewkę i polecam bo chyba jakaś promocja na nie jest.
 
Do góry