reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witajcie dziewuszki :-) A co tu tak pusto od rana????

Napiszę trochę co u mnie.... samopoczucie całkiem w porządku, apetyt dopisuje, ale waga w miejscu :-) już nawet zaparcia przestały mnie męczyć, bo znalazłam na nie super sposób, wypijam codziennie na czczo herbatkę z dużą ilością soku z cytryny z dodatkiem miodu. gdyby nie bolące i powiększone piersi, senność i totalny brak energii, to nawet nie podejrzewała bym, że jestem w ciąży....aaaa tylko lodówy nie mogę otwierać, bo mnie strasznie drażnią wszystkie te zapachy...

Oj kochana, nie chwal się, ze jest tak dobrze, bo ja tak mialam, codziennie trajkotałam jak najęta, ze w tej ciąży czuję się taaaak dobrze.... a m tylko powtarzał zebym nie zauroczyla. no i stalo sie ;-)musialam dostac leki na mdłosci bo nic nie mogłam jesc. Poza tym to u mnie w sumie też duuże piersi, dużo większe niż w poprzedniej ciąży, nie moge przez nie spac na brzuchu i czasem zaparcia. sprobuję z twoją herbatką, moze mi tez pomoze.
Wagą sie nie przejmuj, do ostatniej wizyty (10tc) schudłam 2 kg

karolcia jak na moje oko przytyła w sam raz jak na 21tc; ja z chłopakami do 21tc przytyłam 5kg. Nie zapominaj, ze pod koniec ciąży to dopiero się tyje:tak:

Pozdrawiam wszystkie bez wyjątku!
Milego dzionka!
 
reklama
Emy no może i tak, ale myślę, że jak do tej pory tylko trochę pomdliło mnie w 6 tc. a teraz cały czas cisza, to już raczej tak zostanie :-) właściwie to by było super gdyby to samopoczucie pozostało :-)
 
witam moje drogie:-)
widze ze temat cycow wagi i golegliwosci wszedl to jezeli mozna to ja tez cos naklikam w tym temacie a wiec przed Wiktorkiem wazylam 62kg jak go urodzilam to wazylam 80kg (dopiero 24tc a gdzie reszta) teraz waze 76kg przy wzroscie 168 cm i mam raczej lekka nadwage wiec zanim urodze to do 100 kg pewnie dojde ale to sie okaze jezeli chodzi o cyce to ja tez raczej mam male 75A i teraz troszke tylko pobolewaja wiec narazie mi nie dokuczaja a jezeli chodzi o mdlosci to je mam zawsze jak tylko oczy otwoze i do puki czegos nie zjem potem troche mdli mnie popoludniu jak jest tak cieplo jak wczoraj i pod wieczor wiec jest to bardzo meczace a co do recznych swiecidelek to tez mam ala na punkcie takich cacuszek i sie skusze ale dopiero w przyszlym miesiacu bo teraz to ubezpieczenie za moje auto musimy zaplacic no i oczywiscie przeglad jeszcze trzeba ciachnac a co do oddawania krwi to ja mam grupe 0 ale nie moge oddawac bo mam podejzenie astmy i nie chca odemnie a z milom checia bym oddala
 
Sorki że tak post pod postem ale to ważne:
i niestety dużo z nas wyklucza na tę chwilę z oddania krwi:


Zanim zdecydujesz się na oddanie krwi, przeczytaj czego nie możesz jako przyszły dawca krwi:
nie możesz mieć mniej niż 18 lat i więcej niż 65 lat, ponadto ważyć mniej niż 50 kg,
nie możesz czuć się źle w dniu zabiegu, wykazywać jakichkolwiek objawów kataru siennego, poddawać się leczeniu stomatologicznemu,
nie możesz mieć kontaktu z zakaźnie chorym – w czasie odpowiadającym okresowi inkubacji choroby, zaś w przypadku kiedy jest on nieznany – wówczas przez cztery tygodnie,
w określonych przypadkach absolutnie nie można oddać krwi – jeżeli przechodziłeś/aś żółtaczkę, było odpowiednie zalecenie mówiące o koniecznej rezygnacji z dawstwa krwi, choroby układu krążenie (nadciśnienie), dolegliwości ze strony serca, zawał, duszności, udar mózgu, choroby skóry, wysypka, uczulenia, astma, choroby krwi i naczyń krwionośnych, choroby nerek, cukrzyca, padaczka, nowotwór, gruźlica, przedłużone krwawienia, toksoplazmoza oraz choroby nerwowe,
kobieta nie może być w ciąży przez ostatnie 12 miesięcy, miesiączkować cztery dni przed i po zabiegu,

Ponadto:
przez ostatnie trzy dni nie przyjmowałeś/aś lekarstw z aspiryną,
przez ostatnie siedem dni nie przechodziłeś/aś jakichkolwiek małych zabiegów chirurgicznych (w tym również ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe zęba)
przez ostatni miesiąc nie chorowałeś/aś, gorączkowałeś/aś powyżej 38 stopni Celsjusza,
przez ostatni miesiąc nie szczepiłeś/aś się,
przez ostatnie sześć miesięcy ciężko nie chorowałeś/aś, nie przebyłeś/aś operacji lub wypadku, przekłuwać uszu lub innych części ciała, przebywać w areszcie lub więzieniu, otrzymywać transfuzji krwi, przebywać w Afryce środkowej, Zachodniej lub Tajlandii, mieć wykonywanego tatuażu, akupunktury (z wyjątkiem akupunktury wykonywanej przez lekarza jałowymi igłami), przechodzić zabiegu endoskopowego, mononukleozy zakaźnej, mieć przypadkowego kontaktu z krwią ludzką; partner życiowy bądź seksualny oraz członkowie rodziny mieszkający wraz z dawcą przechodzić wirusowego zapalenia wątroby;

