reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
och moj też, najgorsza opcja. Już wolałabym być tego świadoma, a nie chodzić i się cieszyć, a potem dostać z liścia na USG ;/
Miałam tak samo , poronienie zatrzymane , i dokładnie podczas Usg dostałam obuchem w łeb , informacja , ze dziecko zmarło mną wstrząsnęła , zaczęłam płakać w gabinecie. Musimy się teraz wszystkie pozbierać i mieć nadzieje , ze się uda ... ja odczekam jeden cykl i chcemy się z mężem starać , co ma być to będzie , na pewne rzeczy i tak nie mamy wpływu 💁🏻‍♀️
 
och moj też, najgorsza opcja. Już wolałabym być tego świadoma, a nie chodzić i się cieszyć, a potem dostać z liścia na USG ;/
U mnie na początku było podejrzenie pustego jaja, pęcherzyk ładnie rósł ale był pusty, później zaczął się spłaszczać ale luteina go ładnie zaokrągliła, ciąża była tydz młodsza, później 1, 5 tyg mlodsza, następnie pojawił się pęcherzyk zoltkowy i pulsujący punkcik ale słabo widoczny, ciąża młodsza 2 tyg, a na ostatnim usg ładny pęcherzyk zoltkowy ale już bez zarodka. Ciąża się zatrzymała. Byłam w 10 tyg, a wszystko odpowiadało 6tyg. Zero skurczy i plamień. Tak to u mnie wyglądało. Co tydzień miałam wizyty i kolejne niewiadome. I to było najgorsze to oczekiwanie. A później zabieg, po którym odczułam ulgę, że to się wszystko w końcu skończyło i nie muszę myśleć co znowu wyjdzie na kolejnym usg. Od samego początku wogole nie czułam tej ciąży nie wiem czy to moje przeczucie czy co. W pierwszej ciąży było wszystko książkowo a tu odrazu pod górkę
 
U mnie na początku było podejrzenie pustego jaja, pęcherzyk ładnie rósł ale był pusty, później zaczął się spłaszczać ale luteina go ładnie zaokrągliła, ciąża była tydz młodsza, później 1, 5 tyg mlodsza, następnie pojawił się pęcherzyk zoltkowy i pulsujący punkcik ale słabo widoczny, ciąża młodsza 2 tyg, a na ostatnim usg ładny pęcherzyk zoltkowy ale już bez zarodka. Ciąża się zatrzymała. Byłam w 10 tyg, a wszystko odpowiadało 6tyg. Zero skurczy i plamień. Tak to u mnie wyglądało. Co tydzień miałam wizyty i kolejne niewiadome. I to było najgorsze to oczekiwanie. A później zabieg, po którym odczułam ulgę, że to się wszystko w końcu skończyło i nie muszę myśleć co znowu wyjdzie na kolejnym usg. Od samego początku wogole nie czułam tej ciąży nie wiem czy to moje przeczucie czy co. W pierwszej ciąży było wszystko książkowo a tu odrazu pod górkę
Moja ciąża tez była o tydzień młodsza niż wynikało z OM... , kurczę ze tez wcześniej nie wpadłam na to , ze może To coś Zwiastować złego ... moja ciąża według usg zatrzymała się na 6 tc i 3 dni , według OM był to prawie 9 tc , czasu już nie cofnę ,mam nadzieje , ze niedługo spotkamy się na czerwcowych , lipcowych , czy tez sierpniowych mamach 2021 , i wszystko będzie dobrze !!!! Życzę tego Wam oraz sobie Kochane 😘😘
 
A kiedy zamierzacie dalej próbować po zabiegu? Moja powiedziała, że najlepiej za 3 cykle a tak książkowo to powinnam pół roku odczekać
Ja odczekam jeden cykl , moja przyjaciółka jest w 21 tc , odczekali jeden cykl po zabiegu , udało się od razu , w ciąży z córka zaszłam po 2 mc od zabiegu i również się udało ;)
 
Ja na pierwszym usg 6+6tc piękne serce, kolejnego serduszka nie widziałam. Nic już nie wiedziałam, bo oczy były we łzach. to byłby prawie 11 tc.
W listopadzie poroniłam i zaczęliśmy od maja starania. Udało się za pierwszym razem, jutro zaczynam 18 tc. Także trzymam za was dziewczyny kciuki, mi się udało, ale od początku większość czasu płakałam, bo wszystkie znaki na niebie zwiastowały klęskę.
 
