reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jesteś teraz w 6 tygodniu ciąży. Radziłabym zaczekać kilka dni a potem gnaj do lekarza posłuchać serducha ! :-D Może w piątek albo w następny poniedziałek ? Bo jak pujdziesz jutro , to możesz nie usłyszeć. Szkoda nerwów, weź pod uwage ze ciąża rozwija sie w różnym tempie indywidualnie , czasem płód rozwija się wolniej a czasem szybciej . Przyjmuje sie norme 2 tygodnie w przód lub tył i to jest ok ! Dlatego ci mówie żebyś poczekała , bo faktycznie serduszko powinno byc słychac 23 - 26 dni po poczęciu , zależy kiedy doszlo u ciebie do zapłodnienia. Do terminu @ masz juz ok 14 dni czyli do np 17 ( nie wiem jak dlugie masz cylke? ) a od 17 to jest 9 dni więc jest duża szansa że usłyszysz , ale ja bym poczekała.
 
reklama
Witam się słonecznie :-D:-D

U nas za oknem prawdziwa wiosna, słonko grzeje,ze hej:tak:
Wiecie chłop chory w domu to :szok:, ja rozumiem że się źle czuje,ale wczoraj miałam już ochote zdzielić go przez łeb:wściekła/y::angry:...dzis na szczęście jest już lepiej.

Jeżyk - Ty sama najlepiej będziesz wiedziała kiedy będziesz gotowa, a strach pozostanie zawsze, trzeba go tylko pokonac:tak:

Maggie - kawka? dobry pomysł :tak:, dawniej wypijałam 2 kawy dziennie, kiedy zaszłam w ciąże piłam 1 małą filiżankę( na poczatku ) , tak z przyzwyjaczenia, bo mi za bardzo nie smakowała, później w ogóle nie piłam a teraz tak od czasu do czasu, za to wypijam morze herbat owocowych(normalna jakoś mi nadal nie smakuje)

Izulka - zrobiłaś jakiś maly krok na przód , brawo:tak::-)

Daga - wow, co za sny:shocked2:
 
A mojej koleżanki miał już 9 mm i co ? To nic nie znaczy ! Zależy od tępa rozwoju tak jak ci pisałam różnica w wymiarach to czasem nawet 2 tygodnie ! Moja koleżanka w 6 tc dopiero zobaczyła pęcherzyk , wczesniej nie chciał sie pojawić , mówili że poroniła ! i co rodzi 8 kwietnia ! Nie ma różnicy czy w 4 tc on ma 3 mm i 5 mm ! Ważne ze jest a jak sie juz pojawi , to zaczyna rosnąć 1,5 mm na dzień ! bardzo szybko ! Kochana nigdy na 100 % nie znasz daty zapłodnienia, a może twoja ciąża w 4 tc była 1 dzień młodsza od mojej ? co ty na to ??? Nie denerwój sie bo na 100 % bedzie ok ! A nerwami dzidzi nie pomagasz sie rozwijać ! Dostarcz jej troche hormonu szczęścia może kostke czekolady , pomarańczkę albo mały spacer w słońcu ?
 
Dorotka ! Co ty robisz ? Wiesz ze nie wolno ci płakać ? Jak ty płaczesz to i dzidziuś płacze ??? Jak ci mówię że masz sie nie denerwować to tak jest ! Sama przez to przechodziłam , i nie porównuj " rozmiarów " Bo każda ciąża rozwija się indywidualnie a nie tak jak jej w książce napisali !!! A jak boisz się zadzwonic bo cię lekarz wyśmieje to raczej zmień lekarza , ja moge dzwonic do swojego 24 h na dobę i ani razu mnie niewyśmiał , po takiej rozmowie co najwyżej śmialiśmy sie razem ! Doskonale rozumiem twój strach , ale bedzie dobrze zobaczysz ! :tak:
 
Jesteś teraz w 6 tygodniu ciąży. Radziłabym zaczekać kilka dni a potem gnaj do lekarza posłuchać serducha ! :-D Może w piątek albo w następny poniedziałek ? Bo jak pujdziesz jutro , to możesz nie usłyszeć. Szkoda nerwów, weź pod uwage ze ciąża rozwija sie w różnym tempie indywidualnie , czasem płód rozwija się wolniej a czasem szybciej . Przyjmuje sie norme 2 tygodnie w przód lub tył i to jest ok ! Dlatego ci mówie żebyś poczekała , bo faktycznie serduszko powinno byc słychac 23 - 26 dni po poczęciu , zależy kiedy doszlo u ciebie do zapłodnienia. Do terminu @ masz juz ok 14 dni czyli do np 17 ( nie wiem jak dlugie masz cylke? ) a od 17 to jest 9 dni więc jest duża szansa że usłyszysz , ale ja bym poczekała.

