reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Peti dzięki za odpowiedz dotyczącą szyjki.
Dziewczyny, co do żelaza, odpowiem jako dietetyk, że właściwie niemożliwe jest dostarczanie codziennie 27 jednostek żelaza, a tyle potrzebujemy w ciąży. 100 gr wołowiny ma co najwyżej około 4 jednostki, w sumie najwięcej mają wzbogacane płatki śniadaniowe, bo często ok 12 w 100 gr, ale znowu maja tez cukier, i kto zjadłby codziennie 2/5 paczki płatków?
Ja suplementuję żelazo Gentle Iron (czy jakoś podobnie) firmy Solostar, ono nie powoduje zaparć.
 
reklama
hej co do zelaza to ja biore tardyferon i również nie mam po nim zaparć.Dzis zabrałam sie za pranie ciuszków,masakra tyle tego jest do wieszania,a gdzie jeszcze prasowanie-ale trzeba pogode wykorzystać:tak:
 
Madzia a jakim preparat Ty bierzesz? Mi doktor kazał brać ascofer i ani razu po nim nie miałam zaparć. Ciężko powiedzieć czy to może od organizmu zależy czy od rodzaju tabletek

Emilia całe szczęście że wszystko dobrze :)

Dziewczyny ja dziś nie wytrzymałam i pojechałam do innego lekarza skonsultować tą moją skróconą szyjkę, w sumie minęły juz prawie 2 tygodnie więc chciałam też zobaczyć czy skracanie nie postępuje.. Widziałam mojego synka, jego buźkę w całej okazałości :))))))))) jest najśliczniejszym chłopcem na świecie i waży już 750 g! Do tego pięknie się układał, więc dr zrobił jeszcze echo serduszka- wyszło bardzo ok :) A szyjka ma się dobrze, nic się nie dzieje, doktor Kowalski w Medicusie zrobił USG usg szyjki i cała ma długość 36mm czyli doskonała na ten etap ciąży. I bądź tu mądry :/
 
Peti dzieki tak juz zrobione pranie i prasowanie:) poukładane i czeka . Mam jeszcze co prawda pół pralki do uprania ale ciagle coś dokupuje wiec poczekam i zrobię wszystko razem. Jak sie czujesz?

labo , minni witam na 1 miejscu w kalendarzu i trzymam kciuki za pomyślne rozwiazanie &&&&

lenka ja czułam ze u ciebie to tak bedzie a tamten doktorek troszke na wyrost kazał ci leżeć w taka pogodę! No nic oszczędzać sie musisz ale nie musisz być przykuta do łóżka :)

madzia witaj w klubie shreczych stop:))) mam to samo , pomaga tylko jak ciagle te nogi zadzieram do góry przy każdej możliwej sytuacji.
 
Dziewczyny ja właśnie biorę tardyferon i było ok ale od 5 dni jakaś masakra.
Lenka super że z malutka wszystko dobrze i waga niczego sobie Ja mam wizytę we wtorek więc zobaczymy ile moja Kropunia wazy. Dobrze że z szyjką wszystko dobrze oby tak dalej.
 
Peti-niestety nie ma jeszcze wynikow badan :( musze na nie czekac do poniedziałku. Dostalam dzisiaj informacje od ordynator ze nie będą mi teraz porodu wywolywac, w końcu to 36tc. Jeśli wyniki będą ok to w poniedzialek maja mi zrobić usg z przeplywami i moze zostane jeszcze wypisana na parę dni do domu oczywiscie z koniecznością codziennych wizyt na ktg w szpitalu. Najwazniejsze co uslyszalam to to ze dzidzia ma sie w brzuszku mamusi bardzo dobrze :) Tej lekarce bardzo zależy bym w ciąży dotrwala do 37tc, wtedy jest juz na pewno bezpiecznie i ciaze uważa sie za donoszona. Mam tylko nadzieję ze moja Kluseczka za dużo na wadze teraz nie przybywa :) dowiedzialam sie tez ze mam lozysko z III stopniem dojrzalosci,skurcze dalej na ktg sie pojawiają wiec moze byc i tak ze macica dostanie sygnal ze dzidzia duza i samo sie wszystko rozpocznie :)
 
Ostatnia edycja:
Peti dziękuje, już jest ok :happy: Martwi mnie tylko dość silne uczucie ciągnięcia za szyjkę, szczególnie jak chodzę :confused2:nie ma to związku z zabiegiem bo miałam już tak wcześniej, pytałam o to lekarza ale powiedział że szyjka twarda i zamknięta i nic nie widzi ... w środę mam wizytę u gin. prowadzącej to poproszę żeby dokładnie sprawdziła.

Siega wyniki za jakiś 2,5 tygodnia plus pewnie z 2-3 dni zanim wyznaczają mi wizytę, razem więc ok. 3 tyg. ...

Magda tak, będzie płeć wiec będę pewna na 100% :-) najważniejsze oczywiście to co pisała Esiek czyli magiczne słowa 'kariotyp prawidłowy' a jak by jeszcze było 'żeński' to będzie bajka :-) a płeć mam nadzieję że może w środę na wizycie uda się zobaczyć.
 
Infinity to moze nie chodz jeszcze,polez te pare dni wiecej jak mozesz:tak:

Minni najwazniejsze ze malutka ma sie dobrze w Twoim brzuszku:-)

Labo dobrze ze Cie wypisali,a mowil lekarz po co masz pic tak duzo wody?


Lenka super ze szyjka w porzadku,moze sie poprostu naprawila i jest ok:-)

Jogo dziekuje czuje sie w miare dobrze dzisiaj.Wczoraj plecy mnie bolaly i czulam sie bardzo ciezko.Dziewczyny a probowalyscie stosowac jakies balsamy na opuchniete nogi? Loreal ma bardzo dobry.
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was cierpiała może z powodu ból żołądka? Już od kilku dni wieczorem zaczyna mnie boleć. Najgorzej w nocy bo potrafi mnie obudzić ból. Nie jem nic ciężkiego głównie zupy, nic smażonego i tłustego. Nie mam pomysłu już co jeszcze mogę zrobić...
 
Do góry