reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Ja brałam wiesiołka tylko na śluz lepszy, tak twierdził lekarz. Od 6 dc do owulacji, wielkiej ilości śluzu nie zaznałam ale ciąża jest [emoji6] skutków ubocznych nie miałam, raz tylko zrobiło mi się niedobrze ale nie wiem czy to akurat od wiesiołka
Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z olejem z wiesiołka i siemieniem lnianym? Jakieś plusy lub minusy?
 
Ja brałam wiesiołka tylko na śluz lepszy, tak twierdził lekarz. Od 6 dc do owulacji, wielkiej ilości śluzu nie zaznałam ale ciąża jest [emoji6] skutków ubocznych nie miałam, raz tylko zrobiło mi się niedobrze ale nie wiem czy to akurat od wiesiołka
Rozumiem a czy brałaś taki w płynie czy w kapsułkach? I ile dziennie go?
 
Tylko w kapsułkach! Gin mi zapisał chyba 2x1 ale na opakowaniu było że nawet 5 chyba więc doszłam i do 5 [emoji14]
Wiesiołka się bierze tylko od owulacji, nie wiem dlaczego ale podobno tak trzeba [emoji6]

Dlatego, że on ma też jakieś właściwości, które mogą powodować skurcze macicy i wtedy może się nie zagnieździć albo zagnieździć i nic z tego.
 
hej :) jestem po pierwszym poronieniu (sierpień 2020)w 8tc (obumarcie), nie obyło się bez zabiegu.
Porobiłam juz sporo badań, martwi mnie tarczyca. co prawde mialam teleporade z endokrynolog ale powiedziala, ze przy takich wynikach nie widzi wskazan do brania hormonow na ustablizowanie i stwierdziala poczatek hashimoto podwyzszone przeciwciala anty - tg i po opisie usg- zwiekszonej tarczyc. Moze Wy pomozecie mi ,z wlasnego doswiadczenia czy przy takich wynikach mimo wszystko podjac starania o dziecko ? Ginekologicznych przeciwskazań nie mam.
Wyniki tarczycy :
TSH : 1,06 (norma od 0,35 do 4)
FT3: 4,76 (2,43-6,01_
FT4 : 11,45 (9,01-19,05)
anty tpo <3
anty tg - 280,98 (0-4,11) !!

dodatkowo ostatnio zbadalam homocysteine : 5,06 oraz kwas foliowy 14, 8 (3,1 -20,05)

Ginekolodzy stwierdzili, ze po pierwszym poronieniu zbedne sa badania, bo tak sie zdarza.. a jak kazda z was boje sie kolejnej straty, jezeli w jakis sposob moge temu zapobiec.
 
hej :) jestem po pierwszym poronieniu (sierpień 2020)w 8tc (obumarcie), nie obyło się bez zabiegu.
Porobiłam juz sporo badań, martwi mnie tarczyca. co prawde mialam teleporade z endokrynolog ale powiedziala, ze przy takich wynikach nie widzi wskazan do brania hormonow na ustablizowanie i stwierdziala poczatek hashimoto podwyzszone przeciwciala anty - tg i po opisie usg- zwiekszonej tarczyc. Moze Wy pomozecie mi ,z wlasnego doswiadczenia czy przy takich wynikach mimo wszystko podjac starania o dziecko ? Ginekologicznych przeciwskazań nie mam.
Wyniki tarczycy :
TSH : 1,06 (norma od 0,35 do 4)
FT3: 4,76 (2,43-6,01_
FT4 : 11,45 (9,01-19,05)
anty tpo <3
anty tg - 280,98 (0-4,11) !!

dodatkowo ostatnio zbadalam homocysteine : 5,06 oraz kwas foliowy 14, 8 (3,1 -20,05)