O czym musisz pamiętać przed oddaniem krwi:
w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy:
wypić około 2 litrów płynów (soki, woda mineralna),
wykluczyć z jadłospisu tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (np. mleko, kiełbasę, masło, śmietanę, tłuste mięso, jajka, potrawy ostro przyprawione),
wyspać się,
bezpośrednio przez oddaniem krwi:
zjeść lekkie śniadanie (np. ciemne pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem),
nie przychodzić na oddanie krwi pod wpływem alkoholu,
nie zgłaszaj się do oddania krwi jeśli jesteś przeziębiony lub przyjmujesz leki,
nie palić papierosów co najmniej jedną godzinę przed zabiegiem,
zabrać ze sobą dowód osobisty, w innym przypadku nie będzie możliwości oddania krwi.


TO ze strony dawca.pl

To jakieś chore
Może tak powinno być ,ale tak nie jest
W ankiecie ,którą ostatnio wypełniałam tuż przed oddaniem krwi jest ,że nie wolno mieć okresu i czas od po ciąży lub poronienia to 3 miesiące
Oddaję krew zawsze w krwiobusie
moja krew jest najbardziej poszukiwana bo to B Rh - :tak:;-);-)
Ostatnio pobiłam rekord krwiobusu i 450 ml poszło do woreczka w 4 min 12 sek. a norma to od 6 do 12 minut :-D:-D:-D:-D
 
nie mam zbyt duzo czasu i tylko tak z doskoku. Jeśli chodzi o cycki to ja mam tak normalnie75C lub 70D, ale teraz nosze 75D i to takie pełniutkie. Muszę się wybrać do sklepu poprzymierzać staniki, bo zawsze zamawiałam z neta z konkretnych firm i zawsze trafiałam, ale teraz musze poszukać czegoś wygodnego. Ja mam już 5 kg na plusie i troche boje się co dalej...ale mówi się trudno jakoś zrzucę później.

Emy co do owłosienia to mam tak samo. Co zajrze pod pachę to wydaje mi się że znowu powinnam się ogolić, masakra jakaś... Noi potliwość mi się zwiększyła, może nie mocno, ale czuję dyskomfort nigdy nie miałam z tym problemów.

kobietka ty to silna babka jesteś, podziwiam cię :)

As no to jak już @ sobie przyszła to ja trzymam kciuki aby to była ostatnia :)
 
As, dokladnie - wszytkiego tak bardzo nie pilnuja. Co do okresu to sie zgadzam jak cholera. Raz mi sie zbiegla wizyta w Saczu (tam sie oddawalam) z okresem - pomyslalam sobie ze pierwszy dzien to taki nijaki, nie ma sprawy. Noooo.... Jest. MIalam potem nogi jak z waty, musialam sie pilnowac zeby nie odjechac. Zaleca sie mniej wiecej w polowie cyklu. Nie pamietam jak to bylo z ciaza, wiem tylko ze oddalam krew w niespelna miesiac po pierwszym poronieniu bo ktos potrzebowal... Nic sie nie dzialo. Kurcze, troche mi brakuje tej atmosfery - zawsze mialysmy jazde jak wpadalam na spuszczenie bo kobietki zapalki ciagaly ktora mnie kluje. Klula przegrana, a ja stawialam zaklady za ktorym razem i z ktorej reki sie uda, czy sie przytka czy nie, czy zyla zwieje albo peknie czy nie itd. Mam parszywe zyly, ale zabawa byla zawsze.
 
hej dziewczyny krew jest dokladnie przebadana pod wzgledem biochemicznym i wirusow...jesli cos jest nie tak, nie jest dopuszczanaa do przetoczenia
mam calkowita niemoc i nic mi sie nie chce:-(
 
kasia przemeczenie , dolek, wszystko naraz....jutro mam komunie u kolezanki corki i nie mam sie w co ubrac, nie mam prezentu, bo od rana do wieczora w pracy.....zostaja mi tylko buty, bielizna i rajstopy:szok:
z ta krwia....to pierw wypelnia sie ankiete, potem bada cie lekarz i on decyduje czy dopusci cie do oddawania krwi, potem pijesz kawe albo herbate, podlaczaja ci do "wampirka" i spuszczaja 450 ml krwi:szok:, dostajesz czekolady (chyba nadal sa czekloady)....potem oznaczaja w twojej krwi grupe krwi , wszystkie wirusy HBS, HCV, HIV, WR, biochemie i morfologie.....jesli jakis parametr jest podwyzszony z biochemi lub jakies wirusy krew jest niszcxzona, a ciebie powiadamiaja o badaniach lub chorobie.....
oddajcie oddajcie idzie lato wiec jest kryzys w bankach krwiodawstwa i brakuje krwi, zwlaszcza Rh-...., a O Rh- to juz miodzio i my dyzurujemy w spokoju jak jej jest sporo:-)
 
reklama
Onaxx, buty, bielizna i rajstopy to już coś ;-) zarzucisz coś na to i będzie git :tak::tak: W końcu słońce zaświeci dla Ciebie!!!! TYLKO SIĘ NIE DAWAJ!!!
 
Do góry