reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@młoda1994 zastrzyk nie wchodzi w grę. U nas są tylko provera, a substancja w niej zawarta bardzo źle na mnie działa. Cała puchnę bardziej niż przy luteinie czy dupku. Ginka myślała też o zwykłej luteinie, ale dopochwowo przy infekcji odpada, pod język to mi się włos na głowie jeży jak mam brać i w sumie nie wiem dlaczego w ostateczności kazała mi w następnym cyklu brać dupka tylko raz dziennie. No ale założyłyśmy, że tym razem miesiączką też przyjdzie w terminie.
@Lu_cy właśnie ginka miała jedną globulkę tego vitagynu C i dała mi na wypróbowanie. Może faktycznie kupię. A narazie dokupiłam dzisiaj do kwasu bornego, trivagu i hexatiabu w żelu, lakcid dopochwowy. Może jak zarzucę bakteryjki bezpośrednio w miejsce problemu, to zadziała lepiej.
@Charlotte21 a ureaplasme i mykolpasme robi się osobno? Czy z automatu jest wykonywana przy posiewie?

Załamka z tą infekcją, dwa lata temu jak jeszcze stosowałam tabletki anty też był taki cyrk. Dopiero długotrwałe leczenie flucofastem pomogło i w sumie odstawienie tabsów. A tym razem nie dała mi dawki przypominającej flucofastu.
Robi się jeden wymaz stricte w kierunku mykoplazmy/ueraplazmy/chlamydii. Ja miałam ueraplazme więc razem z mężem antybiotyk prze 10 lub 14 dni i po 2tyg od odstawienia znowu wymaz czy już okej :)

Jest na to pakiet. Leczy się dosyc konkretnie. Ty i partner/maz. Zero współżycia przez 6 tygodni. Prawie 2 tygidnue na nieszaninie 3 antybiotyków 🥴 u mnie sie unormowalo. Dopieto w ciaxy xnoeu 9dblokowalo sie.
U mnie pomógł mucovagin. No i odstawienie zeli do mycia. Wkładek zapachowych. Bawełniana bielizna. 👍

Pakiet chlsmydia, ureaplasma, mycoplazma. Chyba z kanału szyjki macicy...🤔

Wodze że u Ciebie dłuższe i bardziej agresywne leczenie bylo
 
reklama
Super, myślałam że to nie weszło jeszcze!
Może kogoś zainteresuje - lokalna gazeta przypomniała, że od 1 września będą darmowe leki dla kobiet w ciąży m.in.:
- Progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe)
- Dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach)
- Enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina)
- Nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi)
- Insuliny (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog)
- Lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox)
- Metoprolol (m.in. Metocard)
Wystarczy potwierdzenie ciąży przez lekarza lub położną. Wówczas powinnyście dostać receptę z kodem C.
 
Boże dziewczyny jakie ja dzisiaj mam bóle jajników i skurcze. Już jestem na przeciwbólowych i nospie. Masakra. Znowu sobie przypomniałam jakie miałam bolesne @przed ciąża 11 lat temu. @ dalej nie ma chyba, że po tych bólach coś przyjdzie. Dzisiaj równo 4 tyg od zabiegu.
 
Może kogoś zainteresuje - lokalna gazeta przypomniała, że od 1 września będą darmowe leki dla kobiet w ciąży m.in.:
- Progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe)
- Dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach)
- Enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina)
- Nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi)
- Insuliny (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog)
- Lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox)
- Metoprolol (m.in. Metocard)
Wystarczy potwierdzenie ciąży przez lekarza lub położną. Wówczas powinnyście dostać receptę z kodem C.

A czy lekarz, który przyjmuje tylko prywatnie może taka receptę wystawić?
 
Może kogoś zainteresuje - lokalna gazeta przypomniała, że od 1 września będą darmowe leki dla kobiet w ciąży m.in.:
- Progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe)
- Dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach)
- Enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina)
- Nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi)
- Insuliny (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog)
- Lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox)
- Metoprolol (m.in. Metocard)
Wystarczy potwierdzenie ciąży przez lekarza lub położną. Wówczas powinnyście dostać receptę z kodem C.
Szkoda ze tak późno to wdrożyli [emoji28]
 
Zawsze dobrze isc do dobrego ginekologa jak mamy tego typu problemy. Świetna opieka medyczną mają w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu. Sama chodzę do pani doktor Teresy Różyckiej, bardzo kompetentna osoba. Przy okazji jak trzeba to od razu zrobi na wizycie USG. Zawsze jej diagnoza w moim przypadku była trafna.
 
Wreszcie @ przyszła. Cykl miał 33dni czyli czy biorę dupka czy nie biorę to cykle żyją swoim życiem 🙄
Bardzo dawno były przytulanki. Jeszcze o infekcjach nawet nie "marzyłam". Także on zarażony na pewno nie jest. Jestem pewna, że u mnie to kwestia przyjmowania dupka. Pytanie tylko jaki to szczep skoro klasyczne środki nie pomagają.
 
Wreszcie @ przyszła. Cykl miał 33dni czyli czy biorę dupka czy nie biorę to cykle żyją swoim życiem [emoji849]
Bardzo dawno były przytulanki. Jeszcze o infekcjach nawet nie "marzyłam". Także on zarażony na pewno nie jest. Jestem pewna, że u mnie to kwestia przyjmowania dupka. Pytanie tylko jaki to szczep skoro klasyczne środki nie pomagają.
To super że w końcu przyszła @. Jest to męczące jak nie wiadomo co się dzieje i dlaczego te cykle tak wyglądają. Ja liczę że najpóźniej poniedziałek będzie okres, w czwartek biorę ostatni raz luteine. Już mam dość tych 60 dniowych cykli. Hormony męskie mam od kilku lat zawyzone więc to nie może być powodem tak długich cykli.

Pochwalę się od kad zaczęłam zażywać berberyne 2x1 i metę 1x1 zeszłam z wagi 5 kg w miesiąc[emoji4]
 
To super że w końcu przyszła @. Jest to męczące jak nie wiadomo co się dzieje i dlaczego te cykle tak wyglądają. Ja liczę że najpóźniej poniedziałek będzie okres, w czwartek biorę ostatni raz luteine. Już mam dość tych 60 dniowych cykli. Hormony męskie mam od kilku lat zawyzone więc to nie może być powodem tak długich cykli.

Pochwalę się od kad zaczęłam zażywać berberyne 2x1 i metę 1x1 zeszłam z wagi 5 kg w miesiąc[emoji4]
Super!!! Ja narazie 1,5 - 2 kg i się waha. Trzeci tydzień na mecie [emoji4] ale odstawiłam sport i testuje słodycze bez cukru. Niektóre naprawdę spoko!!!
 
reklama
Super!!! Ja narazie 1,5 - 2 kg i się waha. Trzeci tydzień na mecie [emoji4] ale odstawiłam sport i testuje słodycze bez cukru. Niektóre naprawdę spoko!!!
Ja będąc na diecie nie zeszłam z wagi nawet 0.5kg zazywajac 3000mg mety. A teraz odstawiłam dietę biorę 2x1 berberyne 1x1 metę 1000mg i 5 kg mniej. Jedynie co to jem regularnie. Śniadanie o 6.30 później o 10.30 koło 14.30 obiad i później koktajl. W między czasie dużo wody.

Edit: robisz sama czy kupujesz w jakimś specjalnym sklepie?

Powiedz mi kazali ci mierzyć cukry glukometrem w domu?
 
Do góry