Ginekolodzy stwierdzili, ze po pierwszym poronieniu zbedne sa badania, bo tak sie zdarza.. a jak kazda z was boje sie kolejnej straty, jezeli w jakis sposob moge temu zapobiec.
To może ja coś podpowiem, bo też miałam przeciwciala. Jeśli na usg wyszły już jakieś zmiany, A mówisz że masz powiększoną tarczyce, to faktycznie wygląda na Hashimoto. Ale tsh masz idealne do starań, A w ciąży po prostu będziesz musiała sobie kontrolować tsh i tyle. W razie czego szybka reakcja i włączenie leków ;) ja miałam akurat anty tpo podwyższone A anty tg w normie, na usg było wszystko okej. W ciążę zaszłam i tsh było idealne cała ciążę. Teraz jestem w kolejnej ciąży i wyszło tsh 3.08 więc szybko Endo. Dała mi leki i po 3 tyg tsh 1.06 ;) leki biorę dalej, jestem pod kontrolą Endo, a na tarczycy wyszedł mi już jakiś mały stan zapalny. Ale nie jest to żadna przeszkoda ;)
 
To może ja coś podpowiem, bo też miałam przeciwciala. Jeśli na usg wyszły już jakieś zmiany, A mówisz że masz powiększoną tarczyce, to faktycznie wygląda na Hashimoto. Ale tsh masz idealne do starań, A w ciąży po prostu będziesz musiała sobie kontrolować tsh i tyle. W razie czego szybka reakcja i włączenie leków ;) ja miałam akurat anty tpo podwyższone A anty tg w normie, na usg było wszystko okej. W ciążę zaszłam i tsh było idealne cała ciążę. Teraz jestem w kolejnej ciąży i wyszło tsh 3.08 więc szybko Endo. Dała mi leki i po 3 tyg tsh 1.06 ;) leki biorę dalej, jestem pod kontrolą Endo, a na tarczycy wyszedł mi już jakiś mały stan zapalny. Ale nie jest to żadna przeszkoda ;)
dziekuje za szybka odpowiedz <3 takze jest nadzieja, bo juz sie troche przerazilam, jakby nie bylo te przeciwciala nie sprzyjaja zajsciu w szczegolnosci anty-tg i moga byc przyczyna poronien :(
 
reklama
hej :) jestem po pierwszym poronieniu (sierpień 2020)w 8tc (obumarcie), nie obyło się bez zabiegu.
Porobiłam juz sporo badań, martwi mnie tarczyca. co prawde mialam teleporade z endokrynolog ale powiedziala, ze przy takich wynikach nie widzi wskazan do brania hormonow na ustablizowanie i stwierdziala poczatek hashimoto podwyzszone przeciwciala anty - tg i po opisie usg- zwiekszonej tarczyc. Moze Wy pomozecie mi ,z wlasnego doswiadczenia czy przy takich wynikach mimo wszystko podjac starania o dziecko ? Ginekologicznych przeciwskazań nie mam.
Wyniki tarczycy :
TSH : 1,06 (norma od 0,35 do 4)
FT3: 4,76 (2,43-6,01_
FT4 : 11,45 (9,01-19,05)
anty tpo anty tg - 280,98 (0-4,11) !!

dodatkowo ostatnio zbadalam homocysteine : 5,06 oraz kwas foliowy 14, 8 (3,1 -20,05)

Ginekolodzy stwierdzili, ze po pierwszym poronieniu zbedne sa badania, bo tak sie zdarza.. a jak kazda z was boje sie kolejnej straty, jezeli w jakis sposob moge temu zapobiec.
Tarczycę masz piękna, nie ma się czego uczepić. Na przeciwciała nie ma lekarstw. Jest dieta, która pomaga przeciwciała obniżyć. Hashimoto jest choroba autoimmunologiczna. Tam szukaj przyczyny poronienia oraz w problemach z krzepliwością krwi. Niestety mało kto zleca diagnostykę po pierwszym poronieniu. Ale są tacy co robią. Trzeba tylko poszukać. Mam nadzieję, że pani z teleporady zlecila ci USG tarczycy. To dość ważne badanie przy Hashimoto.
 
Do góry