reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja już niestety nie pamiętam ile to się mialo oczekiwać, źle wspominam, bo to było odrobaczanie nas jako rodziców dziecka wysoce podejrzanego o robaki a my się właśnie wtedy chcieliśmy starać i każdy cykl bez ciazy to zawód.

No my to na pewno jeszcze miesiąc przerwy z powodu zabiegu więc zrobimy to odrobaczanie 😉
 
reklama
@Carry88 tylko pamiętaj, że jak się odrobaczacie, to wszyscy domownicy, pies, kot itp, babcie, dziadki itp... wszyscy, bo inaczej to nie ma sensu. Nie pamiętam ile przed ciążą, bo starania ciągle były, tylko się nie udawało, z pewnością min 3 miesiące wczesniej
 
Mi nogi a dokładnie kostki puchnął ale tylko latem. Też mam cellulit ale nie wiem jaki rodzaj. Jakoś się tym nie interesuje.
Cellulit wodny nie jest zawsze widoczny, u mnie głównie w lecie i przed okresem. Poza tym nie mam.
Jak mi się zatrzymywała woda w organizmie piłam herbatę z pokrzywy i pomagało i też tylko latem i przez siedzącą pracę niestety. Polecam sól opuchlizna i obrzęki z bingospa łagodzi też. @Stelle możesz również spróbować z tą solą [emoji6]


@nnat. Wizyta za tydzień bo lekarz na urlopie ale wszystko dobrze się złożyło bo przed trzecim zastrzykiem akurat według zaleceń, a badania będą 2 dni przed wizytą i zobaczymy [emoji6]
Codziennie rano wjeżdża pokrzywa, ale nic nie daje niestety. Na wieczór robię kąpiele stop w soli, ale też niestety nic. Biorę suplementy z luteina, mi się wydaje że to przez to... Ale pewności nie mam.
@Magdusia88 przybopuchliznach jeśli wszystkie badania z hematologii ok, to warto zainteresować się praca nerek i wątroby.

@josiaaa osobiście nie mam z tym problemu, ale tak wady macicy mogą i często są przyczyną poronień, zarówno macica z przegroda, mała macica, czy jednoroczna. Ale też z tego, co wiem, to najczęściej na wyższym etapie. Ważne jest gdzie usadowi się zarodek i czy macica będzie dość elastyczna, czy dziecko będzie miało dość miejsca do rozwoju. Na innym wątku są dziewczyny z takimi problemami. Obecnie szczęśliwe mamy

@Margerita91 odrobaczalam się przed staraniami i przechodziłam kurację odgrzybiajaca. Tylko dlatego, że miałam podejrzenie pasożytów, choć badania ok. Całe życie mam zwierzęta, a wtedy dobrze raz do roku jest się odrobaczac. Zwłaszcza, że mam chorego psa i regularnie nie mogę go odrobaczac. Właśnie znów się do tego zabieram. Tylko tym razem ziołami.
Ehhh... @Destino ja zrobiłam tyle badań że jak slysze lekarz to mi się [emoji2961] chce [emoji1787]
Mam wszystko w normie. Myślę, że jakbym miala jakieś problemy z wątroba to wyszło by na badaniach krwi... Cokolwiek z tych miliona badań wyszłoby nie tak. A ja nic nie mam, nic a nic. I nie wiem jak przeciwdziałac poronieniu jak znowu zajde w ciążę...
 
@Carry88 tylko pamiętaj, że jak się odrobaczacie, to wszyscy domownicy, pies, kot itp, babcie, dziadki itp... wszyscy, bo inaczej to nie ma sensu. Nie pamiętam ile przed ciążą, bo starania ciągle były, tylko się nie udawało, z pewnością min 3 miesiące wczesniej

Tak, tak pamiętam. Pies jest regularnie teraz my z mężem 😉
 
mam kilkanaście stron do nadrobienia znów 🙄 wiec odpowiem tylko na to 😅

Lecą na potęgę. Tym bardziej teraz po poronieniu ☹ będę czytać dzisiaj co robić żeby ją podnieść 😞 chyba że masz jakies sprawdzone Rady?

Nikt już nie odbiera. Będę miała cały weekend w nerwach 🙈😡😡😡 o tych płomieniach mówił kiedyś lekarzowi jeszcze na NFZ to nawet słowem nie wspomniał o badaniu progesteronu, stwierdził że taka moja natura.
Na ferrytyne polecam zakwas z buraków i szpinak. Ja nie jestem fanka ani tego ani tego, ale się zmuszam. Mój poziom żelaza był krytyczny wręcz. Nie wiem czy pomógł szpinak, buraki czy tabletki, ale poziom się podniósł. Tabletki na receptę Sorbifer Durules. Już ich nie biore, na początku sierpnia będę ponownie sprawdzać poziom żelaza we krwi. Zakwas z buraków naprawdę polecam. Ja pije mniej niż 1/4 szklanki codziennie.
moi lekarze tez lekceważyli plamienia, które mam od 5 lat. Dopiero w tym roku, gdy do jednego z nich wybrałam się po 20 dniu cyklu, gdy to plamienie już było, lekarz zobaczył na usg polipa. Miałam histeroskopie, która tylko to potwierdziła. Polip usunięty, plamienia nadal są (2 cykle po zabiegu minęły). Gin powiedział, ze do 3 cykli będą, a potem znikną, zobaczymy. W każdym razie są duuuuzo słabsze i krótsze
 
Jeszcze pytanie do dziewczyn, które mierzyły temp. Kilka dni temu mierze sobie rano w ustach, wynik bardzo niski, to stwierdziłam, ze zmierzę raz jeszcze, a potem jeszcze raz. Za każdym razem miałam inny wynik. to wina termometru? Mam microlife od 2 lat, może powinnam kupić nowy? czy tez może powinnam po pierwszym zmierzeniu nie sprawdzać kolejny raz?
 
Jeszcze pytanie do dziewczyn, które mierzyły temp. Kilka dni temu mierze sobie rano w ustach, wynik bardzo niski, to stwierdziłam, ze zmierzę raz jeszcze, a potem jeszcze raz. Za każdym razem miałam inny wynik. to wina termometru? Mam microlife od 2 lat, może powinnam kupić nowy? czy tez może powinnam po pierwszym zmierzeniu nie sprawdzać kolejny raz?
Ja dokładnie nie wiem ale chyba się nie mierzy kilka razy [emoji848]
 
Laski, może któraś z Was też zmagała się z takim kłujacym bólem brzucha? Kłuje tylko po lewej stronie, na wysokości pępka i blisko pępka. Wzmaga się to przy ucisku 🙄 czułam to przedwczoraj i dzisiaj w pracy znowu. Nie bezpośrednio po posiłku... Trwało to kilka minut i przeszło. Nie wiem czy to żołądek, jakiś organ albo cholera wie co. Koleżanka się śmieje że że mnie się hipochondryk robi 🤦‍♀️🙈
 
reklama
Po 8 dniach plamienia wczoraj w końcu dostałam okres, to chyba nie jest normlane?
Odebrałam wynik progesteronu robiłam go mniej więcej 10dni po owulacji, co sądzicie, chyba za niski?
Screenshot_20200728-125808_Chrome.jpg

Jestem po jednym poronieniu i może tu leży przyczyna?
 
Do góry