reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Witajcie dziewczynki! Serdecznie was pozdrawiam.
Proszę poradźcie mi co robić, bo zrobiłam dzisiaj badania 6 dpt 3-dniowego zarodka i wyniki takie
progesteron 24,26
estradiol 181
beta 1,84
nadmieniam ze biorę luteina 4x1 |100mg|
i co teraz zwiększyć dawkę ale o ile? Będę wdzięczna za okazanie mi pomocy:-)

Jedna podstawowa sprawa to jednostka jaka jest przy wyniku progesteronu, bo są dwie nmol/l i ng/ml. Jeżeli wynik jest w ng/ml to nie trzeba nic zmieniać, bo wynik jest optymalny. Estradiol też w jakich jednostkach? Beta nic jeszcze nie mówi bo jest za wcześnie.

A mam jeszcze pytanie czy to USG pierwsze jest dopochwowe?

Tak, dopochwowe jest mniej więcej do 12-13 tc. Dopiero później robi się przez powłoki brzuszne
 
reklama
Tak miałam ovitrelle przed punkcją. Wiem ze na bete za wczesnie. Ale mi teraz chodzi o progesteron czy nie za niski 24,26ng/ml, estradiol 181,30pg/ml
 
kari75 norma progesteronu dla 1 trymestru to około 9 do 49 ng/ml. Także Twój wynik wygląda bardzo ładnie i nic nie trzeba robić z dawkami progesteronu. Jeżeli chcesz być na 100% pewna to skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.
 
kari75 życzę pięknego świątecznego prezentu i wysokiej bety! testujesz za tydzień? Daj nam tutaj znać, jak wynik.

Dziewczynki dziękuję za rady wyprawkowe. Teraz zastanawiam się, czy nie przesadziłam z tym rozmiarem 56. Niby te rzeczy nie są aż takie malutkie. Niewiele mniejsze od 62. No ale coś czuję, że w związku z moją dużą ochotą na słodycze w ciąży, maluch urodzi się duży. 17 grudnia mam kolejne usg, to będzie 29 tc i zobaczymy jak tam jego waga i czy jest już główką w dół. Z tym to też mam zmartwienie, bo jakiś taki niepokój czuję, czy mały się obróci. Pisałam wcześniej, że chciałabym rodzić naturalnie. A jak na razie synek tylko raz podczas usg połówkowego był przyłapany na pozycji główka do dołu, a tak to cały czas ułożenie pośladkowe. Ostatnio czuję więcej kopniaków w okolicy pępka, więc może już jest obrócony?

Co do kwestii laktatora, to ja też właśnie nie wiem co robić, czy kupić wcześniej czy nie. Muszę sprawdzić, czy w szpitalu można pożyczyć laktator, tak jak Sylwia sugerowała. Z drugiej strony też niewiadomo, czy będę mieć pokarm i w jakich ilościach. Chyba na początek kupię ręczny, a jak się okaże, że to w moim przypadku bardzo potrzebne urządzenie, to dokupię elektryczny, jeśli ręczny mnie będzie męczył.

Esiek to na usg pewnie już zobaczysz serduszko:)
 
Sylwia mi się bujaczek hybrydowy przydaje, jak jedno płacze drugie potrafi w nim poleżeć i zasnąć. Ja wkładam w niego takie coś z owczej wełny więc dziecko zawsze leży w nim w pozycji bardziej prostej. Kupimy też ten bujaczek co do prądu można podłączyć, kiedyś link wstawiłaś z allegro. Dziwna sprawa ale jest on niedostępny w UK, a u nas już jest
 
Maja otulacz/spiworek wyglada bardzo fajnie. Jeśli jest polarkowy to pewnie jest cieplutki. Jeśli ubierzesz dziecko ciepło pod ten spiworek to chyba powinno być ok. Ale lepiej niech wypowiedzą sie doświadczone mamy. Ja mam takiego polarowego ciepłego pajaca/kombinezon (cos jak Sylwia ma i wklejala tu linka) i będę go używać zamiast tradycyjnego kombinezona puchowego a oprocz tego oczywiście będę otulac dziecko czymś ciepłym + osłona od wózka - wszystko zależy od temperatury na zewnatrz. Zakładam ze w marcu temperatury nie bedą juz niższe od zera, a na pierwszy spacer pewnie nie wyjdę wcześniej niż 2 tygodnie po porodzie. Pewnie wtedy zacznę werandowac dopiero. Kombinezona puchowego na pewno nie kupuje bo nie ma sensu.
 
reklama
Avocado, Milagros, Madzialenak, dziękuje za ponownie udane spotkanie. Super, że mogłam Was zobaczyć i Wasze dzieciaczki.
Są przesłodkie i jakie grzeczniutkie. A Kudłata nadaje się tylko do schrupania :-)


Lawendowa pochwal się później co dla Kudłatej stworzyłaś:)

Aleksandretta, proszę bardzo. W takim razie chwalę się ;-)

DSC_5772.jpgDSC_5775.jpg


lawendowy_sen super, gratuluję córeczki ! Ja się śmieję za każdym razem jak się kładę spać bo odkąd znajoma dała mi woreczek z lawendą który wsadzam pod poduszkę, to zasypiam szybko i przesypiam noce! Zaraz mi się przypominasz i się śmieję że to lawendowy sen :-D

Maja, ciesze się niezmiernie, że teraz ze mną dobrze Ci się śpi :-D
 

Załączniki

  • DSC_5772.jpg
    DSC_5772.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 51
  • DSC_5775.jpg
    DSC_5775.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 56
Do góry