reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny mam już wyniki na stronie diagnostyki .. chyba nie jest ciekawie ... wydaje mi się ze mam ten zespół antyfosfolipidowy:(:o
Wrzucę wam tu zdjęcie ... może napiszecie jak wam wyszły wyniki jak robiłyście te badania ?
Wynik i tak podany jest ujemny.
Może dziewczyny coś się wypowiedza.
 
reklama
@coco07 z tego co się orientuję to LA 1 wskaznik krzepnięcia i nie mieści się w normie za szybko krzepnie tak na chłopski rozum. Ale poprawcie mnie jeśli się mylę
 
Najważniejsze jest, że APPT po korekcji z wynikiem LA jest w normie - tzn. że jest ok. Według mojej wiedzy ten wynik oznacza brak charakterystycznych dla tocznia przeciwciał.

edit. A nie masz norm dla p/c przeciw kardiolipinie?
 
Ostatnia edycja:
@gigi Ja robilam cytomegalie z krwi a ueraplazme mykoplazme i chalmydie z wymazu ta metda pcr czy jakos tak. Podobno najtaniej wychodzi w alabie ale musi ci to jakis ginekolog pobrac.

@Malaga00 bardzo mi przykro :( z doswiadczenia powiem, ze zlosc na lekarzy, rozpamietywanie, analizowanie kto zrobil blad itp nie pomoze :( pogadaj z psychologiem. (Znalazlas jakiegos sprawdzonego??) Wiem, ze to trudne ale trzeba zaakceptowac to co sie stalo, pogodzic z tym, i zyc ze swiadomoscia ze ty ze swojej strony zrobiłaś wszystko co moglas najlepiej.. a zeby zyc dalej trzeba sobie to w glowie ulozyc... i w kolejnej ciazy znalezc zaufanego lekarza.. tyle mozemy.. :( trzymaj sie kochana :*
To czy pozwiesz lekarke to Wasza prywatna sprawa. Ale pamiętaj, zrob tak zebys dalej mogla zyc i dojsc do siebie ;*

@coco07 ja nie wiem czy heparyna pomaga czy nie. Nikt z nas tego do konca nie wie, ale na 99% nie szkodzi. Wiec wole ja brac niz jej nie brac ;)

@Dagmarka1991 a co to niby mialo znaczyc?... albo niech powie o skutlach ubocznych, albo niech nic nie mowi. Nie rozumiem takich lekarzy.

@Takaja123 jakos po 3 zastrzyku mimo wczesniejszej paniki uznalam, ze to nic takiego.. teraz robie ot tak... gadaja z mezem, w przelocie jak cos robie itp [emoji14]

A ja wczoraj dostalam wyniki z krwi z prenatalnych i wszystko ok. Balam sie , bo gin uprzedzala , ze przy blizniakach to czesto glupoty wychodza... fakt ze dziwi mnie to bo w ryzyku z ZD jeden plod ma 1:20000 a drugi 1:18645 ... [emoji14] wiec to chyba ta glupota. Ale ogolnie ryzyk z usg i krwi brak.
 
@coco07 Nie wiem jak te p/c przeciw kardiolipinie, bo nie masz norm podanych. Szukam w necie i ktoś gdzieś pisał, że IgM powyżej 40 świadczy o wyniku pozytywnym (zespół antyfosfolipidowy). A robiłaś ANA?
 
@coco07 moge ci wrzucić jedynie moje wyniki, tam są normy
20190105_132728.jpeg
20190105_132701.jpeg
 
@witch84 tak robiłam ANA1 wynik ujemny ...
@Dzoana88 dziękuje, porównam sobie na spokojnie jak będę w domu

Wychodzi na to ze w sumie zgłupiałam bo toczniowy niby ujemny, kardiolipinowe IgG Ok a tylko te igm są dodatnie ... za tydzień 11.01 mam wizytę u gin, to będzie 4 tydzien po poronieniu licząc od dnia zabiegu, a 6 od dnia w którym dzidziuś zmarł. I planuje na tej wizycie zapytać gina czy zrobić jeszcze ta betę 2- glikoproteinowa, bo jej w końcu nie robiłam ... może dzięki niej coś więcej się wyjaśni ?
 
Ostatnia edycja:
Melduję się z wynikami. Są dobre.
sód w normie
potas w normie
magnez w normie
wapń w normie
żelazo w normie
ferrytyna w normie
Zrobiłam sobie taki przegląd :-)
 
reklama
Do góry