reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

A to nie jest tak, że ten stan w przypadku heparyny trwa już od dawna? Że niektóre apteki nie są w stanie sprowadzić nawet na zamówienie dla konkretnej osoby z recepta. Ale że da się znaleźć aptekę, która ma na stanie i tam kupić? Ja kupuję Neoparin dopiero po sprawdzeniu na portalu szukajacym aptek i jak apteka jest daleko to jeszcze dzwonię czy ja pewno mają i mi odłożą.
Może tak jest, nie biorę tych leków więc nie będę mądralować:) Niemniej mam nadzieję, że w razie braku będą zamienniki lub odpowiedniki bo jednak lek popularny.
 
reklama
Cześć Dziewczyny, ostatnio mało się udzielam ale podczytuje Was i staram się być na bieżąco. Gratuluję nowych ciąż i trzymam kciuki za nas wszystkie:tak:. Wpadł mi dziś w necie artykuł o wykazie leków, które może być ciężko kupić od września i są tam m.in. Clexane i Neoparin.
Link do artykułu
Z heparyną są już od dawna problemy 😢
 
Jestem w 6 tygodniu. W poprzedniej ciąży o tym że serduszko nie bije dowiedziałam się w 10 tygodniu,a przestało bić koło 8. Chyba więc zacznę brać ten duphaston,będę spokojniejsza
W tej chwili nie ma zaleceń, aby każda ciąża po poronieniu byla na progesteronie, chyba że jest stwierdzenie jego niedoboru. Paradoksalnie jeśli ciąża nie rokuje, to prog ją blokuje. Jeśli masz potwierdzoną ciążę w macicy, to Twoja decyzja. To nie cukierki, ale niestety często lekarze dają na prawo i lewo. Bo to nie tylko kwestia jak i ile brać, ale jak i kiedy odstawić.

Przy plamieniu bym kontrolowałam sytuację.
 
W tej chwili nie ma zaleceń, aby każda ciąża po poronieniu byla na progesteronie, chyba że jest stwierdzenie jego niedoboru. Paradoksalnie jeśli ciąża nie rokuje, to prog ją blokuje. Jeśli masz potwierdzoną ciążę w macicy, to Twoja decyzja. To nie cukierki, ale niestety często lekarze dają na prawo i lewo. Bo to nie tylko kwestia jak i ile brać, ale jak i kiedy odstawić.

Przy plamieniu bym kontrolowałam sytuację.
O co chodzi z tym, ze jeżeli ciąża nie rokuje to próg ja blokuje? Zielona jak szczypior jestem
 
Przykre stwierdzenie. Usłyszałam to od gina w ciąży z synem. Ujął to tak, jeśli zarodek ma wady genetyczne to chyba lepiej żeby Pani poroniła...
Hmm nie jestem pewna, ale wydaje mi się, ze nie zawsze jest tak, ze prog blokuje w tym rozumieniu. W bardzo bliskim otoczeniu mam osobę, której płód miał wady genetyczne na tyle silne, ze prog i tak nie dał rady. To pewnie zależy od wady etc.
 
reklama
O co chodzi z tym, ze jeżeli ciąża nie rokuje to próg ja blokuje? Zielona jak szczypior jestem
Jeśli dostaniesz prog na podtrzymanie ciąży, którą organizm chce usunąć - bo przepraszam ciało czasami wie lepiej, ma swoją mądrość, choć brzmi to brutalnie i nie dotyczy ciąż, które można uratować odpowiednim leczeniem - to prog blokuje ten proces. Mój przykład - dostałam próg w momencie, gdy na bank wiedziałam, że coś nie gra. I zamiast poronić naturalnie pewnie - zabieg. A organizm się szykował, a lekarz że krwiak, babka dwa dni później że to nie krwiak, organizm chciał się oczyścić...

Dlatego myślę że to musi być wyważona decyzja lekarza dotycząca danej sytuacji.
 
Do góry