reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@M@lly Nie wiem jak u Ciebie z finansami, ale jeśli psychicznie nie możesz czekać, to może jakaś prywatna klinika by wchodziła w grę? To chyba tylko nie jest mały koszt pewnie coś ok 1000-1500zł...
Ja miałam zabieg w 11tc, w 7tc było widać serduszko, a rozwój zatrzymał się ok 8tc - chodziłam zupełnie nieświadoma, że dzieje się coś złego. A na wizycie kontrolnej - puste jajo płodowe... Miałam jedynie śluz o kolorze kawy z mlekiem. Może jeszcze te 5 dni wytrzymasz?
 
reklama
@M@lly może warto też pójść bezpośrednio na oddział i porozmawiać z ordynatorem oddziału? Niby ten 15 05 niedługo ale moim zdaniem i tak już długo Cię przetrzymali, a to też nie jest dobre jedli wda się jakieś zakażenie.
 
Juz czekam ponad 1h. Na decyzję czy termin będzie przed 15.05. Najgorze to że mam komunie w niedzielę. A psychicznie jestem w rozsyoce
 
Chcę się podzielić z Wami historią mojej mamy:
Wczoraj rozmawiałam z mamą szczerze, jak to było, jak była w ciąży ze mną.
Zaszła od jednego razu. Był to stosunek czwarty w ciągu dnia, więc teoretycznie nasienie osłabione. I zaryzykowali i zaszła od razu. Do lekarza poszła bodajże w 4 miesiącu, podobno tak się kiedyś chodziło. Na dodatek (około 3 miesiąc), wieszała firany i spadła ze stołka. Z ciążą nic się nie stało. Jak była impreza rodzinna, to wypiła jedną, dwie lampki wina. Luuz całkowity. To, co ja robię, to ją przeraża, ale wspiera mnie.
Tata też uważa i jest przekonany, że od jednego razu jest ciąża i że ja coś zmyślam i się pyta, czemu się jeszcze zabezpieczamy. Więcej dzieci nie mieli oprócz mnie, bo nie chcieli.
 
@NadziejawPanu A skąd ona ma pewność, od którego stosunku zaszła w ciążę? Skoro tylko jednego dnia w miesiącu doszło do zbliżeń, to akurat nie ma wpływu na jakość nasienia, bo przecież spermatogeneza trwa ok 72dni, a nie kilka godzin. No bez jaj... To już akurat brak edukacji.
 
Juz czekam ponad 1h. Na decyzję czy termin będzie przed 15.05. Najgorze to że mam komunie w niedzielę. A psychicznie jestem w rozsyoce
U mnie było to samo w szpitalach że musiałam czekać bo nie mieli miejsc żeby mnie przyjąć...to jest dramat jakiś. No ale ja nie chodziłam aż tyle czasu z martwą ciąża i jak zadzwoniłam w dniu gdy mieli mnie przyjąć a babka mi mówi że jednak miejsc nie ma to ją zapytałam kto za to odpowie jak wda się jakieś zakażenie. Kazała zadzwonić na nast.dzien i nagle się miejsce znalazło...
 
Dziewczyny dostałam wynik przeciwciał przeciwjadrowych ANA i wyszło 1:320 typ ziarnisty. Co to oznacza? Bo rozumiem że wynik jest dodatni ale ten typ to już nie wiem o co chodzi. Wizytę mam u immunologa 23.05 i zastanawiam się czy skoro ten wynik jest dodatni to należy zrobić ANA 2i 3??
 
reklama
Dziewczyny dostałam wynik przeciwciał przeciwjadrowych ANA i wyszło 1:320 typ ziarnisty. Co to oznacza? Bo rozumiem że wynik jest dodatni ale ten typ to już nie wiem o co chodzi. Wizytę mam u immunologa 23.05 i zastanawiam się czy skoro ten wynik jest dodatni to należy zrobić ANA 2i 3??

Tak, jeżeli wynik jest dodatni trzeba zrobić ana2 i 3 żeby wiedzieć czy wyjdą jakieś konkretne rzeczy. Z doświadczenia powiem ci ze 1:320 to nie jest wysoki wynik i bardzo możliwe że w profilu ana3 wszystkie antygeny wyjdą ujemne. U mnie na początku było 1:640 i dodatnie w ana3 było dsDNA a pół roku później było 1:320 i w ana3 wszystko ujemne :)
Oczywiście pokaż wynik immunologowi bo może warto w ciąży brać encorton, chociaż 5mg. U mnie się sprawdziło
 
Do góry