reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Tarczycę masz piękna, nie ma się czego uczepić. Na przeciwciała nie ma lekarstw. Jest dieta, która pomaga przeciwciała obniżyć. Hashimoto jest choroba autoimmunologiczna. Tam szukaj przyczyny poronienia oraz w problemach z krzepliwością krwi. Niestety mało kto zleca diagnostykę po pierwszym poronieniu. Ale są tacy co robią. Trzeba tylko poszukać. Mam nadzieję, że pani z teleporady źle Ola ci USG tarczycy. To dość ważne badanie przy Hashimoto.
tak wykonalam usg, jest okej nie ma zadnych zmian - guzkow itd, jedynie jest nieznacznie powiekszona co wlasnie moze wskazywac na hashmito, co do krzepliwosci krwi rowniez zrobilam badania i wyszlam mi mutacja pai - 1 heteroygota, hematolog zlecil jedynie acard . i tutaj tez nie wiem , bo dziewczyna ma tak samo jak i ja i jej hematolog powiedzial, ze acard jest zbedny a heparyna od pozytywnego testu. Moj powiedzial, ze jedynie acard ( poza badaniem mutacji, wykonalam tez caly uklad krzepniecia krwi i bodajze bialo C i S - wyszly ok).
Mam tez mutacje MTHR wiec odkad wiem przyjmuje zmetylowany kwas foliowy i zmetylowany complex witamin z grupy B. :(
 
hej :) jestem po pierwszym poronieniu (sierpień 2020)w 8tc (obumarcie), nie obyło się bez zabiegu.
Porobiłam juz sporo badań, martwi mnie tarczyca. co prawde mialam teleporade z endokrynolog ale powiedziala, ze przy takich wynikach nie widzi wskazan do brania hormonow na ustablizowanie i stwierdziala poczatek hashimoto podwyzszone przeciwciala anty - tg i po opisie usg- zwiekszonej tarczyc. Moze Wy pomozecie mi ,z wlasnego doswiadczenia czy przy takich wynikach mimo wszystko podjac starania o dziecko ? Ginekologicznych przeciwskazań nie mam.
Wyniki tarczycy :
TSH : 1,06 (norma od 0,35 do 4)
FT3: 4,76 (2,43-6,01_
FT4 : 11,45 (9,01-19,05)
anty tpo <3
anty tg - 280,98 (0-4,11) !!

dodatkowo ostatnio zbadalam homocysteine : 5,06 oraz kwas foliowy 14, 8 (3,1 -20,05)

Ginekolodzy stwierdzili, ze po pierwszym poronieniu zbedne sa badania, bo tak sie zdarza.. a jak kazda z was boje sie kolejnej straty, jezeli w jakis sposob moge temu zapobiec.

Wyniki bardzo ładne. Co do krzepliwości to zależy od lekarza, ale heterozygota to łagodniejsza forma, acard możesz brać na pewno nie zaszkodzisz a i tak masz mieć włączona heparynę. Też mam pai tylko homozygote.
 
Wyniki bardzo ładne. Co do krzepliwości to zależy od lekarza, ale heterozygota to łagodniejsza forma, acard możesz brać na pewno nie zaszkodzisz a i tak masz mieć włączona heparynę. Też mam pai tylko homozygote.
wlasnie mi powiedzial, ze acard i nie widzi powodow, zeby wypisywac heparyne :/ natomiast dziewczynie, ktora ma takie same mutacje jak ja zlecila hematolog heparyne. i tez sie tego obawiam.
 
wlasnie mi powiedzial, ze acard i nie widzi powodow, zeby wypisywac heparyne :/ natomiast dziewczynie, ktora ma takie same mutacje jak ja zlecila hematolog heparyne. i tez sie tego obawiam.
Jeśli się boisz próbować bez heparyny, to idź do hematologa :) jeśli on wypisze ze powinnaś brać heparyne w ciąży to gin będzie pisał ;)
 
wlasnie mi powiedzial, ze acard i nie widzi powodow, zeby wypisywac heparyne :/ natomiast dziewczynie, ktora ma takie same mutacje jak ja zlecila hematolog heparyne. i tez sie tego obawiam.

Jeśli się obawiasz możesz skonsultować i poprosić hematologa o heparynę. Lekarze często nie wiążą mutacji z poronieniami bo to wskazuje tylko pewna predyspozycje np. do tworzenia zakrzepów a wcale tak nie musi być. Natomiast często stosuje się to jako profilaktykę.
Sa tez na forum dziewczyny, ktore też mają hetero i nie mają wprowadzonej heparyny i wszystko jest w porządku.
Ja mam heparynę akueat, ale homo to gorsza wersja i u mnie wyszły jeszcze inne problemy zakrzepowe.
 
@Kinga_n A to nie widziałam żebyś pisała o hematologu, jakoś myślałam że to gin nie chce dac... A robiłaś wszystkie badania na zespół antyfosfolipidowy? Bo białko C i s widziałam że tak
 
reklama
Do góry