reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Teraz czytam, że ta aberracja charakteryzuje się zmienną ekspresja i niepełną penetracja (10,4%) na mój rozum to oznacza, że był gen który odpowiadał za wady ale mógł się nie ujawnić...
 
Teraz czytam, że ta aberracja charakteryzuje się zmienną ekspresja i niepełną penetracja (10,4%) na mój rozum to oznacza, że był gen który odpowiadał za wady ale mógł się nie ujawnić...
Musisz wziąć skierowanie do poradni genetycznej. Niestety terminy odległe. Kariotypy robią na NFZ, a mikromacierze chyba nie.
Może być tak, że kariotyp wyjdzie wam prawidłowy a mikromacierze już nie.
Bez badań możesz sobie gdybać czy dziecko ma to po którymś z was czy to przypadek.
 
Musisz wziąć skierowanie do poradni genetycznej. Niestety terminy odległe. Kariotypy robią na NFZ, a mikromacierze chyba nie.
Może być tak, że kariotyp wyjdzie wam prawidłowy a mikromacierze już nie.
Bez badań możesz sobie gdybać czy dziecko ma to po którymś z was czy to przypadek.
W zaleceniach mam juz napisane jakie ma zostać wykonane badanie, to ma być badanie metodą fish, pobranie krwi od rodziców na haperyne.
 
Hej, ja poroniłam w 8 tygodniu niestety serduszko przestało bić i miałam łyżeczkowanie. Ile krwawiłyście po zabiegu? Za dwa dni mina 2 tygodnie po zabiegu, a nie widać końca tego krwawienia :(
Ja 10tc i prawie 2 tygodnie już a dalej mam plamienie, jutro idę na kontrolę, na jednej już byłam po tygodniu i niby ok. Zawsze warto sprawdzić u twojego gina.
 
Wg mnie jak napisali, że to nie powód poronienia to nie ma się czym martwić.
Widocznie można z taką zmiana żyć bez objawów.
Tam jest, że ta aberracja odpowiada np za ADHD, za opóźnienia mowy, opóźnienia ruchowe...czyli wady z którymi da się żyć...ale jak już dostane skierowanie do poradni to to sprawdzimy.
 
Dziewczyny dużo piszecie o tych mikromacierzach, kiedy je się robi? Jesteśmy zapisani na te badania genetyczne kariotypów, trombofilii, później badanie dzieciątka po wynikach hispatu, a następnie mam wizytę u hemetologa, ale termin na nfz odległy bo dopiero luty. Co może zlecić hematolog na NFZ, orientujecie się? Czy gin po pierwszym poronieniu może zlecić badania na chamydie, tokso, różyczkę i cytomegalię też?
 
Dziewczyny dużo piszecie o tych mikromacierzach, kiedy je się robi? Jesteśmy zapisani na te badania genetyczne kariotypów, trombofilii, później badanie dzieciątka po wynikach hispatu, a następnie mam wizytę u hemetologa, ale termin na nfz odległy bo dopiero luty. Co może zlecić hematolog na NFZ, orientujecie się? Czy gin po pierwszym poronieniu może zlecić badania na chamydie, tokso, różyczkę i cytomegalię też?
Ja miałam badanie genetyczne płodu to właśnie inaczej mikromacierze po poronieniu i tam wyszło, że płód miał wadę genetyczną w zaleceniach mam napisane, że konsultacja w poradni genetycznej i jakie badanie ma być rodziców ( za badanie płaciłam 1700 zł) wysyłał szpital do instytutu matki i dziecka w Warszawie. Trombofilie robiłam, zespół antyfosfolipidowy, Kir I hlac ale to wszystko prywatnie I napisałam mi listę badań mój ginekolog. Tydzień temu zrobiłam posiew na bakterie i właśnie chlamydie, ureaplasma, mycoplasma. Byłam u hematologa w lutym mam drugą wizytę bo trzeba powtórzyć badania, mam też skierowanie do reumatologa i do nefrologa ide w piątek bo mi ciągle czerwone krwinki wychodza w moczu a miałam już kiedyś piasek...także wole sprawdzić
 
reklama
Dziewczyny dużo piszecie o tych mikromacierzach, kiedy je się robi? Jesteśmy zapisani na te badania genetyczne kariotypów, trombofilii, później badanie dzieciątka po wynikach hispatu, a następnie mam wizytę u hemetologa, ale termin na nfz odległy bo dopiero luty. Co może zlecić hematolog na NFZ, orientujecie się? Czy gin po pierwszym poronieniu może zlecić badania na chamydie, tokso, różyczkę i cytomegalię też?
Badanie mikromacierze acgh robi się z materiału po poronieniu. Jest to badanie płatne, płaciłam 1600 zł.

Ja miałam badanie genetyczne płodu to właśnie inaczej mikromacierze po poronieniu i tam wyszło, że płód miał wadę genetyczną w zaleceniach mam napisane, że konsultacja w poradni genetycznej i jakie badanie ma być rodziców ( za badanie płaciłam 1700 zł) wysyłał szpital do instytutu matki i dziecka w Warszawie. Trombofilie robiłam, zespół antyfosfolipidowy, Kir I hlac ale to wszystko prywatnie I napisałam mi listę badań mój ginekolog. Tydzień temu zrobiłam posiew na bakterie i właśnie chlamydie, ureaplasma, mycoplasma. Byłam u hematologa w lutym mam drugą wizytę bo trzeba powtórzyć badania, mam też skierowanie do reumatologa i do nefrologa ide w piątek bo mi ciągle czerwone krwinki wychodza w moczu a miałam już kiedyś piasek...także wole sprawdzić
Nie wiedziałam, że jesteś z Warszawy 🙂 Do gina chodzisz prywatnie? Możesz napisać mi nazwisko, może byc na priv. Ja nie wiem gdzie mam uderzać dalej. Czy wracać do mojego gina, czy szukać kogoś nowego. 🤔
 
Do góry