reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Sylwia jeśli chodzi o leżaczki/bujaczki, to niestety większość jest taka, że dziecko nie ma możliwości leżeć na płasko, zatem nie zaleca się, aby niemowlak z tego korzystał. Ale znalazłam taki produkt: http://www.tinylove.com.pl/index.ph...lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-tiny-love-18kg Ma dużo plusów: możliwość położenia dziecka na płasko i przede wszystkim ten leżaczek rośnie razem z dzieckiem. Minus jest taki, że trzeba samemu kołysać i nie ma możliwości elektronicznego kołysania. Podobno też dołączona do niego zabawka jest słabej jakości - mogłoby to być jednak coś fajniejszego. Gdyby nie to, że trzeba kołysać samemu, to byłby to produkt niemal idealny, który można stosować od urodzenia. Tak czy inaczej ja rozważam zakup tego.

Z tym łóżeczkiem mam właśnie dylemat. Na początku planowałam kupić mniejsze, ale znajomi, którzy mają półroczną córeczkę odradzają i twierdzą, że większe będzie lepsze. Ich mała podobno zaczyna mieć trochę ciasno w tym mniejszym łóżeczku (chodzi o swobodne rozkładanie rączek w łóżeczku) i niedługo będą myśleć o zmianie na większe. Dlatego pytam o Wasze doświadczenia. Jeśli kupię większe łóżeczko to takie z możliwością demontażu szczebelków, żeby faktycznie służyło dłużej.
 
reklama
Hej,
Witam w poniedziałek - dziewyczny strasznie Wam zazdroszczę rozmów o pokoikach, ciuszkach itd ja na razie boję się dołączyć !
Jestem na etapie niedowierzania, za długo chyba się staralam żeby tak prosto uwierzyć...

Od paru dni mam paniczny lęk, bo nie mam nadal żadnych objawów - nic a nic !!! Nie wiem, czy któraś tak miała.... wychodziłoby, że od wczoraj to 6tydzień a ja nic ;/ ;/ ;/ Obiecałam sobie nie potwatrzac bety ale dzis prawie bym sie zlamala tylo odwiodla mnie ogromnasta kolelejka do laboratiurm... USG mam wyznaczone na 17.12 nie wiem jak ja dotrwam do tego czasu.

Przede wszystkim czy to mozliwe czuc sie zupelnie, zupelnie normalnie ???
 
Esiek tak to możliwe. Ja mdłości miałam, ale nie od razu i bardzo krótko. Nie zdarzały się też codziennie. Trwały mniej więcej od 6 tygodnia do 9 tygodnia. Nie byłam też senna. Ogólnie ta wczesna ciąża przypadła u mnie na okres letni i pamiętam, że miałam bardzo dużo energii i ogólnie czułam się dość dobrze. Załatwiałam mnóstwo spraw związanych z wykończeniem domu i do tego praca. Bety na tym etapie ciąży, co jesteś nie ma sensu już robić. Teraz najważniejsze jest usg. A który to będzie Twój dpt w dniu usg 17.12?
 
Aleksandretta no właśnie, ja myślałam o takim co sam buja :-). O wibracjach też słyszałam różne opinie. Także mam zagwozdkę z tym elementem zakupu :zawstydzona/y:.

Esiek ja nie miałam mdłości typowych, miałam tylko jadłowstręt gdzieś od końca 6 tc do 10 tc. A tak to zero innych objawów, nigdy nie byłam senna na początku, etc. Dopiero gdzieś po 14 tc zaczął brzuszek się pokazywać z lekka, a w 17 tc poczułam ruchy. Wtedy dołączyła wczesne chodzenie spać (ale nigdy nie byłam senna w dzień). Nawet zachcianek nie mam . Ostatnio śmiałam się do męża, że on ma więcej zachcianek ode mnie :-D. Nawet mu brzuszek ostatnio podrósł, więc może on też zaciążył :-p:rofl:
 
Dzięki dziewczyny - czyli myślicie, ze beta już bez sensu? No w sumie tak bo co to zmieni... Najgorzej sobie przetłumaczyć żeby nie świrować....
W dni USG to będzie mój 28dpt.
 
Cześć dziewczyny,

Milagros, moja mała w sobotę zachowywała sie normalnie.natomiast wczoraj przespala praktycznie cały dzień. Zastanawiałam sie czy to nie wynik piątkowej szczepionki. widzę, ze u Ciebie i Madzialenak maluszki zareagowały podobnie. Zobaczymy jak minie dzisiejszy dzień. Opinie o tych szczepionkach sa rozne ale jak nie zaszczepić ...

chcialam jeszcze cos Napisac ale ulecialo mi z pamięci. Zreszta ostatnio zauważyłam,ze cos nie tak z moja pamięcią. Hmmm
Moze mi sie przypomni to napisze ;-)

Milego dnia!
 
