reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

witajcie:
Kasiu - nie mozesz sie poddac ja wlasnie dzieki takim jak ty bohaterkom z tego forum wyszlam na prosta !!!!!!!

Dziewczynki : ja wlasnie rozmawialam z przyjacioolka ktora juz 4 lata walczyla - miala za soba 2-3 invitro i kilka poronien (nawet nie chciala powiedziec ile) wiem ze 2 razy miala zabieg czyszczenia, lekarze juz nie dawali nadziei, a leczyla sie u specjalistow w . i tu nagle cud :))) zaszla w ciaze naturalnie, na poczatku bylo ciezko 2 tygodnie w szpitalu ale juz jest dobrze i to juz 4 miesiac !!!! a jak sie z nia widzialam w sierpniu mowila ze juz sie poddali .....CUDA sie zdarzaja nie mozna sie poddawac...!!!!
jak wrocilam do pracy po zabiegu balam sie ze wszyscy mnie beda zalowac ale bylo ok i jak sie okazalo duzo dziewczyn tez to przechodzilo i wiekszosc ma teraz zdrowe dzieci, jedna kobitka opowiadala mi jak ok 30 lat temu stracila dziecko w 7 miesiacu co wtedy przechodzila - lekarz po porodzie robil fotki plodu dla studentow bez jej zgody..., jak pozniej po roku zaszla w ciaza i poszla na kontrola uslyszala: " jakas marna ta ciaza znowu dziecko umrze albo bedzie bardzo uposledzone chyba wyskrobiemy ?...." podobno dala mu w gebe heheheh dzisiaj ta jej "marna ciaza" to dorosla wyksztalcona corka ktora robi doktorat z chemi :))))
 
reklama
kobitki moze mi ktora pomoze
lekarz powiedzial ze dobrze zrobic badania na zespol antyfosfolipidowy
czy wiecie co sie pod tym kryje ??
czy to sie robi zaraz po poronieniu czy dopiero po pierwszej @ - gdzies czytalam ze trzeba zrobic do 6 tygodni po zabiegu ?
ja jestem 3 tygodniu po zabiegu
mam tez zrobic badania na prolaktyne i progesteron tylko tez nie wiem kiedy ??
moj gin mi nie powiedzial a ja tez glupia nie zapytalam
 
monisiowata ja slyszalam ze najlepiej do 8 dni po zabiegu ale jak nie zrobilas to zrob teraz to badanie wedlug mnie im szybciej tym lepiej

a zespol antyfosfolipidowy jak ci wyjdzie to znaczy chyba ze masz bardzo gesta krew i do maluszka nie dociera wszedzie i trzeba wtedy krew rozrzedzic akardem i zastrzykami z heparyny np clexane... czasami jest tak ze ten zespol sie uaktywnia dopiero w ciazy... ja jestem za zapobieganiem tego i za braniem acardu od poczatku ciazy bo nie zaszkodzi a moze pomoc, zreszta duzo dziewczyn dopiero po aspirynie donosily ciaze... ja sobie dzis kupilam opakowanie acardu i jak zatestuje za dwa tygodnie i wyjda dwie kreski to zaczne go brac na wlasna reke bo z lekarzem na ten temat nie rozmawialam
 
pati to ten zespol antyfosfolipidowy to jest od tego ze krew za gesta i dzidzia umiera w srodku ?? bo ja tez mam to zrobic a moj dzidziorek zyl :confused:

z reszta ja rbilam go niedawnpo poltora miecha po zabiegu a nie zaraz po i juz zglupialam czy w ogole to bylo potrzebane a 100 zl kosztowalo
 
tu poczytajcie

http://www.skotnicki.pl/ginekologia/content/view/55/49/

http://www.czytelniamedyczna.pl/postepy_nauk_medycznych-241

wiem tylko tyle ze jak zrobi sie badania na przeciwciala antykardiolipidowe i wyjda one w normie to i tak to nic nie daje bo nie wiadomo jak z pozostalymi badaniami o ktorych tam pisza a sa one bardzo drogie pewnie wszystko wychodzi kolo tysiaca zlotych

ja zrobilam te przeciwciala i w sumie nie wiem po co, bo wedlug mnie jak badania sa platne i drogie a leczenie tego zespolu tanie (acard 5zl 60tabletek a zastrzyki nie wiem ile) to lepiej juz brac ten acard ( w ulotce pisze ze jest bezpieczny i mozna go brac w I i II trymestrze ciazy).
 
Ostatnia edycja:
Witam Dziewczynki:)

Kasiu Jest mi bardzo przykro, jednak jestem dobrej nadzieji i z całych sił trzymam kciuki !!! Musi być dobrze.
 
Cholera głupieje jak czytam o tych badaniach. Ja tak jakoś spoczęłam na laurach, czekam sobie na tą histopatologię, która i tak nic pewnie mi nie da.
Pojęcia nie miałam, że może być tyle schorzeń prowadzących do poronienia, a to mnie martwi.:szok:
 
reklama
edytowalam moj poprzedni post, doczytajcie sobie. ja juz uciekam ide plusk i nyny dobranoc kolezanki :-)

to jeszcze znalazlam na temat kiedy robi sie to badanie

eden lub więcej zgonów morfologicznie prawidłowego płodu po 20 tygodniu ciąży

w badaniach po poronieniu (na samej gorze) powinno byc wiecej informacji, przeczytajcie chocby poczatek, pare pierwszych stron
 
Ostatnia edycja:
Do góry