reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ok, mam problem z doczytaniem. Dlatego proszę o wyjaśnienie. Prija0 i hona - co pomóc? Chętnie odpowiem. Chodzi i załatwienie papierów czy wydanie ciałka?

Mnie chodziło o ubezpieczenie z PZU, ale to muszę jakoś sama się dowiedzieć. W sumie praktycznie wszystko już wiem. Mnie się bez problemu udało zarejestrować synka w USC:-) W jeden dzień. Jak coś mi się przypomni to będę pytać.
 
reklama
witajcie kochane.prija bardzo mozliwe,ze przyczyna straty bylo za szybkie zajscie ponownie.ja tez po tej 1 stracie szybko zaszłam...i skonczyło sie tak jak sie skonczyło...co do pzu to ja mam ubezpieczenie w pzu wiem tylko tyle,ze pieniadze wypłacaja za pobyt w szpitalu dłuzszy niz 4 dni,a co do dziecka to nie wiem,ale moze zadzwon do nich i sie dowiedz???? ja wogole tez musze zadzwonic do pzu,bo przysłali mi jakas karte apteczna na leki i nie wiem o co chodzi,musze zadrynac i sie dowiedziec...

słuchajcie tak wogole to mam pytanie odnosnie leczenia zebów w ciazy...przed ciaza zaczełam leczyc kanałowo zab.bylam 2 razy i mialam isc ostatni raz na zakonczenie i zaplacic 80zł.i wtedy dowiedzialam sie,ze jestem w ciazy,bo wizyte mialam przed swietami Bozego Narodzenia i nie doleczyłam tego zeba.i teraz zaczyna mi sie odzywac,a nie chce dopuscic do sytuacji,ze rozboli mnie na maxa.i moje pytanie brzmi,a raczej dwa czy wizyta nie bedzie zagrozeniem dla dzidzi i czy kobiety w ciazy i tak musza płacic za leczenie???? moze to ostatnie pytanie jest banalne,ale nie wiem jak to jest...pewnie musza...

Lil witaj jak sie czujesz????
 
normalnie wiecie co niektorzy to robia łaske ze pracuja...zadzwoniłam do pzu zapytac o ta karte apteczna ktora dostałam na czym to polega itd...i co sie dowiedzialam???? ze limit to 250zł,ze upowaznia do zakupu bezgotowkowego w aptekach ktorych wykaz jest na ich stronie i tyle...hahahaha tyle to ja mialam napisane w tym pismie...ni wiecej sie nie dowiedzialam,bo pani sie rozlaczyła...wiec moze ktoras z was jest ubezpieczona w pzu i za pobyt w szpitalu dostala taka karte???? szukałam w necie,ale nie wiele jest tam wyjasnione.chodzi mi o to czy przedstawiajac ta karte nie musze placic np za duphaston tak??? ale to co oni cene tego leku odliczaja od tej kwoty limitu z karty???? no bo ja nie wiem...jakas ciemna jestem chyba:no:
 
Prija nie wiem jak jest z dodatkowym ubezpieczeniem w PZU ale np u mnie w Generali nie przysługuje, własnie po 22 tygodniu liczą, za to u męża był lepszy numer Amplico. Przysłali nam decyzję odmowną w styczniu, że nam się nie należy ani za urodzenie ani za śmierć bo to był 21 tc, a kilka dni temu otrzymaliśmy pieniądze na konto! Za dwa dni przyszła nowa decyzja że nas przepraszaja i rozpatrzyli to jeszcze raz i sie nam należy!!! Wyobrażacei sobie nasze zdziwienie? Dlatego zlóż papiery jak już bedziesz miała na to siłę, czasem warto próbować. a my dzięki temu jutro idziemy zamowic pomnik dla naszego synka!
Co do pogrzebowego tomusisz niestety mieć fakturę z zakładu pogrzebowego bo inaczej nie wyplacą w ZUsie. jak coś to pytaj bo my niedawno to wszystko przechodziliśmy. Becikowe otrzymaliśmy, ale dziecko musi sie urodzic żywe, bez wzgledu na to który tydzien bo tam chcą akt urodzenia.

Karola ja w pierwszej ciąży miałam usuwany ząb, u mnie to trwało jakies 3 godziny bo miałam kły zrośniete i rozcinali. Tydzien dochodziłam do siebie. Ja pracuję więc nie płaciłam nic, i bez problemu mnie przyjęli, pytali tylko o leki jakie biore itd. Ale po tygodniu to był jakiś 22tc dostalam krwotoku i wylądowałam w szpitalu i lekarz mi powiedział że to przez ten ząb. Na szczęście skończyło się na strachu. Nie chce Cię straszyć, ale juz sobie obiecałam ze nigdy więcej nie bedą takich rzeczy robić w ciąży.
 
