reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

aanniiaa lekarz ci wszystko powie na temat wyników, dobrze, że masz niedługo wizytę koniecznie daj znać co ci lekarz powie.
 
reklama
mamcia2014

Rozumiem cie i twoje obawy jednak mimo wszystko ze swoje jedno upragnione dziecko z Tobajest no i masz jeszcze slicznego anioleczka w niebie :happy:
 
Z tym potraktowaniem to jeszcze nic... najgorsze jest to, że poszłam by mi wyciągli wenflon... to babka do mnie jeszcze z tekstem "był dzidziuś i juz go nie ma".... :/
 
No tak właśnie było :( . To już mnie całkiem dobiło... :( A teraz jak widzę jakieś dziecko to aż płakać mi się chce.
 
Nevka to normalne, że na widok maluszków' robi się przykro, w końcu poronienie to strata dziecka. Ja jak cierpiałam po stracie i płakałam i w ogóle byłam taka zdolowana to mój własny ojciec mi powiedział, że nie ja jedna mam okres: /wykrzyczalam wtedy mu, że to nie jest żaden okres tylko poronienie, poczułam się tak jakby mi dał do zrozumienia, że przesadzam. Bardzo mi pomogła wtedy moja ciocia to ona zmobilizowala mnie abym o siebie zadbała, ja nie chciałam wychodzić z łóżka ani się nawet umyć. Ona mi powiedziała chodź umyje ci głowę i sama się umyjesz kazała mi zrobić makijaż ułożyć włosy przyjechała na tydzień i postawiła mnie na nogi razem z moją mamą. Długo nie mogłam dojść do siebie. Jak będziesz czuła potrzebe to pisz o swoich uczuciach to pomaga.
 
NEVKA po lyzeczkowaniu krwawilam z 3 tyg i byłam mega słaba. Trochę się kończyło krwawienie i znów lawina i tak kilka razy. Na pewno jesteś wyczulona na dzieci. Ja pierwsze badanie krwi po poronieniu miałam w kolejce przed sobą noworodka. Wracałam z Przychodni z Płaczem. Z czasem jest łatwiej poradzić sobie z uczuciami a jednak wspomnienia i przykre myśli wracają co jakiś czas.

Ktoś pytał o antybiotyk - w szpitalu mi tego nie powiedzieli ale lekarz na kontroli tak - ze jeśli chce mieć jeszcze dzieci to po zabiegu lepiej go wziąść.





Kilka osób pamiętam tutaj :-) długo mnie nie było bo nie było o czym pisać. Jednak teraz mam do was dwa pytania....

1. Czy ktoś tu walczył z candida? Juz nie wiem jak się za to zabrać, a dopiero skończyłam leki. Ginekolog twierdzi ze kandydoza nie jest zagrożeniem dla ciąży, a jednak mnie towarzyszyła w każdej ciąży, a ze w ciąży trudno się ją leczy chciałbym się pozbyć przed ewentualna ciąża.

2. Ginekolog na wizycie kontrolnej mówi mi tak - ze jeśli chce zregulowac swój cykl to ze powinnam albo zajść w ciążę, albo przepisze mi tabletki antykoncepcyjne na pół roku o.0 a po tabletkach najlepiej od razu starać się o dziecko, że niby najłatwiej. No i właśnie, czy ktoś tu miał podobna sytuacje? Aby tuż przed ciążą brać tabletki. Wzięłam je ale jak zwykle na hormonach czuje się fatalnie.
 
NEVKA po lyzeczkowaniu krwawilam z 3 tyg i byłam mega słaba. Trochę się kończyło krwawienie i znów lawina i tak kilka razy. Na pewno jesteś wyczulona na dzieci. Ja pierwsze badanie krwi po poronieniu miałam w kolejce przed sobą noworodka. Wracałam z Przychodni z Płaczem. Z czasem jest łatwiej poradzić sobie z uczuciami a jednak wspomnienia i przykre myśli wracają co jakiś czas.

Ktoś pytał o antybiotyk - w szpitalu mi tego nie powiedzieli ale lekarz na kontroli tak - ze jeśli chce mieć jeszcze dzieci to po zabiegu lepiej go wziąść.





Kilka osób pamiętam tutaj :-) długo mnie nie było bo nie było o czym pisać. Jednak teraz mam do was dwa pytania....

1. Czy ktoś tu walczył z candida? Juz nie wiem jak się za to zabrać, a dopiero skończyłam leki. Ginekolog twierdzi ze kandydoza nie jest zagrożeniem dla ciąży, a jednak mnie towarzyszyła w każdej ciąży, a ze w ciąży trudno się ją leczy chciałbym się pozbyć przed ewentualna ciąża.

2. Ginekolog na wizycie kontrolnej mówi mi tak - ze jeśli chce zregulowac swój cykl to ze powinnam albo zajść w ciążę, albo przepisze mi tabletki antykoncepcyjne na pół roku o.0 a po tabletkach najlepiej od razu starać się o dziecko, że niby najłatwiej. No i właśnie, czy ktoś tu miał podobna sytuacje? Aby tuż przed ciążą brać tabletki. Wzięłam je ale jak zwykle na hormonach czuje się fatalnie.
Kochana mogę Ci odpowiedzieć na drugie pytanie. Brałam tabletki od 2013 roku bo robiły mi się torbiele na jajnikach. Tabletki odstawiłam w 2015, listopad juz był bez tabletek a 29 grudnia zaszłam w ciążę. W lutym okazało się, że jajo plodowe jest puste...
Nie wiem czy nie zaszlam za szybko po tabletkach... czy tak po prostu miało być. Juz pewnie się nie dowiem. Teraz pp poronieniu mój lekarz chciał mi dać znowu antykoncepcję na pół roku ale się nie zgodziłam. Tzn nie poszłam do niego już po zabiegu - zmieniam lekarza na takiego, którego mam w mieście niedaleko mnie, a nie 100 km ode mnie.
Ordynator w szpitalu kazał odczekać dwa prawidłowe cykle i mogę się starać. Ten cykl - czy jak to nazwać - prawidłowy u mnie raczej nie jest bo trzeci dzień jedyne co zauważam to takie brązowe resztki, a w zasadzie śluz zabarwiony na brązowo i nie chce się rozkręcić normalny okres z tego :(

mamcia2014 najważniejsze, że doszłas juz do siebie :-*
 
reklama
Nimfii niestety nie pomogę :/ Ale miło ze Nas "odwiedzilas" po dlugiej przerwie :)

Nevka bardzo mi przykro :( Światełko dla Twojego Aniołka (*).
Ja tez swoją pierwszą ciaze poronilam (staraliśmy się o nią 6 długich lat). Też po poronieniu nie potrafiłam patrzeć na malutkie dzieci....unikalam ich i kobiet w ciąży również.
Przeszło mi dopiero jak ponownie zaszlam w ciaze.....z której mam rocznego brzdaca :)
Jeśli nie będzie u Ciebie żadnych przeciwskazan i będziesz gotowa fizycznie i psychicznie to spróbujcie jeszcze raz :) Będę trzymać kciuki :)


Niuniolek Witaj :) Gratuluję synusia :) Jak ma na imię? :)
 
Do góry