reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak moja gin co prawda stwierdziła,,że wolałaby znać wyniki jeszcze zanim zaszłam może to by dało jasność co do mojej straty ale i tak mi je teraz zleciła powiedziała,że może to jej trochę rozwidnić no i jeśli jest problem to nie zniknął z zajściem w ciążę gorzej pewnie będzie z leczeniem gdyby ( odpukać) wyszło coś pozytywnie. Dobrze,że robisz je przed ciążą ja miałam taką złość do lekarzy,że powiedziałam,że pojawię się dopiero jak ujrzę dwie kreseczki. Ale zaufania już nie odzyskam do żadnego:(
 
reklama
Karola - łożysko przodujące jest wtedy, gdy umiejscowione jest blisko ujścia szyjki macicy i grozi, ze podczas porodu urodzi się najpierw, co grozi niedotlenieniem dziecka lub uduszeniem. Łożysko na przedniej ścianie nie jest łożyskiem przodującym.

Lady MK - ja robiłam to badanie rok po poronieniu. Zlecił mi je lekarz z kliniki leczenia niepłodności.
Znaczenie badania:
Badanie wykonywane jest w celu diagnostyki chorób autoimmunologicznych, np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina uogólniona, zespól suchości błon sluzowych (zespół Sjogrena), mieszana choroba tkanki łącznej, zapalenie skórno - mięśniowe i wielomięśniowe. Badanie metodą immunofluorescencji pośredniej pozwala na określenie typu świecenia obecnych przeciwciał przeciwjądrowych oraz przeciw cytoplazmie, a także miana tych przeciwciał.
 
Lady MK



Od razu miałam do zrobienia te badania;
1.mocz badanie ogólne
2.morf.krwi(pełna)
3.glukoza
4.PT(INR)
5.APTT
6.TSH
7.HBs antygen
8.anty HCV
9.VDRL met.RPR
10.ANA1-test przesiewowy
11.ANA2-test kompleks
12.ANCA
13.p/c.kardiolip.IgG i IgM
14.antykoagulant toczniowy
 
Malinkaizi - to musisz mieć konkretnego lekarza...ja do wielu badań sama dochodziłam, część mi zlecili lekarze (różni, bo jakoś nie mogę trafić na tego jednego konkretnego), no i tak to schodzi...co jakiś czas zaliczam kolejne badania... Antykoagulantu jeszcze nie robiłam, ale mam go w planach, podobnie jak przeciwciała przeciwplemnikowe, tylko...finanse niestety mnie ograniczają... To wyniki masz mieć w przyszły piątek?
 
Witajcie babolki
As- cieszę się ,że to nie czop i ,że jest w miarę dobrze trzymaj się twardo kobieto leż i oddychaj tak jak masz przykazane:tak:trzymam kciuki myślałam o Tobie bez przerwy.
Karola- cieszę się ,że wszystko ok to odetchnij teraz z ulgą i choć troszkę mniej się denerwuj te kłucia to widocznie taka Twoja uroda:-)
Lili- miło popatrzeć na Twój suwaczek:)
Ilonko- witaj miło ,że wpadłaś brzuszek śliczny:)
Kwiatuszku- to miałaś faktycznie pomysł z tą modlitwą ,czasem trzeba uważać o co się prosi , teraz już nie będziesz się targowała z Bogiem mam nadzieję;-)
Tak czytałam co pisałyście o kobietkach które wpadają moja siostra tak miała z całą trójeczką zero badań przed nic kompletnie i zdrowe chłopaki ,wszystko robiła w domu sama i każdy szczęśliwie donoszony musi być twardą babką i mieć twarde dzieci bo naprawdę się nie oszczędzała nieraz to na nią krzyczeliśmy żeby się tak nie przemęczała , ja zaszłam w ciążę i też byłam pewna ,że mnie to nie spotka ,że mogę robić co chcę myłam meble, okna wszystko robiłam w tym krótkim czasie i jednak mnie dosięgła ta tragedia wiem może byłam nie mądra ,ale teraz to bym mogła nawet plackiem leżeć jakby było trzeba teraz już wszystko zrobię dla swojego dziecka żeby tylko się zdrowe urodziło w terminie
:tak:
 
Lady MK - wyniki ANA 1 były ok, więc dalszych badań nie miałam, tylko jeszcze na antykoagulant tocznia i też oczywiście zarazy nie ma! Gin rozkłada ręce i twierdzi, że nasze niepowodzenia, to czysty przypadek :( Chyba bym wolała, żeby coś było, bo można by to leczyć a tak Bóg raczy wiedzieć ile przypadków jeszcze nas czeka, ech ...

Kobietko - trzymam kciuki &&&&&&&&&&&&&&&&&&7
 
reklama
Kobietka oj koniec targowania się z Bogiem. Ja jak czasami coś wymyśle to ręce, cycki opadają:-)
Ja sie jeszcze zastanawiam nad badaniem nasienia. Tylko jak męża podejść:-D jego męska duma na to nie pozwala:no:
Już sama na siłę wszystkiego szukam. Ale musi być dobrze:tak: mam nadzieje że w badaniach nic nie wyjdzie i będziemy sie marcować:-D
 
Do góry