reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@marsi89 Nie wiem, może się odstawia heparynę, może się podaje jakieś leki hematologiczne?

@sadness35 Hemoglobinę glikowaną badalas albo coś wiesz magicznego na jej temat? Na stronach z info medycznymi piszą, że w ciąży poniżej 6, do starań podobnie (6,5). Ale może jest jakaś bardziej rygorystyczna norma?
myślę że heparyny raczej się nie odstawi ale może podaje właśnie coś dodatkowo🤔 no ciekawe. Bo małopłytkowość chyba się niczym nie objawia
 
Ja mam pytanie wlasnie co do dawki heparyny. Ja biorę 0,4, a odebrałam dziś wyniki APTT i mam 27sekund (norma 26-41). Lekarka twierdzi, że ok i nie zmieniamy dawki, ale nie jestem pewna czy nie lepsza byłaby 0,6? Jak myślicie?
 
@marsi89 Nie wiem, może się odstawia heparynę, może się podaje jakieś leki hematologiczne?

@sadness35 Hemoglobinę glikowaną badalas albo coś wiesz magicznego na jej temat? Na stronach z info medycznymi piszą, że w ciąży poniżej 6, do starań podobnie (6,5). Ale może jest jakaś bardziej rygorystyczna norma?

Miałam zbadać tylko dla zaspokojenia swojej ciekawości ale do tej pory tego nie zrobiłam.

Wynik masz raczej fajny.
 
A masz hematologa w pakiecie i możliwość zapisania się do niego na w miarę nieodległy termin? Jak tak, to spróbuj, pewnie wypisze Ci podstawowe badania na krzepliwość (chyba że ta lekarka dała skierowanie na ddimery, inr, fibrynogen, p/ciała przeciwko karidolipinowe i beta 2 glikoproteinie) i oceni sens heparyny.
Mam, ale niestety raczej długi czas oczekiwania na wizytę. Natomiast dzisiaj sytuacja już się trochę rozjaśniła- umówiłam teleporadę z innym ginekologiem i właśnie wystawił mi receptę na 100%. W tym czasie będę próbowała dostać się do pierwszego lekarza (który ten neoparin zalecił) lub tego lekarza, którego chciałam jako prowadzącego, albo po prostu zrobię badania w kierunku krzepliwości prywatnie 🤷‍♀️
Trochę to dziwne wszystko, ale niestety im więcej lekarzy tym więcej niepewności. Ja bym spróbowała się wcisnąć do tego lekarza co odwołali wizytę, mówiąc że odwołali nie z twojej przyczyny, to powinni znaleźć termin szybciej, jakiś dodatkowy. Z drugiej strony babka która postanowiła nie wypisać neoparinu, kwestionuje zalecenie innego lekarza, mogła wypisać na 100% i byłby spokój. Ja też dostałam w drugiej ciąży miałam brać heparynę tylko z powodu utraty pierwszej ciąży, ale i tak w trakcie drugiej przyszły wyniki mutacji, więc już był dodatkowy powód i brałam, a i tak się nie udało.
No kurcze, oni mi zaproponowali szybki termin. Ale ze względu na nową pracę nie mogłam go przyjąć 😔 i teraz albo muszę czekać do 2 czerwca (a do tego czasu muszę gdzieś i tak iść na wizytę). Już wiązałam takie nadzieję z tą wizytą! Bardzo mnie męczy to skakanie. Ale wyszło jak zwykle, muszę uzbroić się w cierpliwość 🤷‍♀️
 
Ja mam pytanie wlasnie co do dawki heparyny. Ja biorę 0,4, a odebrałam dziś wyniki APTT i mam 27sekund (norma 26-41). Lekarka twierdzi, że ok i nie zmieniamy dawki, ale nie jestem pewna czy nie lepsza byłaby 0,6? Jak myślicie?
ale to chyba w normie masz nie? Ja miałam aptt norma nie pamiętam od ile ale do 35,5 a miałam 37 i lekarz powiedział że nie ma problemu i nic z tym nie robimy.
 
reklama
Ja to chyba wariuję albo zbyt bardzo się doszukuję trzepiąc internet..🙈 Z ciekawości zrobiłam test owulacyjny a mam ich sporo (jakby liczyć cykl od dnia pierwszego krwawienia, to jestem w 8 dc). Nadal trochę krwawię, nadal jestem przed wizytą kontrolną. Test wyszedł..dwie pozytywne bite krechy. Wiem, że to może być fałszywie dodatni test, ale wiem też, że owulacja może nastąpić w ciągu nawet 2 tygodni po poronieniu. Czy ma to jakikolwiek sens..nie wiem 😑..
D104BB1E-8C2C-44C8-BC04-12F8626BFA83.jpeg
 
Do góry