reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Mam wszystkie poświadczenia. Wady nie zdążyliśmy poznać, ale dziecko mialo obrzęk, podejrzewali turnera, ale to byl chlopiec wiec rzadko zeby mialo taka wade. Jak sie urodzil z wygladu wygladal normalnie procz obrzeku, mi w gentetyce mówili,ze to mogl byc przypadek, ze gentyczne nie znaczy dziedziczne
U mnie pierwsza córka z zespołem Turnera.. Teraz z usg wychodzi na to że synuś zdrowy. Ale amnio nie robiłam
 
reklama
@kasiula222 borelioza może uniemożliwić zajście w ciążę - chociaż na to nie mma dokładnych badan. Na pewno może powodować poronienia lub choroby u dziecka. Na to są już badania i ta franca przechodzi przez łożysko. Znaleziono ją u martwych dzieci w tkankach. Dzieci chore, których mamy są chore na borelioze, zdrowieja po antybiotyku. Często okazuje się że dzieci artystyczne mają borelioz e. Zbadano że jest też w mleku mamy chociaż czarno na białym nie ma że tą drogą dziecko można zarazić. Ale istnieje tak na 85% pewność że tak.
Ogólnie w badaniach lubi nie wychodzić. Szczególnie w tych refundowanych przez nfz czyli elisa i western blot. Jak nie ma objawów to się nie leczy jednak niestety @Totois30 to że nie ma objawów nie znaczy że boreliozy nie ma. Sa udokumentowane przypadki gdzie mama nie miała żadnych objawów a po porodzie nie potrafiła wstać z łóżka przez pół roku itd. Ta małpa czeka na stres i duże osłabienie organizmu i wówczas sie uaktywnia.
Najgorsze jest że nie potrafia tego leczyć. Nie ma lekarstwa które wyleczy na 100% starą boreliozę a niestety leczenie na nfz wg wytycznych.powoduje że nie jedna wczesna borelioza, którą można wyleczyć na 100%, przez nieodpowiednie leczenie przechodzi w postać przewlekłą.

Rozpisalam się ale to.jest choroba w której więcej jest niewiadomych niż wiadomych. Znaleziono ją w spermie i żeńskich wydzielinach jednak nie ma dokładnych badań czy to jest droga zarażenia
 
@kasiula222 borelioza może uniemożliwić zajście w ciążę - chociaż na to nie mma dokładnych badan. Na pewno może powodować poronienia lub choroby u dziecka. Na to są już badania i ta franca przechodzi przez łożysko. Znaleziono ją u martwych dzieci w tkankach. Dzieci chore, których mamy są chore na borelioze, zdrowieja po antybiotyku. Często okazuje się że dzieci artystyczne mają borelioz e. Zbadano że jest też w mleku mamy chociaż czarno na białym nie ma że tą drogą dziecko można zarazić. Ale istnieje tak na 85% pewność że tak.
Ogólnie w badaniach lubi nie wychodzić. Szczególnie w tych refundowanych przez nfz czyli elisa i western blot. Jak nie ma objawów to się nie leczy jednak niestety @Totois30 to że nie ma objawów nie znaczy że boreliozy nie ma. Sa udokumentowane przypadki gdzie mama nie miała żadnych objawów a po porodzie nie potrafiła wstać z łóżka przez pół roku itd. Ta małpa czeka na stres i duże osłabienie organizmu i wówczas sie uaktywnia.
Najgorsze jest że nie potrafia tego leczyć. Nie ma lekarstwa które wyleczy na 100% starą boreliozę a niestety leczenie na nfz wg wytycznych.powoduje że nie jedna wczesna borelioza, którą można wyleczyć na 100%, przez nieodpowiednie leczenie przechodzi w postać przewlekłą.

Rozpisalam się ale to.jest choroba w której więcej jest niewiadomych niż wiadomych. Znaleziono ją w spermie i żeńskich wydzielinach jednak nie ma dokładnych badań czy to jest droga zarażenia
Ja o tym wszystkim wiem bo jestem w temacie .. Ale też wiem że rodza zdrowe dzieci . Z dokładniejszych badań to kki lub ltt skomplikowane to wszystko bo można mieć bolerioza już lata i nawet się o tym nie wie puki nie ma objawów i się nie drąży tematu..A wyleczyć tego dziadostwa się nie da..Lekarze nie przepisują wszyscy antybiotyku po ugryzieniu a powinni .
 
@muza_ton nie chcialam dziewczynom kazac robic badania, bo i tak zawsze wszyscy mowia ze duzo tych badan, ale nie lubie cholerstwa strasznie. Jak sie czujesz:)?
 
@Totois30 po woli do przodu toczę się. W końcu czuję się dobrze. Jak w ciąży z córcia :-)
Dziś doszłam do wniosku że kocham nfz i moje przeznaczenie - ironia. Właśnie dostałam termin do sanatorium uzdrowiskowego na turnus odchudzający. Czekam na to już dwa lata. No i.przecież teraz.nie pojadę. A Panie w nfz są tak zajęte pracą że linia telefoniczna wciąż zajęta. Pewnie jakieś pismo bede musiala pisać i ciekawe czy przesuną termin czy adios. Ręce mi opadły.
Mało piszę ale czytam na bieżąco i wiem że u Ciebie wszystko dobrze. Bardzo mnie to cieszy i oby tak dalej i do.przodu :-)

@kasiula222 po Twoich wypowiedziach widzę że jesteś zorientowana. Antybiotykku nie chcą dac bo takie są wytyczne Ministerstwa a jak lekarz sam nie pogłębia wiedzy to wierzy że te wytyczne są dobre. Niestety. Mało teraz lekarzy z powołaniem. Liczy się pieniądz
 
Zaraz będzie 5 tygodni po zabiegu a ja mam BetaHCG 11,5.. strasznie wolno spada:( zeszła środa 21,6:/ Mam już dość tych zgag, ciągnięć podbrzusza gdzie to pozostałości po poprzedniej ciąży i jeszcze ukochanej @ przez to brak. Wyć mi się chce ;(((((
 
Zaraz będzie 5 tygodni po zabiegu a ja mam BetaHCG 11,5.. strasznie wolno spada:( zeszła środa 21,6:/ Mam już dość tych zgag, ciągnięć podbrzusza gdzie to pozostałości po poprzedniej ciąży i jeszcze ukochanej @ przez to brak. Wyć mi się chce ;(((((
Nie martw się! Ja dostałam @ równiutko 5 tyg po zabiegu. Lada dzień, a ty też dostaniesz ;)
 
@muza_ton mogę mieć pytanie jak załatwiałaś taki turnus odchudzający? Jakie wymogi musialad spełnić? Myślę o swojej mamie bo ma duży problem z otyłością i nie wiem już co z nią zrobić:/ chciałam napisać na priv,ale nie wiem jak;p
 
@anutka1988 Dziękuję:* Już wariuje z tego wszystkiego:( nie chce żadnego wywoływania okresu itp :(
Przepraszam za to wyrzucenie flustracji,ale zaraz bym pękła ze złości :(
 
reklama
Do góry