Dopóki sama nie poroniłam, to nie wiedziałam, że aż tyle dziewczyn przez to przeszło. Jeszcze 11 lat temu tyle poronień nie było i wtedy o tym nie słyszałam tak często jak teraz. A temat pustego jaja był mi zupełnie obcy, nawet nie wiedziałam co to jest jak mi na wizycie o tym powiedziała moja ginekolog. A swoje lata już mam.
 
reklama
Moj organizm nie zorientował się ze ciąża przestala się rozwi
A dokładnie tyle beta wynosiła
och moj też, najgorsza opcja. Już wolałabym być tego świadoma, a nie chodzić i się cieszyć, a potem dostać z liścia na USG ;/
Miałam tak samo , poronienie zatrzymane , i dokładnie podczas Usg dostałam obuchem w łeb , informacja , ze dziecko zmarło mną wstrząsnęła , zaczęłam płakać w gabinecie. Musimy się teraz wszystkie pozbierać i mieć nadzieje , ze się uda ... ja odczekam jeden cykl i chcemy się z mężem starać , co ma być to będzie , na pewne rzeczy i tak nie mamy wpływu 💁🏻‍♀️

Dla pocieszenia powiem wam, że też przeszłam przez poronienie zatrzymane. Nic się ie działo, czułam się świetnie, a na usg informacja że brak akcji serca. Świat mi się zawalił. Od razu szpital, zabieg. Koszmar. 5 miesięcy później powtórka. Ale zrobiłam badania, dostałam leki i udało się :) moja córeczka ma rok i 4 miesiące i właśnie rozrabia w moim łóżku ;) także nie traccie wiary dziewczyny :)

Moja ciąża tez była o tydzień młodsza niż wynikało z OM... , kurczę ze tez wcześniej nie wpadłam na to , ze może To coś Zwiastować złego ... moja ciąża według usg zatrzymała się na 6 tc i 3 dni , według OM był to prawie 9 tc , czasu już nie cofnę ,mam nadzieje , ze niedługo spotkamy się na czerwcowych , lipcowych , czy tez sierpniowych mamach 2021 , i wszystko będzie dobrze !!!! Życzę tego Wam oraz sobie Kochane 😘😘
Młodsza ciąża niż z OM tak na prawdę jeszcze nie mówi że jest źle. Mógł by dłuższy cykl i owu późniejsza. Wazne żeby ta różnica nie rosła. W udanej ciąży obraz usg był młodszy o 5 dni, tydzień później o 6 dni, lekarz kręcił nosem, A ja wiedziałam że jest dobrze. U mojej lekarki wychodziło tak samo. 2 tygodnie później na wizycie dziecko było 7 dni "starsze" niż z om i tak się to potem utrzymywalo ;)

A kiedy zamierzacie dalej próbować po zabiegu? Moja powiedziała, że najlepiej za 3 cykle a tak książkowo to powinnam pół roku odczekać
Czekanie 3 miesiące A już pół roku, to stara szkoła, kiedy jeszcze nie znano przyczyn poronien i organizmu kobiety tak dobrze. I wg obecnej wiedzy nie ma sensu, bo jeśli ma być dobrze to będzie, A jeśli ma być źle, to też bedzoe, nie ważne czy zaraz po zabiegu czy pół roku czy rok później. Najlepiej po pierwszej @ iść do gina na usg i jeśli będzie okej to powinien dac zielone światło :)

Dopóki sama nie poroniłam, to nie wiedziałam, że aż tyle dziewczyn przez to przeszło. Jeszcze 11 lat temu tyle poronień nie było i wtedy o tym nie słyszałam tak często jak teraz. A temat pustego jaja był mi zupełnie obcy, nawet nie wiedziałam co to jest jak mi na wizycie o tym powiedziała moja ginekolog. A swoje lata już mam.
Kiedyś nie było też tak sprzętu, kobiety często nie wiedziały o ciąży na początku. Nie było usg na którym można było zobaczyć że jest się w 5tc. jeśli kobieta ronila to najczęściej myślała że to spóźniony okres. Chociaż też może by że jesteśmy coraz słabszymi pokoleniami i poronien jet wiecej
 
Do góry