reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Hej kochane! Co do prezentów i śniegu- też już kurcze jakoś tak Świąt się chce. Ja prezenty już prawie wszystkie mam:) Zostały chyba tylko dwa. Mam dość dużo do kupienia:) Tylko w tym roku takie mniejsze- ze względu na spłukanie się kosztem in vitro. Uwielbiam ustrajać mieszkanie, choinkę ubierać, kupować prezenty, słuchać światecznych piosenek, kolęd. Jakoś tak miło na sercu. Trochę już tylko brakowało magii, ze względu na to, że małych dzieci już za bardzo nie ma (siostrzeniec ma 9 lat- i tak jeszcze wierzy w Mikołaja:) Także teraz jak bobasek w brzuszku to magia powróci ze zdwojoną siłą:)

A mam do Was jeszcze prośbę. Odebralam dzis wyniki PAPPA. Za cholerę nie wiem o co w nich chodzi! Na końcu tylko jest napisane, że pacjentka nie kwalifikuje się do wykonania badan inwazyjnych (czyli jakby bylo ok). moge Wam napisac.... moze cos powiecie.

CRL 6cm- trochę mnie martwi roznica tygodni ciazy, bo w tym usg wykazalo ze jakbym byla 4 dni do tylu.....
fałd skórny 1.9mm, kość nosowa- normal, Doppler tez w normie.
wolny b-hcg 24,3 IU/l - nie za mało jakoś?????
PAPPA 0,925 IU/l
trisomia 21: ryzyko podstawowe: 1:986, US: 1:3218, BC:1:2108,NOWE RYZYKO: 1:6884.
trisomia 18: ryzyko podstawowe: 1:2375, US: 1:7197,BC:1:4971,NOWE RYZYKO: 1:16021
trisomia 13: ryzyko podstawowe: 1:7459, US: 1:68797, BC: 1:3847, NOWE RYZYKO: 1:35492.

z WYKRESOW, KTORE TU MAM I TAK JAK JE ROZUMIEM, WYCHODZI ZE: wiek ciazy 12tyg z hakiem, 1,9mm tej przeziernosci powyzej takiej zielonej linii, powyzej 5% , ponizej 95%- jakies to dziwne no i trisomia na podstawie wieku, jakies 0,5.
 
reklama
Aisha ja nie pomogę bo jeszcze na swoje wyniki krwi czekam ale na mój rozum ryzyko 1 do iluś tys to bardzo mało i wszystko jest ok. A co do różnicy w tyg ciąży to mój lekarz mówił żeby różnicą 5-6 dni się nie przejmować:tak:
 
Dzięki bardzo za odpowiedzi. Martwię się tymi kilkoma dniami, bo na początku był tylko 1 dzień różnicy, a teraz już się robi więcej...
 
Aisha - nie mam pojęcia jak interpretować te wyniki - takie badania jeszcze są przede mną... Ale jak dziewczyny piszą - wygląda na to że wszystko jest ok :-)
A co do magii Świąt o której pisałaś - właśnie jak są małe dzieci w rodzinie, dopiero wtedy można powiedzieć że to są prawdziwe Święta :)) Także i my czekamy aż nasze maluszki pojawią się na świecie i dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć że nadeszły prawdziwe Święta :-)
 
U nas od kiedy siostra urodziła chłopaków święta zrobiły się od razu weselsze. Ciekawe jak będą wyglądać w przyszłym roku :-D

Różyczka na kiedy masz termin porodu?
 
Marcysiowa - ten wyliczony wg lekarza to 08.07.2013 - ale sama powiedziała że to raczej mało prawdopodobne - i że końcówka czerwca pewnie (albo IIga połowa czerwca). Wyliczyła że najlepiej by było żeby maluszki wytrwały w brzuszku przynajmniej do 27.05 - minie wtedy 34 tc. Tak więc nastawiamy się że to będzie czerwiec 2013 :-)
 
Różyczka to tak jak ja. Ja co prawda sama ale wyliczyłam termin na 19.06 Lekarz pewnie jutro mi wyliczy. Ale modlę się, żeby do 38 tygodnia wytrzymać czyli do 04.06 Ale może być i końcówka maja.

No i po raz kolejny pytam: Kochana gdzie Twój bliźniaczy suwaczek??!!
 
reklama
Marcysiowa - to można powiedzieć że idziemy łeb w łeb :D z naszymi maluszkami. Fajnie :)
To na ostatniej wizycie lekarz Ci nie wyliczał terminu? Mi od razu wyliczyła lekarka...no i zaświadczenie do pracy mi musiała wystawić - mam taką pracę że muszę mieć zwolnienie z niektórych zajęć.
Najważniejsze żeby układ oddechowy się zdążył wykształcić u dzieciaczków. A pewnie że najlepiej by było dotrzymać do 37-38 tc :)
 
Do góry