Do gin najszybciej poszlabym w najblizszy poniedzialek ale chyba jeszcze poczekam
tydzien dluzej jakos musze dac rade mnie wyszlo ze jestem w 5 tyg i 4 dni
a ty mowisz ze w 6 tyg ? naprawde mam juz metlik w glowie i sorki ze marudze
 
Tak mi wyliczył kalkulator w necie. Wpisz sobie w wyszukiwarce " kalkulator tygodni ciąży " i posprawdzaj na różnych stronkach. Wcale nie marudzisz , martwisz sie to normalne ! Według gazety echo też jestes w 4 tyg od zapłodnienie czyli w 6 tc .Gazeta Bezp
 
Dorotka ! to to rozumiem, wyluzujesz sie dzisiaj , pośmiejesz i zaraz nastrój ci sie poprawi , doskonale wiem co czujesz bo klika tygodni temu też przez to przechodziłam i tak jak ty przesunęłam wizytę ... gdybym przesunęła ja o kilka dni wcześniej nic bym nie zobaczyła ! a w tedy to już bym płakała dzień w dzień ...
Za kilka dni humor ci sie poprawi na dobre , jak usłyszysz malutkie serduszko ... ale nie myśl kochana że to twoje pierwsze i ostatnie zmartwienie ... oj nie ma tak łatwo , macierzyństwo to dużo stresu a radości 100 razy tyle ! :tak:
 
DZiewczyny poradzcie mi bo ja ponad tydzien temu byla u gin. no i on kazal przyjsc za 3 tygodnie
ale ja juz nie umiem funkcjonowac normlnie nie umiem spac bo sie zastanawiam jak to bedziena nastepnym usg :-( martwie sie strasznnie bo nie wiem czy sie cieszyc ze bedzie oki
i serduszko bedzie bilo czy juz plakac wiem ze taki stres nie robi fasolce niec dobrego
ale ja sie tak strasznie martwie bo moja ostatnia ciaza sie tak skonczyla :-(
Mysle sobie czy mozenie sprobowac przesunac tej wizyty u gin o tydzien lub choc o 4 dni wczesniej jak myslicie sprobowac????????????/

Dorotka! wiem, ze Ci strasznie ciezko i to absolutnie zrozumiale ze sie boisz, ale skoro gin Ci kazal przyjsc za 3 tyg. to sie tego trzymaj, jesli Cie nic specjalnie nie boli. Jak masz zwolnienie, to siedz sobie w domeczku, duzo spij, ogladaj komedie i jak jest ladna pogoda chodz na spacerki. Dol brzucha moze Cie bolec i to jest normalne. I rozmiarami pecherzyka sie nie sugeruj. A im pozniej pojdziesz tym wiecej zobaczysz :-). Mysl pozytywnie, tak lepiej dla Dzidziusia.
Czy ty byl ten prywatny gin? Jak juz bedziesz chodzic prywatnie, to jesli mozliwe, znajdz sobie kogos do kogo bedziesz miec zaufanie i do kogo mozesz ew. zadzwonic, zeby rozwiac watpliwosci.
W Finlandii ``panstwowo`` opieke nad ciezarna zaczyna sie od 10tego tyg. :szok: od wizyty u poloznej. Pierwsze USG w 12tym.
Ja poszlam w szostym tyg. zeby potwierdzic ciaze, do prywatnej przychodni i serduszko juz bilo, ale lekarka bylo zdziwiona, ze przygnalam ``tak wczesnie``.

Sciskam Cie mocno, trzymaj sie!!!!
 
reklama
Hej Dziewczyny:)
ale piszecie ostatnio:-D. Ja tylko na chwilkę bo muszę do pracy się zbierać:baffled:
dlaczegotak Jeszcze nie wstałaś??? spodziewałam się tutaj twojego dzisiejszego postu.
Dorota Gratuluję, ale super. Słuchaj dlaczegotak, czyli masz myśleć pozytywnie (taaa wiem ze to nie jest proste ale nikt nie powiedział że łatwo będzie;-))
Ja bym poczekała jeszcze chociaż z tydzień a najlepiej 2. ale moja droga jak masz się zamartwiać to lepiej idź. Ja sama w pierwszym trymestrze raz sie tak nakręciłam bo nagle przeszły mi wszystkie mdłości że obdzwoniłm pół krakowa żeby znaleść wolne usg i poszłam. Lekarz mnie uspokoił i powiedział że stresować się nie wolno, pozatym zobaczyłam że wszystko ok i było mi lepiej. no ale Ty to najwcześcniej za tydzień. Także trzymam kciuki za wymyslanie pozytywnych myśli. Zrób to dla małej fasolki:tak:
Maggie2412 pozdrowionka :)
i całą resztę mocno piozdrawiam. chciałabym odpisać kazdej z was ale muszę pedzić na ważne szkolenie. uffff dopiero w piątek po południu będę mieć wolną chwilę a już jadę na rezerwie. trzymajcie się kochane.
A batonik?? mam nadzieję że wszystko gra bo nie widziałam żeby coś pisała?? prawda?? Tak czy inaczej trzymam kciuki za młode mamusie:cool2:
 
Do góry