[FONT=&quot]Esiek[/FONT] GRATULACJE!! A, ja mdłości nie miałam w ogóle w pierwszym trymestrze, zaczęły mi się w wieczorami w drugim ale takie krótkotrwałe.
[FONT=&quot]Aleksandretta Poduszka definitywnie odpada, ja mam na tym punkcie obsesję (moja bratowa tak dziecko załatwiła poduszką że musiał pół roku rehabilitant przychodzić) a kołderka też niefajna bo dziecko się może rozkopać i zwyczajnie zmarznie więc ja tylko takie śpiworki do spania kupiłam. Ja mam właśnie milion ubranek 62-68 więc dokupię tylko kilka 56 na początek. A u mnie jest to samo z kopniaczkami! Mój maż się śmieje że już widać przy kim dziecko będzie grzeczne, jak mnie za bardzo mały masakruje to od razu wołam męża, kładzie rękę na brzuchu i od razu jest spokój![/FONT]
[FONT=&quot]szyszka87 Kochana ja brałam aż do 18 tygodnia aż bo 10go tc miałam ten krwotok i się bałam odstawić mimo iż lekarz już się uśmiechał i mówił że niepotrzebnie biorę.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]lawendowy_sen super, gratuluję córeczki ! Ja się śmieję za każdym razem jak się kładę spać bo odkąd znajoma dała mi woreczek z lawendą który wsadzam pod poduszkę, to zasypiam szybko i przesypiam noce! Zaraz mi się przypominasz i się śmieję że to lawendowy sen :-D[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]malinuś jak ja Was kocham za takie precyzyjne opisy porodów cc! Czyli nie jest tak źle, super że tak szybko dochodziłaś do siebie. [/FONT]
[FONT=&quot]Minni27[/FONT] gratuluję! Z tym lekiem to niech się wypowie ktoś kto go zażywał, bo to nie jest tak że każda z nas brała to samo i w takich samych ilościach.
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]DZIEWCZYNY PROSZĘ O RADĘ!! Ja sobie obiecałam że nie będę wywoływać wilka z lasu, laktatora nie kupuję, zakładam że będę bardzo szybko karmić piersią i nie ma innej opcji, najwyżej jeżeli już naprawdę będzie ciężko z pokarmem mąż pojedzie i wypożyczy, kupię tylko nakładki. No ale przecież po cc nie jest tak łatwo z pokarmem więc nie wiem co ja sobie wyobrażam ! I jak ja to dziecko nakarmię?! Wy kupowałyście przed porodem jeszcze skoro wiedziałyście że będzie cc? Czy trzeba już kupić na wszelki wypadek też butelkę ze smoczkiem ?[/FONT]
 
Esiek - mozliwe. Ja tez nie mialam objawow,dopiero po skonczonym 7 tyg, zaczely mi sie mdlosci i wymioty. Uwierz mi nie ma czego zazdroscic. Przeciez wiele dziweczyn nie ma zadnych oznak ciazy ( czasami nawet nie wiedza, ze sie spodziewaja dziecka przez to) i rodza zdrowe bobasy. Na pewno wszystko jest dobrze.

Lawendowy - gartuluje corci!

olo- przykro mi, ze sie nie udalo. Trzymam kciuki i wysylam fluidki na szczesliwa kolejna probe.

Co do rozmiarow, to wszystko wyjdzie w praktyce. Alusia skonczyla 5 miesiac a nosi ciuszki z rozmiaru 6-9 miesiecy a czasami i 9-12.Na pewno szybko dzieciaczki wyrastaja z pierwszych rozmiarow, ja mam mnostwo ciuszkow, ktorych Mala nie miala ani razu na sobie.

Co do lozeczka to ja zakupilam i uzylam moze kilka razy na drzemke. Mala spi ze mna, bo jest mi wygodniej z karmieniem. Jak tylko sie kreci podjae jej piers, ona ja przez sen , ja sie nie musze rozbudzac. Oszczedzam sobie wstawania i sie rozbudzania. Wiem, ze jest wielu przeciwnikow spania z dzieckiem. ja tez sie zarzekalam ze nie bede tak robic ale plany ulegly zmianie.

laktator - mam reczny i jestem zadowolona. Tylko ze ja uzywam tylko po to aby odciagnac troche mleka jak mam juz bardzo twarde piersi, nie sciagam zeby podawac z butelki. Tylko , ze ja mam mnostwo mleka i uzywania laktatora nie sprawia problemu. Kilka razy pomacham dzwignia i potrafie sciagnac cala butelke mleka, ktora jest w zestawie. Juz nawet sprawdzalm czy nie ma u mnie w szpitalu banku mleka dla wczesniakow, ( nieststy nie )poniewaz moj nawal mleczny trwa 5 miesiac i nadal wiele mleka laduje w zlewie.A i Mloda najedzona po uszy, co widac na jej faldkach. zaczelysmy 6 mies i a ma 9 kg.

Dziewczyny pozdrawiam i lece sie ogarniac. Zdecydowalismy sie leciec na swieta do Polki. Typowa spontaniczna decyzja. Robie Rodzicom niespodzianke i mam zamiar pojawic sie u nich w domu w sobote, beda przeszczesliwi.
 
Witajcie dziewczynki! Serdecznie was pozdrawiam.
Proszę poradźcie mi co robić, bo zrobiłam dzisiaj badania 6 dpt 3-dniowego zarodka i wyniki takie
progesteron 24,26
estradiol 181
beta 1,84
nadmieniam ze biorę luteina 4x1 |100mg|
i co teraz zwiększyć dawkę ale o ile? Będę wdzięczna za okazanie mi pomocy:-)
 
reklama
A mam jeszcze pytanie czy to USG pierwsze jest dopochwowe?

kari - a miałaś podawany przed punkcją Ovitrell lub Pregnyl an pekniecie? Jezei tak to wynik bety może być jeszcze po zastrzyku, natomiast co do bety potwierdajace ciaze to przy 3 dniowym zarodku moze wyjsc najwczesniej w 10-11dpt.
 
Do góry