reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kasiawd – jejciu jak ja bym chciała, żeby faktycznie okazało się, że masz dodatkowe dwa serduszka, trzymam kciuki, nie denerwuj się tylko byle czym i raduj się. Szczęście Ci dopisze, musi, wystarczająco się nacierpiałaś. Gratuluję i trzymam kciuki i spokojnej ciąży. :-)

Pati – powodzenia przy pracy, ja od niedzieli zaczynam skrobac swoją zaległa magisterską :confused2::sorry:

Karola – ani się nie obejrzysz i będziesz mieć Zuzię przy cycu :-p

Wiolka_1982 – a co u Ciebie? :sorry:

&Ewcia – ile tego czekania, ale jaki finał za to radosny, oby jak najszybciej ;-)

Anetha81 – Anetka a witaminki nie pomogą? :zawstydzona/y:


A ja dzisiaj po spacerku, szwagierka mi podniosła mega ciśnienie i nie chce mi opaść :no: No ale nawdychałam się świeżego powietrza i będę spać jak niemowlę dzisiaj. Jutro wizyta - połówkowe - jeeeeeeeejciu :-p
 
reklama
dziewczyny mysle o jakis witaminkach dla meza.Pojedziemy na wizyte do lekarza niech cos poleci narazie czekamy na wyniki z badan genetycznych.A u mnie dzisiaj przysz @ juz 3 po poronieniu.Zaraz chce tez zrobic hormony zeby juz wszystko sprawdzic.Czy taka zla morfologia mogla miec wplyw na poronienia obumarcia płodu.
 
Hej Dziewczyny. Meldujemy się po wizycie. Córeczka nadal córeczką :-) Wszystko w porządku. Mała pięknie przybrała na wadze. Jestem w szoku, bo ostatnio miała 217g a dziś już 423! Serduszko pika a gin nie miał kompletnie do niczego zastrzeżeń. Malutka nie chciała tylko pkazać twarzyczki (przytulała ją do łożyska i obracała się jak tylko mogła, byle uciec od wścibskiego oka gina :-) ). Leży główką w dół. I tak się zastanawiam, czy to znaczy, że jak w dole brzucha czuję jej ruchy to Mała daje mi z główki? ;-) Śmieliśmy się, bo jak gin był uparty i zaglądał uparcie w twarzyczkę to w końcu pogroziła nam zaciśniętą piąstką! :-)

Urinal mogę zmniejszyć do 1 tabletki dziennie, a aspargin ze względu na dalsze silne skórcze łydek zwiększyć do 4 tabletek dziennie. Gin powiedział mi, że to bezpieczne dla Małej, bo nadmiar żelaza wydalę, Dzidzi nic się nie stanie, a mi będzie lepiej.

Wiek ciąży wg usg i wg OM zrównał się dziś idealnie, więc muszę zlikwidować jeden suwaczek. Obecnie skończyliśmy 21tc :-)

Następne spotkanie 6.05 na 18.30. Mam zrobić tylko mocz. Dobrze - przynajmniej moje żyły odpoczną. I 6.05 dostanę skierowanie na gukozę z obciążeniem. Bleh...

Aha, dostaliśmy też zaświadczenie o zdolności do ćwiczeń na szkole rodzenia i kolejną propozycję zwolnienia lekarskiego. Ale nie skorzystaliśmy.

Przepraszam, że nie nadrobię zaległości, ale bolą mnie plecy i czuję się strasznie zmęczona. Do juterka i dziękuję za kciuki!
 
Ostatnia edycja:
Wiolu i Kobietko;) teściczka zrobie, zrobię:) może dlatego tak się z tym nie śpieszę bo jest 50 na 50 :):):) No dokładnie Kobietko:) to nie żadna forma zabezpieczenia ani nic;p noo i właśnie często jest, że wtedy mało kto się spodziewa, że niby bez gumki się nie zajdzie, a tu prys;P i jest.
Ja może jutro zrobię teściorka:)
 
Witam
zrobiłam badanie toksoplazmy
no i mam następujące wyniki
Toxoplasma gondii IgG- ilosciowo <5,0 IU/ml
Toxoplasma gondii IgM- jakosciowo ujemny (-)
czy może wiecie o co chodzi???
czy to znaczy ze nie jestem chora skoro jest ujemny??
jakie jeszcze badania powinnam zrobic?? i ile to mniej więcej kosztuję??
wspomne ze hormony tarczycy mam ok
pozdrawiam
 
