reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej dziewczyny,
U mnie tez slaby nastrój był przez weekend ale raczej spowodowany tym, ze przezywalam wizyte u dentysty i wyrwanie zęba 🙉 jakos przezylam zabieg ( wiecej stresu niz to warte) caly czas sobie powtarzalam, ze to dla kolejnego dziecka i musze ogarnac przed kolejnym staraniem 💚 teraz tylko aby sie ladnie goilo i nie bolało dlugo...

Poza tym odebralam wyniki krwi i moczu i wszystko cacy poza cholesterolem 😳 takze robie sobie detox od slodyczy ( bo tu popłynęłam w tych swoich ostatnich smutkach)..no i odliczam do wizyty u gina, mam nadzieje, ze pozwoli nam sie starac w kolejnym cyklu 🙏
Ja też miałam wyrywanego zęba w poniedziałek bo po poronieniu zaczął mnie boleć i nawet 2 tygodnie antybiotyku nic nie dało więc zdecydowałam się wyrwać. Poza tym, że spuchłam jak chomik to nie ma tragedii. 😅
 
Hej dziewczyny! Byłam dziś na USG ze zlecenia profesor Jerzak. No i wyszło tam, że prawdopodobnie w jednym jajniku mam PCOS (w 6 d.c. w jednym jajniku mam 13 pęcherzyków, a w drugim 20 pęcherzyków). Także tak... W końcu jakaś informacja, która nakierowuje mnie na powody tych niepowodzeń.
Czy któraś z Was ma tę dolegliwość? Jak ja zwalczać? Dieta i sport? Czy coś jeszcze?
Jerzak da Ci na to jakieś suplementy na pewno wspomagające. U mnie tylko podejrzewała PCOS bo oczywiście nie zrobiłam USG ale miałam podwyższone AMH 4,7. Dala mi jakieś dziwne suplementy do picia ale ja już byłam w ciąży. Tobie pewnie coś zaleci żeby wspomogło zajście w ciążę. Ona jest fanatyczną diet i ćwiczeń więc na pewno Ci zaleci :)
Dziewczyny jestem załamana....wykryto u mnie obecność przeciwciał przeciwko antygenom łożyska....
A w jakim mianie masz te przeciwciała ? Chyba sterylny są na to
 
Jerzak da Ci na to jakieś suplementy na pewno wspomagające. U mnie tylko podejrzewała PCOS bo oczywiście nie zrobiłam USG ale miałam podwyższone AMH 4,7. Dala mi jakieś dziwne suplementy do picia ale ja już byłam w ciąży. Tobie pewnie coś zaleci żeby wspomogło zajście w ciążę. Ona jest fanatyczną diet i ćwiczeń więc na pewno Ci zaleci :)

A w jakim mianie masz te przeciwciała ? Chyba sterylny są na to
Mam tylko, że wykryto i nic więcej....ciekawe czy jest w ogóle szansa zajsc w ciaze i donosić z takim wynikiem...wysłałam już wszystkie wyniki swojemu gin na e-mail bo chcial ale wizytę mam dopiero w połowie grudnia...
 
Mi wyszły
Mam tylko, że wykryto i nic więcej....ciekawe czy jest w ogóle szansa zajsc w ciaze i donosić z takim wynikiem...wysłałam już wszystkie wyniki swojemu gin na e-mail bo chcial ale wizytę mam dopiero w połowie grudnia...
Mi wyszły przeciw plemnikowe ale w bardzo małym mianie i nie kazali się tym przejmować. Myślę że zawsze jest jakieś sposób leczenia. Niestety nie pomogę bo akurat łożyskowych nie badałam . Połowa grudnia za dwa tygodnie więc już niedługo :)
 
