reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

to było 2 raz , za pierwszym razem po prostu nerwy i tyle a dziś ? luzik pełen luzik , nie wiem co go spowodowało ale ciesze sie jak dziecko.Jak egzam. mi powiedział że zdałam to mu powiedziałam Kocham Pana jak jasna cholera!!!!!Starszy Pan ale tak fajny , taki rzeczowy .Wiecie jak mnie duma rozsadza!!!Wasze staranka też opije więc tak naprawde drineczek w słusznej sprawie będzie.
 
reklama
anulka brawo!!! szerokiej drogi i jakby nie daj co mieciutkich slupow:-)

emy czy ty jestes Rh- bo jesli tak to rodzac chlopcow powinnas dostac immunoglobuline anty-d, najczesciej konflikt serologiczny dotyczy czynnika RH, kontrole p-cial (coombs) wykonuje sie robiac grupe krwi, potem w 12 tyg, 28 tyg i 36tyg, jesli wychodza ujemne to wszystko jest ok jesli zas wychodza to kobiete kieruje sie do instytutu hematologii okresla sie miano tych p-cial i kontroluje ich poziom czy rosna i dalsza diagnostyka juz tam itd ...to tak w skrocie, grupe krwi juz napewno masz oznaczona, jesli jestes Rh- powinnas zrobic Coombasa
 
onaxxx no a wlaśnie jak to jest z tym konfliktem? Ja też ma rh- i po poronieniu dostałam szczepionke ale czy ta szczepionka gwarantuje mi że przy następnej ciąży konfliktu nie będzie?po pierwszej ciąży nie wiem czy dostałam bo rodziłam na izbie porodowej i nie mam wypisu , nic z tych rzeczy a w ksiązeczce od syna jest tylko opisany przebieg porodu i jak już sie urodził.
 
anulka wlasnie po to sie ja podaje zeby zabezpieczyc.....jesli rodzi kobieta Rh- to robi sie grupe krwi noworodkowi jesli jest Rh- to szczepionki nie podaje sie, jesli dziecko jest Rh+ to podaje sie szczepionke, podaje sie ja tez po poronieniu, lub gdy jest krwawienie zagrazajace poronieniem, ale zawsze najpierw wykonuje sie kontrole p-cial
 
Kłaczku fajny taki kurs żeglarski :) Ja niestety za młodu trenowałam skok w dal o kulach, bieg na czas po schodach o kulach i szaleńcza jazda wózkiem inwalidzkim. Nie powiem jaja też były i chociaż cierpiał człowiek, to nie żałuję tych doświadczeń.

Anulka opij kochana te nasze fasolki i twój egzamin, tylko nie przesadź, bo aspirynkę pocztą będziemy Ci przesyłać :)
 
dziewczyny staram sie jak mogę, chce myśleć pozytywnie, ale jest mi coraz ciężej...im bliżej poniedziałkowej wizyty tym bardziej czuję stracha, ze coś może być nie tak. prawie w ogóle nie mam objawów, poza lekko powiększonymi i bolącymi piersiami i sennością, żadnych mdłości, wymiotów itp....wiem powinnam się cieszyć, że te przykre dolegliwości mnie omijają, ale jak by były to może czułabym się bardziej ciążowo, a tak nic... :-( na grudniówkach czytam, ze dziewczynom pomału robi się ciasno w spodniach z powodu brzuszka, a u mnie? zupełnie nic, tak samo jak przed ciążą...ech...
 
a-gala będzie dobrze zobaczysz!Musi być!:tak:Ja w pierwszej ciąży nie miałam objawów a wszystko było ok , a w drugiej wszystko sie przyczepiło i skończyło tak jak sie skończyło. Z pierwszym dzieckiem nawet cyce miałam normalne . Głowa do góry , uśmiechaj sie jak najczęściej, będzie dobrze.:tak:Ja też brzuch dostaam dopiero pod koniec 7 miesiąca więc - UŚMIECHNIJ SIĘ
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
A_gala tylko mi się tu nie nakręcaj! Objawów w ciąży możesz nie mieć wcale a co do brzucha, to ja mój zobaczyłam dopiero w 8-mym miesiącu. Właściwie żałowałam, że przez większość ciąży praktycznie nie mogę się nią nacieszyć, czy jakoś widocznie pochwalić. W 7-mym miesiącu mój wykładowca na uczelni złożył mi wyrazy współczucia z powodu poronienia :szok:. Dwa tygodnie przed porodem jak poszłam robić usg, położna zapytała się mnie, czy mam pełen pęcherz, bo w pierwszym trymestrze lepiej widać zarodek przy pełnym pęcherzu! I co Ty na to?
Trzymam kciuki za poniedziałek &&& i mam nadzieję, że jesteś po prostu kolejnym przykładem kobiety, która mogła by grać w programie "Ciąża z zaskoczenia" gdyby jej nie planowała :)
 
Do góry