Witajcie kochane

Ewcia
ja też tak na początku myślałam kiedy ja będe w ciąży a tak w sumie to przy przytulankach wcale nie myślałam o tym żeby zajść w ciąże bo ostatnio staraliśmy się o nią o ponad 2 lata i skupiliśmy się na komunii bo mój synuś w tym roku do niej przystępuje więc spóźniająca się @ była dla mnie wielkim zaskoczeniem i wielką radością
Kasiawd bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko dobrze i trzymam kciuki
She fajnie ze u Ciebie wszystko dobrze i jak szybko córunia rośnie

Ja od samego ranka zaliczyłam wymioty wyszykowałam moich 2 łobuzów jednego do szkoły drugiego do pracy i idę dalej się położyć
Miłego dnia kobietki
 
Ostatnia edycja:
WITAM WAS DZIECZYNY

U mniew nie za dobrze wczoraj robilismy w provicie w katowicach badanie nasienia i juz mamy wyniki nie za dobre masakryczne.Ja sie dziwie ze przy takim nasieniu zachodze w ciaze.Zaraz wam napisze parametry ale wiekszosci plemniki sa uszkodzone masakra:(czekam teraz na badania genetyczne na wynik ktory bedzie w poniedzialek
Morfologia plemników (kryteria wg. Krugera
Formy Prawidłowe 7 Norma >= 14 %
Wyglad próbki Prawidłowy
Formy Nieprawidłowe 93
Czas upłynnienia 70 Norma <60 min
Uszkodzone główki 84
Objetosc 3,2 Norma 2-6 ml
Uszkodzone szyjki/wstawki 39
Lepkosc +++ Norma +
Uszkodzone witki 15
pH 8,5 Norma 7,2 - 8,1
Kropla cytoplazmy 2
Liczba plemników 75,0 Norma 20 - 250 mln\ml
Ogólny % ruchliwych 61 %
Morfologia jest nie za dobra:(

Anetha,
mój P miał jeszcze gorsze wyniki...po konsultacji andrologicznej i urologicznej, zaczął przyjmować kwas foliowy 15mg, wit.A+E (30 000j.m., 70mg), Androvit dla mężczyzn/Vigor żeń-szeń, a teraz przyjmuje Proxeed Plus....Powiem Ci, że w 1ml miał zaledwie 6,5 mln plemniczków i wiele z nich złej budowy i słabo ruchliwe...Lekarz od razu skierował na USG jąder, by spr.czy nie ma żylaków powrózka nasiennego....i miał. Jest już po zabiegu, ale wyniki nasienia jeszcze PRZED zabiegiem się znacznie poprawiły...Także kochana...główka do góry!!!! Koniecznie musicie jeszcze raz powtórzyć badanie nasienia, bo jedno badanie nie wyrokuje - Twój M mógł mieć po prostu słabszy dzień, czy jakąś infekcję, przeziębienie itp.
Mi lekarz mówił, że moje poronienia najprawdopodobniej wystąiły z powodu właśnie słabych plemników - złej budowy itp., ale to chyba też nie na 100% jest, więc nie martw się....tylko zaaplikuj małżowi dawkę odpowiednich witaminek i zobaczysz, że żołnierzyki sie podrasują ;-)
Pozdrawiam
 
Witam
zrobiłam badanie toksoplazmy
no i mam następujące wyniki
Toxoplasma gondii IgG- ilosciowo <5,0 IU/ml
Toxoplasma gondii IgM- jakosciowo ujemny (-)
czy może wiecie o co chodzi???
czy to znaczy ze nie jestem chora skoro jest ujemny??
jakie jeszcze badania powinnam zrobic?? i ile to mniej więcej kosztuję??
wspomne ze hormony tarczycy mam ok
pozdrawiam

Witaj,
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=-1][/SIZE][/FONT]IgG to wynik mówiący o przeciwciałach
IgM to wynik mówiący o obecnym zakażeniu.

W Twoim przypadku są ujemne, a wiec ok !
Przeciwciała w klasie IgG oznaczają, ze toksoplazmą zaraziłaś sie juz jakis czas temu...
Żadnych dodatkowych badań się nie robi, także spokojnie....
Jedynie możesz sprawdzać poziomy IgG i IgM co jakiś czas, ale najlepiej spytaj lekarza, a on wyjaśni Ci na pewno wszystko dokładniej...
Super, że z tarczycą OK!!!!
Pozdrawiam :-)
 
reklama
Cześć kochane babeczki!
A ja dzisiaj z innej beczki. Idziemy z M zapytać się do banku, czy dostaniemy kredyt na rozbudowę mieszkania, bo chcemy zaadaptować strych. Trzymajcie kciuki żeby się udało.
Pozdrowionka dla wszystkich :-)
 
Do góry