reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kurde dziewczyny chyba z tą moją ciąża nie będzie dobrze.
Miałam dosyć intensywny dzień no i wieczorem na majtkach, trochę brunatne plamienie. Było to jednorazowe, bo teraz sprawdzam co chwilę i czysto. Wychodzi mi dzisiaj 4+1 więc bardzo młoda ciąża. Myślicie, żeby dupka wziąć? Progesteron dzisiaj ładny miałam bo 23. Więc sama nie wiem już 😔
Do lekarza dopiero w poniedziałek idę, bo wcześniej nawet nie ma sensu
Moze na poczatek zwyczanie zwolnij tempo. Przejdź na oszczedny tryb życia. Myslę, ze dupek nie zaszkodzi, chociaż zawsze lepiej w tym zakresie przynajmniej telefonicznie skonsultowac się z lekarzem.
 
reklama
Dziewczyny polecacie jakiś zestaw witamin metylowanych z grupy B ?
Zażywam z SWANSON ale każda jest osobno i nie ukrywam że mnie to wkurza.
P.s mam 31lat i w ubiegłym roku we wrześniu poroniłam. Niestety serduszko przestało bić.
Jestem posiadaczką MTHFR.
Jestety od listopada intensywnie się staramy i nic 😔
 
Dziękuję, że pytasz! [emoji7] U mnie dobrze!! Ale też dobrze, że pytasz dzisiaj, bo wczoraj miałam maly kryzys. Od 3 dni cały czas spałam, jak nie położyłam się w dzień to nie dałam rady funkcjonować. Po śniadaniu padałam jak mucha i spałam do południa. Bałam się że tarczyca mi się buntuje albo coś. Dobrze, że mam urlop bo nie dalabym rady w pracy. Ale dziś już nie miałam drzemki i mam więcej energii, więc jakas poprawa jest [emoji3] ale wczoraj na wieczór wjechał rosół więc pewnie ozdrowil mnie od razu [emoji23][emoji23] dziś już chyba 7 dzień stymulacji, wczoraj byłam na kontroli i mam około 10 pęcherzyków [emoji3590][emoji3590] jutro idę znowu na sprawdzanie i punkcja albo w piątek, albo w poniedziałek. Sprawdzę tsh dla pewności,bo martwię się tym ciągłym spaniem. Brzuch cały pokłuty, od dzisiaj 3 zastrzyki dziennie, ale naprawdę jak już w tym siedzisz to szybko leci. Chciałabym mieć to już za sobą, ale cieszę się, że jestem w trakcie. Trochę pokręcone hehehe [emoji23] Cieszę się, że mój organizm dobrze zareagował na stymulacje. Liczymy na świeży transfer więc moze za 2,5 tygodnia będę testowac [emoji3590] także wszystko gra, oby była ciąża z tego.
Psychicznie trochę gorzej, ale która z nas jest w super stanie psychicznym? [emoji2368] Byłam dziś u psychologa i na zakupach więc trochę udało mi się odskoczyć od problemow.
A jak u ciebie? Na jakim etapie starań jestes? Ja jestem również po dwóch poronieniach i mam pai hetero i mthfr i mam heparyne, a acardu nie. Do 12 tc heparyne, a potem mam zamienić na acard do końca ciąży.
Zalecenie od immunologa. Wg niej acard może powodować plamienia. Nie chciałabym się stresowac, nie będę go brać na początku ciąży.
Teoretycznie prawie każda dziewczyna tutaj bierze i jedno i drugie. Ja bym się słuchała lekarza, ktoremu ufam. Często wiąże sie to z podjęciem trudnej decyzji, bo niestety każdy lekarz mówi co innego. W każdym razie 3 mam kciuki za ciebie i kropka!
Dzięki! Trochę mi lżej... 3mam również za Ciebie mocno kciuki!
 
Czy w związku z mutacją MTHFR wdrożono ci jakieś specjalne suplementy/ leki. Ja miałam już wiele konsultacji i lekarze są zdania, że wyniki badań naukowych przeczą związkowi tej mutacji z poronieniami. W związku z tym zalecają standardowy kwas foliowy (pół na pół zwykły i metylowany).
Genetyczka racxej brala pod uwage dwie mutacje. W MTHFR raczej stosuje sie metyle. Robiłam wcześniej badania i wit B i kwas foliowy mialam w normie. Teraz biore prenatal uno zgodnie z jej zaleceniem.
 
Hej, wczoraj byla inseminacja, balam sie o plemniki ale lekarz mowi,ze jest ok, nawet bardzo dobrze. I u mnie i u meza. Pecherzyk sobie pekl,byl plyn,endometrium idealne, plemnikow sporo, z prawidlowa budowa tez sporo, moze troche za male ruchliwe, ale pytal o prace, a niestey maz jak ja ma siedzaca. Bylo bardzo duzo sluzu plodnego i bardzo rozciagliwy,az mi go troche wybieral z macicy. Powiedzial, ze ma sie udaz i ze wiecej to chyba juz by nie robil inseminacji.
 
Hej, wczoraj byla inseminacja, balam sie o plemniki ale lekarz mowi,ze jest ok, nawet bardzo dobrze. I u mnie i u meza. Pecherzyk sobie pekl,byl plyn,endometrium idealne, plemnikow sporo, z prawidlowa budowa tez sporo, moze troche za male ruchliwe, ale pytal o prace, a niestey maz jak ja ma siedzaca. Bylo bardzo duzo sluzu plodnego i bardzo rozciagliwy,az mi go troche wybieral z macicy. Powiedzial, ze ma sie udaz i ze wiecej to chya juz by nie robil
Super oby się udało, trzymam mocno kciuki ✊✊👊. Miłego dnia dla wszystkich 😃
 
reklama
No to trzymam kciuki za testowanie po transferze.
Ja obecnie zastanawiam się czy zanotować @ czy jeszcze nie. Termin na jutro ale jakieś plamienie 2 dni temu, potem cisza a dziś po 17 jak chlusnelo myślałam, że wreszcie się rozkręciło a tu dalej cisza.
A ty jesteś w którym cyklu po poronieniu? Jakieś 2-3 cykle miałam dziwne, ale potem się unormowało. Może potrzebujesz jeszcze trochę czasu...
Dzięki! Trochę mi lżej... 3mam również za Ciebie mocno kciuki!
Dziękuję bardzo [emoji3590]
Ja już pod klinika [emoji4]
Hej, wczoraj byla inseminacja, balam sie o plemniki ale lekarz mowi,ze jest ok, nawet bardzo dobrze. I u mnie i u meza. Pecherzyk sobie pekl,byl plyn,endometrium idealne, plemnikow sporo, z prawidlowa budowa tez sporo, moze troche za male ruchliwe, ale pytal o prace, a niestey maz jak ja ma siedzaca. Bylo bardzo duzo sluzu plodnego i bardzo rozciagliwy,az mi go troche wybieral z macicy. Powiedzial, ze ma sie udaz i ze wiecej to chyba juz by nie robil inseminacji.
[emoji110][emoji110][emoji110]
 
Do góry