reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Funia no Ty to portafisz trzymac czlowieka w niepewnosci,juz malo jaja tu nie znioslam,i mialam zamiar warowac przed kompem az uslysze co u Was.Ciesze sie,ze jest ok,za chwile po krwiaku nie bedzie sladu,niech idzie sobie i robi dzidzi miejsce.Dobra to lece sie kapac i luli,bo jutro do pracy.A Ty Funia tez,odpoczywaj ,odpoczywaja i w przerwach miedzy odpoczywaniem tez odpoczywaj.Buziaki,ciesze sie kochana.
 
reklama
Kochane...
Chciałam Wam podziękować.
Kiedy 2 tygodnie temu leżałam w szpitalu spanikowana jak nigdy dotąd w oczekiwaniu na przerwanie martwej ciazy- pomoglyscie jak nikt inny. Sam fakt ze nie Ja jedna...

Ciąg dalszy historii?
- okazuje się ze nawet po ciąży obumarłej w 11tc należy się skrócony urlop macierzyński- 8 tyg
- PZU nie robiło żadnego problemu z wypłata odszkodowania dzięki czemu mogłam zrobic wszystkie możliwe badania..
- na niektóre jak histopatologia i wymazy z szyjki macicy jeszcze czekam
- ale badania wykonane w test dna z tkanek po poronieniu i mojego wymazu z policzka wykazały 2 rzeczy:
- mutacje genu MTHFR C677T ( wpływ na krzepliwość i upośledzenie wchłaniania kwasu foliowego)
- trisomia genu 21... czyli Mój dzidziuś miał zespół Downa...

Zastanawiam się czy to się może stać jeszcze raz...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jestem po wizycie.
Wiele sie nie dowiedzialam,jedynie tyle ,ze potwierdzilam obecnosc krwiaka.
Czy jest duzy?ostatecznie nie wiem,pokazywal mi go ale ja widzialam szare plamy,niby mniejszy niz ciaza ale mi wydawal sie wiekszy.
W kazdym razie krwawienie mam obfite.
Co do lekow:dostalam cyklonamine 3x1 ,dupka mam brac 3x2 dopoki krwawienie nie minie a potem luteine dopochwowa 2x1 ale nie wiem czy nie zostane przy polaczeniu dupka i lutki ,tylko dupka zwieksze na 3x1 plus luteina 2x1 .
Mam lezec i sie dostosuje do tego,obym nie umarla smiercia glodowa[emoji4]
Nie wiem jak to bedzie ,ale najwyzej bede zamawiac obiady do domku.
Karty ciazy mi nie zalozyl,bo nie wiadomo co bedzie,wczesniej zakladal mi od razu jak bylo serduszko.

Czuje ,ze bedzie mi sie dluzyc ten czas,oby bylo dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Funia a co z clexane i acarde? Ja jak miałam krwawienie w tej ciąży (niby lało się to słowa lekarza P) to kazal odstawić na tydzień jedno i drugie co zrobiłam. Funia a tobie coś z krzepliwosci wyszło bo chyba nie. ?
 
@Asia2104 hej :* bardzo dużo dziewczyn ma mutacje , na pewno te na wątku 'leczenie immunologiczne' wytłumaczą leczenie i co na co biorą , bo wiedza ich jest przeogromna i jest ich dużo . Co do trisomii hm tego nie wiem...najlepiej byłoby zapytać lekarza ;/
 
Dziękuję dziewczyny za ciepłe przyjęcie :). Od razu przepraszam jeśli będzie coś nie tak, muszę poczytac regulamin, jak sie cytuje itd.bo jestem nieobyta na forum, do tej pory tylko was czytalam i choc siedzialam cicho to zzylam sie z Wami.
Zmieniłam lekarza tzn.wróciłam do dawnego, ale też mam mu trochę do zarzucenia, tylko nie mam wyjscia bo u nas nie ma dobrych lekarzy, tyle co się nasluchalam to juz żadnemu nie zaufam.
Zrobił mi jakieś wymazy z pochwy i z szyjki chyba takie ogólne i na chlamydie i cos tam się znalazło jakaś bakteria, ale jak Was czytałam to zapamiętałam żemowilyscie też o mykoplasmie i ueroplazmie i chyba pojde do niego i poprosze o te wymazy.
Na ostatniej wizycie dostaliśmy zielone światło i niby jakieś staranka sa, ale ja się boję, ze coś jeszcze mam jakąś bakterie.Może już schizuje, ale lepiej to sprawdzić.
Przepraszam za długiego posta.
Funia słyszałam przypadki, ze przy krwiaku lało się po nogach a z dzidzia było ok, także bądź dobrej myśli.
 
Funiu trzymam kciuki juz pisalam wczesniej jak plamienie sie pojawilo zebys lezala niestetymusisz byc gotowa ze mozesz pozostale miesiace przelezec w lozku wiem ze to jakies chore ale kobiety tak teraz maja ja lezalam 3 tyg nie schodzilam mawet ze schodow tylko siusiu i do lozka obiady dostawalam w szpitalu a w domu maz wszystko robil gotowal pral sprzatal razem z moim tata w miedzy vzasie jeszcze siostry pomagaly szkoda ze to sie tak skonczylo ale poswiecilam sie kregoslup chcial mi odpasc ale znalazlam zajecie obejrzalam cala druga szanse haha bo juz nie mialam co robic w tym lozku... wspolczuje kobieta ktore tak maja ale czego sie noe robi dla dziecka.
 
