reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Apropos tematow okolomacierzynskich, ja jeszcze dlugo nie bede w temacie, wiec sie nie znam, ale z tego co juz podczytywalam, to w kwestiach wlasnie karmienia (czy kp czy mm, czy wybudzac czy nie itd) tez na forach podobno dzieja sie dantejskie sceny, jak jedne matki krytykuja pozostale i sie obrzucaja blotem[emoji85] Analogicznie jak z porodami [emoji86] ostatnio nawet mamaginekolog mowila na insta, ze przy pierwszym synku za bardzo brala sobie do serca rady z blogow laktacyjnych i czula sie wrecz zaszczuta, bo u niej nic to nie dawalo. Teraz przy Bibku idzie za glosem serca, zgodnie ze swoja intuicja i mowi, ze ma sporo pokarmu [emoji4]
Strasznie smieszne rzeczy sie dzieja .Ale niektóre mamy naprawde to przeżywają....
A niektóre mamy chca byc tak idealne zaczynają sie internetow i potem depresjia bo nie da sie sprostać tym nowością.
Bo swiat oszalał ....
Przy rozszezaniu diety tez jest szał .....
Link do: Pierwszy posiłek dziecka - co jedzą dzieci w innych krajach? | SOSrodzice.pl
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników - odebrałam dziś morfologię krwi i wyszło że:
Liczba neutrocytów
7,91 x10´3/ul norma: 1,8 - 7,7
% neutrocytów
74,4 % norma: 45 - 70
% limfocytów
16,7 % norma: 20 - 45
Wynika z tego że mam podwyższone neutrocyty w 2 wersjach (% i liczba) i obniżone limfocyty.
Co to znaczy? :(
Wszystko ok :) podwyższenia sa normalne w ciazy :)
 
Miałam ale w pigulce, jeden weekend.
Wasze dzieci od poczatku tyle spia? Bo moj Hubcio od 11 caly czas marudzi i nie chce spac

U mnie tez był i czasami jeszcze jest problem ze spaniem w dzien. Wierzylam, ze noworodki jedza i spia a rzeczywistosc okazała sie inna :)
Balam sie, ze robie cos źle, Mały sie meczy (bo np. ma za goraco), mam za slaby pokarm, itp. Po kilku dniach zaczyna sie wszystko normowac.
Mysle, ze u Ciebie to tez kwestia czasu :)
 
U mnie tez był i czasami jeszcze jest problem ze spaniem w dzien. Wierzylam, ze noworodki jedza i spia a rzeczywistosc okazała sie inna :)
Balam sie, ze robie cos źle, Mały sie meczy (bo np. ma za goraco), mam za slaby pokarm, itp. Po kilku dniach zaczyna sie wszystko normowac.
Mysle, ze u Ciebie to tez kwestia czasu :)
Ja sie bardzo ciesze z postępów w karmieniu po tym jak pokazała mi polozna. W szpitalu to mi na brodawke naciskaly i wciskaly Hubciowi a to nie tak ma byc. Wiec mamy postep:) i moje piersi to czuja. Tatus tez jest ze mna w domu tak ze mam ogromną pomoc.
 
A my dziś kończymy 4 tygodnie. Czas leci niesamowicie szybko przy dziewczynkach i kolejny raz odwiedziła nas położna. Wiecie co się okazało?? :-) przekarmiam swoim mlekiem moje córcie. Powiedziała że nie spodziewała się że to mozliwe przy bliźniakach na piersi ale dziewczynki troszkę za szybko tyją:-) wychodzilysmy ze szpitala z wagą Alicja 2920 g dziś mamy 4210 g i Amelia 2790 g A dziś mamy 4235 g. Powiedziała żeby próbować oszukiwać moje córcie wodą lub smokiem :p no nieźle się matka zawziela nad dziećmi [emoji23][emoji23][emoji23]
 
A my dziś kończymy 4 tygodnie. Czas leci niesamowicie szybko przy dziewczynkach i kolejny raz odwiedziła nas położna. Wiecie co się okazało?? :-) przekarmiam swoim mlekiem moje córcie. Powiedziała że nie spodziewała się że to mozliwe przy bliźniakach na piersi ale dziewczynki troszkę za szybko tyją:-) wychodzilysmy ze szpitala z wagą Alicja 2920 g dziś mamy 4210 g i Amelia 2790 g A dziś mamy 4235 g. Powiedziała żeby próbować oszukiwać moje córcie wodą lub smokiem :p no nieźle się matka zawziela nad dziećmi [emoji23][emoji23][emoji23]

A ile jedzą w jednej porcji? Moja kluska wazy 5265. Lekarka tez bardzo zdziwiona, ze na moim pokarmie Zosia tak przytyła. I waga w ogóle nie odstaje od dzieci urodzonych w terminie [emoji4] jest na 50 centylu [emoji23]
 
Kochana ja przez 3 tygodnie wybudzałam. Z tym że u mnie dziewczynki schudly na początku. Jak u Was??

U nas jutro drugi raz po wyjsciu ze szpitala bedzie polozna i mam nadzieje, ze Mały dalej pieknie tyje :).
Docieramy sie caly czas ale jest juz duzo lepiej niz na poczatku. Przesypiamy cale noce z przerwami na zmiane pieluchy i karmienia wiec jest dobrze. Dzis musialam zostawic Synka na 2 godziny z Tata i obudwaj spisali sie na medal ;).
A Ty jak sobie dajesz rade z dwojeczka Maleństw?
 
A ile jedzą w jednej porcji? Moja kluska wazy 5265. Lekarka tez bardzo zdziwiona, ze na moim pokarmie Zosia tak przytyła. I waga w ogóle nie odstaje od dzieci urodzonych w terminie [emoji4] jest na 50 centylu [emoji23]
W dzień jedzą 90 -110 ml czasami Amelka 120 Ale starałam się jej tyle nie dawać:p natomiast w nocy zdecydowanie mniej. On 70 ml :-) no to podkarmiłyśmy nieźle swoje dzieciaki z tymi laktatorami :-)
 
reklama
U nas jutro drugi raz po wyjsciu ze szpitala bedzie polozna i mam nadzieje, ze Mały dalej pieknie tyje :).
Docieramy sie caly czas ale jest juz duzo lepiej niz na poczatku. Przesypiamy cale noce z przerwami na zmiane pieluchy i karmienia wiec jest dobrze. Dzis musialam zostawic Synka na 2 godziny z Tata i obudwaj spisali sie na medal ;).
A Ty jak sobie dajesz rade z dwojeczka Maleństw?
U nas też wszystko dobrze. W nocy dziewczyny budzą się tylko dwa razy na karmienie :-) A my codziennie zakochujemy się w n8ch bardziej. Szkoda mi tylko trochę że piersią nie karmię,ale najważniejsze że dziewczęta moje pięknie rosną:-)
 
Do góry