reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

No i niech kopie, łobuziak mały! Jak kopie to znaczy że mu dobrze! A wiesz co ja kombinuję? Ponieważ w UK na duphaston czy inną luteinę chyba nie ma co liczyć, będę chciała namówić gina żeby mi receptę wystawił i przed wyjazdem bym wykupiła, a jak się coś zmajstruje to by była jak znalazł. Zawsze to jakiś filarek na którym można budować nadzieję, nie? Kurcze... Do tego wyjazdu jeszcze jedna @ ... Wychodzi mi z wyliczeń, że 11.1o jadę, a 19.10 @ Wrrr... Najfajniej by było trafić na "pełny magazynek" ze świeżutkim jajeczkiem - jak kombinowałam sam początek października to właśnie tak by wyszło. Ano, będziemy kombinować.
 
reklama
No, proszę... Isza zła, niuchę kopie niejaki Natan, Carri się pod kocykiem opierdziela, Kamilaedi w locie... Jak ładnie!
A mnie gin zlecił kilometry badań. Że zaczął od cytologii to czemu nie bo robiłam 3 lata temu. TSH robiłam wiosną więc luz, toxo zrobiłam niedawno więc też luz, ale zapakował mi cytomegalię, herpesa, p/ciała antykardiolipidowe i antyfosfolipidowe... Uuu... i nie ma za free. Orientujecie się mniej więcej ile mnie to pociągnie po kasie? No i powiedział że zamiast łykać zwykły Folik, dobrze by się było przerzucić na Feminatal 800. O metafolin chodzi, gin mówi że czasem kobiety nie metabolizują kwasu foliowego, a w Feminatalu jest gotowy. No i że są tam wszystkie pierdoły mające wpływ na płodność. Hmmm... Cytologię to sobie w piątek zrobię, resztę badań też szybciutko muszę bo czas... I wiecie co? Pytał czy brałam w ciąży duphaston albo luteinę, zdziwiony był że gin prowadzący nie zlecił... Hmmm... Czy to by coś dało, gdybym brała?

Co gin to inne tabletki przepisuje. a nie ma tam czasem pełno ulotek feminantalu, bo mi się wydaje, ze lekarze polecają te witaminy z tych firm, których to odwiedził przedstawilciel :)
Aczkolwiek feminantal zły nie jest. To taka moja opinia.
 
Nie! Nie ma tam żadnych ulotek! W szoku byłam. Gin z resztą nie kazał tylko powiedział że Feminatal jest bardziej pod kątem planowanej ciąży -on sugerował.
Ewcia! Ja nie mogę! Suwaczek masz! No, to teraz, jak już wiemy że fasolka na swoim miejscu, to będziemy czekać te 8 miesięcy na wyniki fasolkowania. Spoooko - dacie radę. Jak się zaczyna z przytupem, to potem powinno być z górki, a Ty zaczęłaś jak Hitchcock.
 
Hej Klaczek, mi tez lekarz polecil Feminatal 800. Co do ceny badan na p/ciała antykardiolipidowe i antyfosfolipidowe to ja placilam po 70 zl za IgG i IgM, czyli w sumie wyszlo 280 zl w sumie. Co do Luteiny i Duphastonu to w UK nie masz co liczyc ze przepisze ci GP, chyba ze znajdziejsz polkiego ginegkologa wic lepiej popros juz teraz gina o recepty. Popros o Luteine, bo w zasadzie dziela tak samo jak Duphaston a jest o niebo tansza (ok 3 zl) a Duphaston 40 zl.
Co co tego czy te leki faktycznie pomagaja zdania sa podzielone. Sa to suplementy progesteronu. Ja bralam w poprzedniej ciazy a jednak poronilam, tyle ze bralam dopiero od kiedy zaczelo sie plamienie, nie od pozytywnego testu. Teraz lekarz zlecil mi badania progesteronu w fazie lutealnej i moj progesteron jest baaardzo niski. Musze go brac od 16 do 25 dc, potem tescik, jak pozytywny to mam brac 3 x 2 dziennie i kontrolowac poziom progesteronu.
Mam nadzieje ze pomoglam pozdrawiam
 
Zdecydowanie tak, dzięki lena. Spróbuję wybejtać receptę "na zapas" - nie wiem czy się uda, jeśli nie to będę kombinowac przez OMCMamusię, która bywszy strzykawą jeszcze jakieś chody chyba ma w tutejszej służbie zdrowia. Tylko... Jeśli zacznę łykać coś z tych rzeczy po pozytywnym teście to i tak i tak trzeba by kombinować kontrolę poziomu progesteronu, tak? Kurcze, ja tu kombinuję jak sobie poradzić z ciążą w UK...
 
Hej Klaczek, co do progesteronu wiem ze standardowo lekarze dawkuja 2 x 1 do skonczenia 12 tyg, bo wtedy progesteron zaczyna produkowac lozysko. Jezeli cos zaczyna sie dziac to trzeba dawke zwiekszyc. Porozmawiaj o tym z twoim ginem przed wyjazdem, wytlumacz sytuacje, napewno ci poradzi. ja tez lecze sie na odleglosc, caly zapas lekow mam z Polski
 
hmmm .... @ jest chyba coraz bliżej czuję ją jak ... boli :( czy was pierwsza @ po zabiegu bolała ??
wczoraj myślałam o moim aniołku ... jak by to było kiedy by wciąż ze mną był .... kurczę dlaczego to tak boli tak bardzo go kocham .... jeszcze nie dawno wiedziałam ba ja byłam pewna że chcę się starać o drugie .... dziś się boję ... i nie wiem czy chce .... nie przeżyję tego po raz drugi ... nie dam rady
 
isza pierwsza @ bolala....nie az tak bardzo ale jednak....
jesli chodzi o starania....daj sobie troszke czasu....jestem teraz w 4 ciazy....i jestem pewna ze tym razem w terminie przyjdzie do nas dzidzius....tez sie balam...ale kiedys wkoncu musi sie udac,bo niby dlaczego mialoby byc inaczej?!zostane mama...wiem to i ty tez bedziesz wiedziala ze w odpowiednim momencie cud nadejdzie....gdybym nie probowala nie cieszylabym sie dzisiaj z pierwszych kopniaczkow Kluska....trzeba wierzyc ze bedzie dobrze....mimo ze strach zostanie....ale warto probowac walczyc o ten wymarzony skarb....
 
reklama
dziewczyny wielkie gratulacje malych fasolek-wszystkim sie Wam nalezy i napewno kazdej sie uda dotrzymac do konca! widzac ilu osobom sie udaje jestem pelna nadziei dla nas starajacych sie, wierze ze i nam sie uda!Ja teraz jestem po piewszych staraniach od zabiegu, poczekam, zobaczymy.Zycze Wam wszystkim milego dnia.
 
Do góry