reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witajcie.Mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona:) Na początek gratuluję wszystkim którzy noszą teraz swoje fasolki! Ja także poroniłam...aż 3 razy.I szczerze to byłam bardzo załamana i nie chciałam być w ciąży.Ale w końcu strach przeszedł. A teraz leci mi piękne 18 tygodni z naszą Zosią.Nauczyłam się że trzeba wierzyć a da się radę,chociaż łatwo to nie jest!Dzisiaj o 17 mam wizytę u swojego gina i już nie mogę się doczekać nowych wieści:) Pozdrawiam wszystkie mamusie!

Witam cię-to super że ci się w końcu udało-i najważniejsze że się nie poddałaś.Mam do Ciebie pytanie czy robiłaś jakies badania.Bo ja już nie wiem co robic ja poroniłam 2-razy mój gin. mówi że nie potrzebne mi są żadne badania-ale ja sama nie wiem.
 
reklama
CZEŚĆ DZIEWCZYNY :) Wczoraj byłam u ginekologa powiedział mi że mam bardzo mała fasolke ale żeby sie upewnic musze byc u niego 19pażdziernika.Ja sie go pytam czy to nie to samo co kiedyś on że nie ale żebym się nie denerwowała musze byc u niego.Nie dał mi ksiazeczki ciążowej tylko pogratulował.Mam nadzieje że będzie dobrze strasznie się boje żeby był już 19ty.

Gratulacje!!!!!!!!Życze ci spokojnej ciąży...
 
Renia- wszystko zależy od tego jak przebiegało poronienie, jeśli były plamienia to warto progesteron i prolaktyne zrobić, progesteron robi sie z krwi w 21-22 dniu cyklu , więcej info jest na badaniach po poronieniu, dobrze zrobić badania tarczycy , jeśli masz styczność z kotami to toksoplazmoze , cytomegalie też warto zrobić, jeśli poronienie poprzedziła, grypa, gorączka to wtedy badania o podłożu infekcyjnym warto zrobić.
U ciebie było to nagłe czy poprzedzone plamieniem albo bólami? i który tydzień to był w obu przypadkach?
 
I wizyta przełożona na 10 rano jutro.Położna zadzwoniła.Troszkę się zezłościłam ale wytrzymam.

Kobietka22 bardzo się bałam jak zaszłam w ciążę.Moje odczucia to ogromny strach.Zamiast się cieszyć ja potrafiłam płakać godzinami.Strach nadal jest ale nie już taki duży,dlatego że teraz wszystko idzie dobrze także mam nadzieję że tym razem nie będę cierpiała.Marzec coraz bliżej i ja już się nie mogę doczekać!

Renia J Co Ty masz za lekarza? Jakaś masakra dla mnie.Kochana badań jest i to ogrom. Nie licząc wszystkich podstawowych które powinien zrobić Ci Twój lekarz takie jak posiewy,kwasowość itp są jeszcze specjalistyczne.Są czasochłonne,ja robiłam je w Invikcie w Gdańsku.Bardzo ceniona klinika leczenia niepłodności.To badania które robiłam:
-Kartiotryp wynik 46,XX[11] PRAWIDŁOWY (kartiotryp męża także prawidłowy)
-Diagnostyka molekularna mutacja Leiden G1691A PRAWIDŁOWA mutacja w genie protrombiny PRAWIDŁOWA
-Toksoplazmoza- NIE MAM
-CYTOMELAGIA- NIE MAM
-Hormony we krwi- PRAWIDŁOWE
-Osocze białkowe- PRAWIDŁOWE
-Wartości referencyjne- PRAWIDŁOWE
-Analizator kryptor- PRAWIDŁOWY

były jeszcze badania na to czy mam zagrożenie urodzić chore dziecko.W trzech badaniach wyszło 3% czyli NORMA. Także do dzisiaj nie wiem dlaczego moje 3 Aniołki poszły do nieba:(

Co miesiąc mam jeszcze USG 3D w Invikcie. Teraz jadę 25 października.
 
Gratuluję wszystkim zafasolkowanym Dziewczynom... i po cichu zazdroszczę...:-(

Dziś dostałam krwawienia.. chyba moje hemoroidy się odezwały.. A zwykle odzywają się przed @.. więc pewnie przyjdzie lada dzień .. :-(
 
Zosia- najważniejsze ,że wszystko jest dobrze, trafiłaś na odpowiedniego lekarza, trzymam kciuki aby czas szybciutko zleciał do marca i abyś sie darła w niebogłosy na porodówce czego nam wszystkim zresztą życzę:-).

Agnieszko - ja nie pomogę bo bezrobotna byłam jak poroniłam więc nie wiem.

Aniunia- tzn hemoroidy cie męczą ,a bierzesz jakieś środki na nie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam was kochane dzis czuje sie troche lepiej;-) jestescie najwspanialsze tak potraficie podnieśc na duchu jak nikt Dziekuje wam za to Buziaczki dla was :-D
Agnieszko 0240 po poronieniu należy sie 8tyg urlopu macierzyńskiego!!! .Jak masz jakieś pytania to pisz jak tylko bedziemy mogły to ci napewno wszystkie pomożemy razem jest o wiele łatwiej !!!!!!!!
 
reklama
Kobietko nie strasz mnie, bo padnę a mój M zemdleje przed gabinetem! :-D
A ty kochana nie obawiaj się, że coś z firmą jest nie tak, co ma być to będzie a dziecko i tak się wychowa. Ja miałam dokładnie tak samo przy pierwszym dziecku. Dopiero skończyłam studium nauczycielskie, nie mieliśmy pracy ani mieszkania ani ślubu a po urodzeniu mojego synusia jakoś się wszystko zorganizowało. Ślub brałam w ciąży, mieszkanie wynajęliśmy, praca też się w międzyczasie znalazła. Nie ma co czekać, bo za drugim razem byłam ostrożniejsza i za długo czekałam. Teraz włosy mi dęba stają na głowie czy ta dzidzia pojawi się na świcie, bo to już ostatni dzwonek. Mój zegar tyka tyk, tyk, tyk
 
Do góry