Beatko no to mnie pocieszylas:-) wiesz ja nie pracuje,ale jestem ubezpieczona w urzedzie pracy.tylko nie wiem jak sie ciaza ma do placenia za niektore zeby za ktore normalnie trzeba placic.bo tak jak pisałam przed ciaza kanalowe 80zł mialo mnie wyniesc,a teraz to nie wiem...wiesz nie ide narazie...bo tez sie boje,ale nie chce zeby mnie tak na maxa rozbolał,bo przeciez przeciwbolowych zadnych srodkow nie wezme to jak sie przemecze???? musze go zrobic...a niestety sadze,ze do rozwiazania nie wytrzyma...bo juz teraz daje o sobie znac:-( pytam o te płatnosci,bo u nas krucho z kasa i 80zł to duzo,a jesli bym nie musiala płacic to byloby dobrze
 
Ja tylko na chwilę, dziś byłam z wynikami wymazu i okazało sie ze mam jakąś bakterię i dostałam żel dopochwowo, podobno nic groźnego. Co najważniejsze to tetno zbadane dzidzi serducho bije, więc jestem spokojniejsza.

Karola jak ten czas szybko leci, na suwaczku już 10 tydz. :-)
 
kasiu24 nio ja tez ostatnio zlapałam infekcje,ale kora debu pomogła mi ja wyleczyc...nio w sumie to juz 11tyg,bo jak byłam we wtorek na usg to maluch miał 10tyg i 2 dni...wiec dzis powinno byc 1otyg i 5 dni...ja tam mam roznice 3 dni,bo nieregularne @@ miałam i chyba dlatego tak jest...szybko leci az sama jestem w szoku:tak:

słuchajcie kobietki przewertowałam internet w poszukiwaniu odp na moje pytanie w sprawie zebow i co???? WSZYSTKIE LECZENIA ZEBOW W CIAZY SA ZA DARMO JESLI STOMATOLOG MA PODPISANA UMOWE Z NFZ!!!!. czyli moge śmiało isc do przychodni,umowic sie na termin i zrobic tego zeba...tylko pytanie o znieczulenie...bo bez to nie dam rady napewno...a chce go zrobic,bo jesli tam mi cos gnije:-) to moze wdac sie jakas bakteria i maluchowi zaszkodzic....
 
Ja tylko na chwilę, dziś byłam z wynikami wymazu i okazało sie ze mam jakąś bakterię i dostałam żel dopochwowo, podobno nic groźnego. Co najważniejsze to tetno zbadane dzidzi serducho bije, więc jestem spokojniejsza. Karola jak ten czas szybko leci, na suwaczku już 10 tydz. :-)
No i super ,zaraz będzie po bakterii
kasiu24 nio ja tez ostatnio zlapałam infekcje,ale kora debu pomogła mi ja wyleczyc...nio w sumie to juz 11tyg,bo jak byłam we wtorek na usg to maluch miał 10tyg i 2 dni...wiec dzis powinno byc 1otyg i 5 dni...ja tam mam roznice 3 dni,bo nieregularne @@ miałam i chyba dlatego tak jest...szybko leci az sama jestem w szoku:tak: słuchajcie kobietki przewertowałam internet w poszukiwaniu odp na moje pytanie w sprawie zebow i co???? WSZYSTKIE LECZENIA ZEBOW W CIAZY SA ZA DARMO JESLI STOMATOLOG MA PODPISANA UMOWE Z NFZ!!!!. czyli moge śmiało isc do przychodni,umowic sie na termin i zrobic tego zeba...tylko pytanie o znieczulenie...bo bez to nie dam rady napewno...a chce go zrobic,bo jesli tam mi cos gnije:-) to moze wdac sie jakas bakteria i maluchowi zaszkodzic....
Infekcja a bakteria to mogą być 2 różne sprawy i kora dębu może nie pomóc w takiej sytuacji...Lepiej więc ten żel zastosować .Co do zębów.W ciaży jak się robi zeby to znieczulenie jest specjalne i normalnie robią zęby ze znieczuleniem .W ciąży z Kubusiem robiłam 8 zębów i dałam radę .
 
reklama
Do góry