Mi wyszły
Mi wyszły przeciw plemnikowe ale w bardzo małym mianie i nie kazali się tym przejmować. Myślę że zawsze jest jakieś sposób leczenia. Niestety nie pomogę bo akurat łożyskowych nie badałam . Połowa grudnia za dwa tygodnie więc już niedługo :)
Szkoda, że tak mało dokładny jest ten wynik, tylko że obecne i tyle. Ja nie mam tych przeciw plemnikowych. Jestem bardzo ciekawa co gin powie. Ciekawe czy to było przyczyną obumarcia
 
Bardzo mi przykro. Wiekiem kompletnie się nie przejmuj, ze mną na porodowce pełno było kobiet koło 40 lat i ponad i mówiły że ciążę bezproblemowe a młode miały komplikacje. Także wiek to tylko liczby.
Bardzo ładnie napisała asia.joanna: że te mamy co idą z wózkami i dzieci też niejednokrotnie swoje przeszły i mimo że boli ten widok to napawa optymizmem.
Ja też prowadzę codziennie córkę do przedszkola z uśmiechem na twarzy ale mało kto wie że ten rok tak mnie przeoral że niekiedy jest to uśmiech przez lzy. Dwie operacje, 2 straty...
Teraz jesteś załamana i zła. I masz do tego prawo. Płacz, krzycz, gadaj o tym, wylewaj swoje żale, przeżyj żałobę. Ale potem wstań i walcz. Jak rozumiem posiadanie dziecka to twoje marzenie. A marzenia trzeba spełniać .
Nie mozesz się poddac kochana. Ja powiedzialam sobie że nie spoczne póki nie urodzę drugiego dziecka i od stycznia zaś zaczynamy działać

Każda strata boli ale to prawda że strata tej ciąży w 5 miesiącu zabolała mnie bardziej niż bliźniaków w 11 tyg. Ta ciąża w 5 miesiącu była już taka namacalna. Czułam ruchy, byłam po prenatalnych. Wiedziałam że to dziewczynka....
@marsi89 Bardzo Ci dziękuję za te słowa, na ten moment brak mi nadziei, ale to jest tak świeże, że nie jestem w stanie myśleć racjonalnie. Nie wiem czy jestem w stanie przeżyć więcej strat, więc dla mnie Ty i inne dziewczyny tutaj jesteście fighterkami. Zawsze chciałam mieć rodzinę. Zanim doszło do straty rozmawiałam z partnerem o dwójce szkrabów . Ale teraz to nieaktualne. Chciałabym mój utulić własny skarb, taki jest mój cel w życiu. Nie wiem co jeszcze napisać, bo to i tak słowa to tylko słowa.
 
Bardzo mi przykro, że przez to przechodzisz, nie tak powinno być. Na tym forum na pewno znajdziesz zrozumienie ❤️ każda z nas tutaj wie przez co przechodzisz, ale pamiętaj tylko, że bardzo często te matki z wózkami lub dzieciaczkami tak kurczowo trzymającymi je za rączkę mają za sobą stratę.. Potrzebujesz czasu, rozmowy i na pewno łez.. To zabrzmi banalnie, ale będzie dobrze 🤍
Dziękuję Ci za słowa otuchy. Na razie ciężko to wszystko zrozumieć i żyć nadzieją. Czas jest ważny by to wszystko przeżyć, jednak blizny zostaną już na zawsze.
 
reklama
Tak bardzo mi przykro 😥
Chciałabym napisać Ci coś pocieszającego ale nie mam takich słów, może dlatego, że moje rany też są cały czas otwarte. Twoje emocje są zrozumiałe i pozwól sobie na nie tak długo jak będziesz tego potrzebować.
A na widok kobiet w ciąży i małych dzieci mam łzy w oczach i odwracam wzrok 😔
Dużo sił Ci przesyłam ❤️❤️❤️
@Gondzi_a Tak, czasem brak słów i milczenie to najlepsze co możemy zrobić.. Bardzo Ci współczuję, tak z głębi serca bo moje jest w strzępach. Dziś rano jadąc do pracy - matki w dziećmi i jedna dziewczynka może 3 letnia " Mamusiu kocham Cię". Rwie się serce i rana otwiera się na nowo.
 
Do góry