reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@roxie123 samo założenie firmy nic nie kosztuje. Co innego sprzęty. Jeśli chcesz wziąć dotacje, to to trochę czasu zajmuje żeby załatwić - spokojnie trwa nawet pół roku bo zanim złożysz wniosek, sprawdza go, potem rozmowa z doradcą zawodowym i komisja. Wszystko trwa. Tylko potem musisz rok prowadzić firmę, nie możesz jej zawiesić niestety. ZUS pierwsze 2 lata jest mocno obniżony, ale to i tak koszt 430 zł miesięcznie jeśli dobrze pamiętam. Tylko nie wiem jak to potem jest jakbyś poszła na macierzyński w tym czasie. Ale samo założenie firmy nie kosztuje, a w dodatku wszystko się robi składając jeden wniosek w gminie :) jakbyś potrzebowała jakiejś rady z dotacja czy jak to potem wygląda, to pisz na priv :)
@marluk210 niestety na tym to ja się nie znam.... Ale na pewno są jakieś leki które będziesz mogła brać już na tym etapie ciąży. Także głowa do góry :)
 
@roxie123 A może jednak warto zaryzykować. Działalność gospodarczą zawsze możesz czasowo zawiesić. Do tego w czasie macierzyńskiego - będziesz dostawała pieniądze od ZUS, ale będziesz mogła normalnie pracować. Przemyśl to jeszcze. Jeśli tylko jesteś w stanie dostać dotację - to warto z tego skorzystać.

@marluk210 Ja bym powtórzyła badanie wraz awidnością. A masz jakieś inne objawy np. powiększone węzły chłonne lub problemy z widzeniem/światłowstręt? Pamiętaj, że Twoje zarażenie nie jest równoważne z przeniesieniem choroby na dziecko. Trzeba być dobrej myśli. Twój stres też nie jest obojętny dla dziecka. Nie masz już wpływu na to co się dzieje w Twoim organizmie. A jak się ma Twój wynik IgM do norm laboratorium? Oba badania wykonywałaś w tym samym labie?
Dziś powtórzyłam badanie wraz z awidentnoscia... niestety otrzymałam informację że wynik będzie dopiero za tydzień... U mnie w laboratorium normy IgM wyglądają nastpujaco:
<0.90 nieobecne
0.9-0.99 wątpliwe
>=1 obecne
Ja miałam Igm 0,94 wiec wynik watpliwy, IgG ujemne
Oprócz tego że od dwóch dni mam lekko podwyższona temperature i okropny katar (pewnie to zwykle przeziwbienie) żadnych innych objawów nie mam
 
Dziś badanie wykonałam w innym laboratorium...
Pocieszam się że to może zwykły błąd... choć na wyniku napisane jest że został wykonany dwukrotnie...
 
@roxie123 to fajnie ja lubie ogladac takie zdjecia sama raz bylam na sesji z chlopakiem dostalam taka w prezencie na urodziny no po prostu super no rozumiem ze teraz masz troche na glowie ale naprawde fajna sprawa takie zdjeciaa :):)
 
@roki_1991 ja już się orientowałam , tutaj szybko dostają dotacje bo mam znajome co mają zakłady :) dzięki jak coś będę pytać :) tak najniższy zus przez rok 430 . Ja w sprzęt włożyłam juz 40 tysięcy swoich zarobionych hehe a jeszcze wiele mi trzeba :) na razie dałam sobie spokój za dużo mam na głowie a brać zlecenia trzeba do przodu bardzo i to nie wypali na dzień dzisiejszy ;/
@Ania199 ja uwielbiam mimo , że mnóstwo czasu to zajmuje teraz chodze na zdjęcia dorywczo , ale zawsze coś :)
 
reklama
Do góry