@nafoczka doktor sugerowal odstawienie clexane ale tak jak juz kiedys pisalam ten lekarz w ogole jest przeciwny jego braniu w 1 trymestrze.Mowi ,ze to szkodzi dziecku.
Ze mnie leje sie mocno.
Nawet lekarz powiedzial,ze krwawienie jest bardzo silne.
Jakbym okres miala.
Mi w krzepliwosci nie wyszlo nic,tylko mthfr i pai-1.
Bede brala teraz acard raz na trzy dni.
Nie wiem skad ten krwiak.
W ostatniej ciazy tez mialam i ciagle krwawilam a bralam tylko acard.
Boje sie ten clexane odstawic.
Dolozyl mi cyklonamine.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Funia90 wspolczuje, decyzje masz trudna do podjecia. Nie wiem co w takiej sytuacji robic. Moze sa dziewczyny, ktore mialy podobna sytuacje i poradza czy brac czy odstawic. Trzymaj sie kochana!
 
@Funia90 Odezwij się!

@Zaaaneta No to ślicznie! A ile wynosiła i kiedy poprzednia beta?
Prawie 1000 tydzień temu w pon :) teraz idę jeszcze w środę chyba ostatni raz :)nie wiem czy iść dziś na wizytę czy w czwartek lekarz kazał mi przyjść jak mi wygodniej ma mnie ogarnąć bez kolejki :) miło z jego str :) sama nie wiem zastanawiam się czy jak dziś pójdę to zobaczę już zarodek z serduszkiem bo może te dwa dni dadzą mi większą pewność a z drugiej str już nie mogę się doczekać :(
Dziękuję dziewczyny za ciepłe przyjęcie :). Od razu przepraszam jeśli będzie coś nie tak, muszę poczytac regulamin, jak sie cytuje itd.bo jestem nieobyta na forum, do tej pory tylko was czytalam i choc siedzialam cicho to zzylam sie z Wami.
Zmieniłam lekarza tzn.wróciłam do dawnego, ale też mam mu trochę do zarzucenia, tylko nie mam wyjscia bo u nas nie ma dobrych lekarzy, tyle co się nasluchalam to juz żadnemu nie zaufam.
Zrobił mi jakieś wymazy z pochwy i z szyjki chyba takie ogólne i na chlamydie i cos tam się znalazło jakaś bakteria, ale jak Was czytałam to zapamiętałam żemowilyscie też o mykoplasmie i ueroplazmie i chyba pojde do niego i poprosze o te wymazy.
Na ostatniej wizycie dostaliśmy zielone światło i niby jakieś staranka sa, ale ja się boję, ze coś jeszcze mam jakąś bakterie.Może już schizuje, ale lepiej to sprawdzić.
Przepraszam za długiego posta.
Funia słyszałam przypadki, ze przy krwiaku lało się po nogach a z dzidzia było ok, także bądź dobrej myśli.

Światełko dla twojego aniołka :( bardzo mi przykro :( moja koleżanka z bakteria wylądowała w szpitalu ale jakoś jej się udało z tego wyjść z dzidzia wiem że bardzo źle już było zakażenie organizmu już miała oj długo by tu pisać.... W Warszawie jej pomogli.
Moim zdaniem zrób sobie badania żebyś była spokojna, jak wyjdzie ze wszystko jest ok to dzialajcie :) długo się staraliscie o pierwszą dzidzie?
@nafoczka doktor sugerowal odstawienie clexane ale tak jak juz kiedys pisalam ten lekarz w ogole jest przeciwny jego braniu w 1 trymestrze.Mowi ,ze to szkodzi dziecku.
Ze mnie leje sie mocno.
Nawet lekarz powiedzial,ze krwawienie jest bardzo silne.
Jakbym okres miala.
Mi w krzepliwosci nie wyszlo nic,tylko mthfr i pai-1.
Bede brala teraz acard raz na trzy dni.
Nie wiem skad ten krwiak.
W ostatniej ciazy tez mialam i ciagle krwawilam a bralam tylko acard.
Boje sie ten clexane odstawic.
Dolozyl mi cyklonamine.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ciężko masz zdecydować nie dziwię ci się.... A co lekarz to inne leczenie :( oby ustapilo to krwawienie :) pozostało ci leżeć i pachnieć:) korzystaj bo jak będzie dzidzia to wory pod oczami będą :) i marzenie o dłuższym śnie :-p trzymam za was bardzo mocno kciuki:-*
 
reklama
Mam już 3 i pół letnia corcie, o która starałam się długo.teraz udało się nam za pierwszym razem, jednak mam wrażenie że po tym poronieniu wszystko mi się pozmienialo.niby @regularna jak i przed poronieniem, ale jak byłam na wizytach to tworzyły się torbiele, czyli jajeczko nie pekalo.pójdę teraz to sprawdzić.
Niestety mój lekarz prowadzący zbagateliowal objawy i dał mi w ciemno jakieś globulki na grzybice zamiast pobrać wymaz i dowiedzieć się co się dzieje, że mam dolegliwości. ..eh szkoda gadać.ciężko pozbierać się po czymś takim.wiem, ze Wy mnie zrozumiecie.
Teraz jestem w środku cyklu a brzuch mnie boli od kilku dni jak na @. Mam nadzieję, nie ma znowu torbieli.
 
Do góry