reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Blizniacze mamy wiem co czujecie martwiac sie o donoszenie;) ja mam jednego maluszka ale tez moge urodzic troche wczesniej ze wzgledu na nadcisnienie.
 
reklama
Cześć Aisha , DSzukałam Cię na poprzednim forum , ale chyba już jakiś czas Cię nie ma , ja też się nie odzywałam , chyba z braku czasu. Jak się czujesz , co słychać?
 
A co tu taka cisza zaległa???
Jak się czujecie przyszłe mamusie?
Mnie już drugą noc z rzędu brzuch boli...nospe biorę mam nadzieję że pomoże...
 
Różyczka ja wczoraj u lekarza usłyszałam, że mam ostrą anemię i mam zacząć jeść. :szok: Przy czym ja jak odkurzacz mogłabym wcinać i wcinać. Teraz mam jeść mięso, ryby, podroby, buraki i kolejne leki am brać. Na pocieszenie - estrofem i luteine podjęzykową odstawiłam a od poniedziałku mocno zmniejszam dawkę tej dowcipnej. Teraz sobie popijam sok z buraczków, taki jednodniowy, żeby żelaza dostarczyć. No i widziałam moje szkraby. Mają po 3cm i fikały aż miło było patrzeć. Tatuś coś zbyt szkliste oczy miał, żeby nie zauważyć, ale widział Łobuziaki pierwszy raz.
 
Super wieści Marcysiowa :))))) Te o maluszkach - już mają po 3 cm?! A Ty w 11tyg jesteś teraz, tak? Ale fajnie. Też będę miała szkliste oczka na pewno jak taki widok 12.12 zobaczę.
Co do anemii - 2 maluszki masz w sobie to organizm potrzebuje dużo energii. Ciekawe jak u mnie z żelazem - zawsze mam na granicy normy więc całkiem możliwe że i u mnie będzie za mało...
Ale do wizyty jeszcze prawie 3 tyg mi zostały...
 
marcysiowa - po prostu jedz duze ilosci produktow zawierajacyh zelazo. bo tabletki tabletkami a kazdy organizm ma inne wchlanianie tych tabletek. z natury napewno wiecej skorzystasz. wiec jedz duzo pestek dynii, slonecznika, sezamu, kakao, kasza gryczana, morele. aby zwiekszyc wchlanialnosc zelaza zjadaj duzo wit C.... pamietaj ze sa produkty ktore hamuja whclanianie zelaza jak np mleko czy sery....
 
czesc dziewczynki, dawno mnie nie bylo. moja siostra przyjechala na tydzien zeby zobaczyc mnie z brzuszkiem i przywiozla mi duuuuuuuuuzo pieknych ciuszkow dla moich blizniakow :))) moje pierwsze nowe ciuszki :)))
marcysiowa- ale to super uczucie zobaczyc jak te maluchy brykaja, co? i to szczegolnie, kiedy jeszcze nie czujesz ruchow i czasami zapominasz ze jestes w ciazy, a tu usg i jakas dyskoteka w srodku ;)
dzis mialam wizyte u panstwowego gina, takiego bez usg, (chodze na zmiane do prywatnego i panstwowego, tak, zeby wizyty wypadaly co 2 tyg, czuje sie bezpieczniej jak mi czesciej szyjke ogladaja) wszystko u nas dobrze, brzuszek rosnie bardzo szybko, powiedziala, ze mam macice rozmiarow jak na 20tc ciazy pojedynczej (a to dopiero 16tc)- ciekawe jak duzy bedzie na swieta???
moje usg polowkowe bedzie 7 grudnia, juz sie nie moge doczekac!
a tymczasem mam nie brac zadnych witamin dla kobiet w ciazy, bo zawarte w nich zelazo moze spowodowac nasilenie sie nudnosci (caly czas nie mam apetytu, ale gin nie panikowala). chyba bede klamac mowiac o wadze tesciowej, bo mnie caly czas zadrecza jak jej prawde mowie... ze to jest caly czas tylko +1kg...
 
marcysiowa - po prostu jedz duze ilosci produktow zawierajacyh zelazo. bo tabletki tabletkami a kazdy organizm ma inne wchlanianie tych tabletek. z natury napewno wiecej skorzystasz. wiec jedz duzo pestek dynii, slonecznika, sezamu, kakao, kasza gryczana, morele. aby zwiekszyc wchlanialnosc zelaza zjadaj duzo wit C.... pamietaj ze sa produkty ktore hamuja whclanianie zelaza jak np mleko czy sery....

A widzisz czytałam, że mleko trzeba pić bo to białko, za to kaszy nie wolno. Widzę, że to co kraj to obyczaj. W każdym razie dzisiaj wcinam buraki pieczone i rybkę pieczoną. Pyszotka. No i będę pić soki pomarańczowe.
 
reklama
Witajcie.
Mam pytanie - jakie witaminy bierzecie w ciąży (szczególnie bliźniaczej)?
Zapomniałam zapytać lekarza - a do wizyty 2,5 tyg.zostało. Brałam do tej pory FalvitMama - ale to kupiłam sama z siebie.
Możecie coś polecić?
 
Do góry