reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Będziesz musiała sama zdecydować, zgodnie z tym co mówią "znawcy mthfr "powinnaś brać tylko formę metylowaną. Metyle nie wszystkim służą (witam się ja -chyba :>).Lekarze polecą Ci pewnie jakikolwiek preparat mieszany czy to puerię czy prenatal( pełno tego) ponieważ w ich opinii mthfr ma połowa społeczeństwa i niczemu to nie przeszkadza.

U mnie pierwsza ciąża udana na preparacie mieszanym. Teraz staram się zaufać tej wiedzy,że mieszane są bez sensu bo syntetyczny kwas i tak nie pozwala wchłaniać się metylowanej formie ale nikogo do tego nie przekonuje.. ufam póki co dietetykom.
Ja teraz zamiast folianu (6S)-5-MTHF) biorę folinic acid (kwas folinowy)czyli formę aktywną metabolicznie bo mthfr nie ma wpływu na jego wchłanianie.

Najlepiej zbadać poziom homocysteiny, b12, kwasu foliowego i wtedy podjąć decyzję :O
Potem jak coś wybierzesz to po 4 tygodniach max. znowu bym zrobiła te badania i zobaczyła jak to wygląda.
Pięknie to wszystko rozpisałaś ale ja w ogóle tego nie ogarniam 🙈 A czytając inne fora jestem już zupełnie zdezorientowana. Tak jak piszesz, lekarz też mi polecił formę mieszaną dlatego biorę prenatal. Chcielibyśmy się zacząć starać od tego miesiąca ale teraz już nie wiem.. Badania wszystkie zrobiłam. Homocysteina 7,30 gdzie przy suplementacji powinno być mniej niż 12. Witamina 256 (max 771), kwas foliowy 24.30 (max 26,80)...
 
reklama
Pięknie to wszystko rozpisałaś ale ja w ogóle tego nie ogarniam 🙈 A czytając inne fora jestem już zupełnie zdezorientowana. Tak jak piszesz, lekarz też mi polecił formę mieszaną dlatego biorę prenatal. Chcielibyśmy się zacząć starać od tego miesiąca ale teraz już nie wiem.. Badania wszystkie zrobiłam. Homocysteina 7,30 gdzie przy suplementacji powinno być mniej niż 12. Witamina 256 (max 771), kwas foliowy 24.30 (max 26,80)...
Witaminę b12 bym podniosła(suplementowała) i zobaczyła jak się zachowa przy tym homocysteina. Ja akurat mam wiecznie za niską więc marzy mi się taka 6,5 :D
Dietetyczka twierdzi,że kwas foliowy powinien być w górnej normie i wiecie kiedyś nie miałam z tym problemu na mieszańcu(chociaż już jak zaszłam to w 1 ciąży nie badałam niestety ) ale jak teraz w lipcu bodajże kupiłam sobie puerię żeby zobaczyć co się bedzie działo to mi wywalilo kwas na 30. Dlatego w to nie szłam..

Przy mthfr należy unikać syntetyku czyli kwasu pterooiloglutaminowego tak jak napisałam ponoć połączenie syntetyku z folianem(metylowany kwas) w mieszanych przy homozygocie (czy hetero to juz nie wiem) się nie sprawdza.
A jest jeszcze kwas folinowy, u nas na rynku go niewiele, dobra forma dla wrażliwych na metyle, nie powinien zbijać homocysteiny?i dlatego z niego korzystam.
Tyle w teorii. Tak to pojmuję..
Trzeba czytać :D
 
Ostatnia edycja:
Witaminę b12 bym podniosła(suplementowała) i zobaczyła jak się zachowa przy tym homocysteina. Ja akurat mam wiecznie za niską więc marzy mi się taka 6,5 :D
Dietetyczka twierdzi,że kwas foliowy powinien być w górnej normie i wiecie kiedyś nie miałam z tym problemu na mieszańcu(chociaż już jak zaszłam to w 1 ciąży nie badałam niestety ) ale jak teraz w lipcu bodajże kupiłam sobie puerię żeby zobaczyć co się bedzie działo to mi wywalilo kwas na 30. Dlatego w to nie szłam..
Ja na początku roku z polecenia lekarza brałam folik, jak zaszłam w ciążę to brałam folik+femibion. Po poronieniu zaczęłam brać pregna start ale jak dowiedziałam się o mutacji to biorę prenatal uno. Chyba po prostu też wybiorę się do dietetyka. Może mi to ogarnie 😏
 
Ja na początku roku z polecenia lekarza brałam folik, jak zaszłam w ciążę to brałam folik+femibion. Po poronieniu zaczęłam brać pregna start ale jak dowiedziałam się o mutacji to biorę prenatal uno. Chyba po prostu też wybiorę się do dietetyka. Może mi to ogarnie 😏
Polecam, najlepiej tak żebyś czuła się zaopiekowana :) Żaden szanowany nie da syntetyku/ mieszanego 🙈
Jestem jeszcze przed wizytą u kolejnego więc sama jestem ciekawa czy wymyśli coś nowego.
A tak nie czuję na tyle kompetentna żeby coś wskazywać, zwłaszcza po stracie 😞. Sama rzuciłam syntetyki, a czasami mam wrażenie, że to jedyna droga żeby podnieść homocysteinę ( paranoja, wiem) ale nikt nie ma za niskiej 😑
 
Ostatnia edycja:
@sadness35 nie myślałaś o tym, żeby zrobić szersze badanie polimorfizmów i dać do analizy epigenetycznej? Może u Ciebie coś innego jest kluczem?
Jak szerokie? Masz coś konkretnie na myśli?
Powiem tak, na razie żadnych więcej badań nie robię. Ta wiedza póki co rodzi tylko dużo pytań i żadnych rozwiązań. Prościej byłoby mieć trombofilię- w to wszyscy wierzą i wiedzą jak to ogarnąć.Szkoda mi na razie kasy 😐
 
Jak szerokie? Masz coś konkretnie na myśli?
Powiem tak, na razie żadnych więcej badań nie robię. Ta wiedza póki co rodzi tylko dużo pytań i żadnych rozwiązań. Prościej byłoby mieć trombofilię- w to wszyscy wierzą i wiedzą jak to ogarnąć.Szkoda mi na razie kasy 😐
Panele typu mthfrUK, 23andme. Homocysteina przeciez ma zwiazek nie tylko z kwasem foliowym. Te jakieś metioniny, glutationy, tauryny itp.
 
Panele typu mthfrUK, 23andme. Homocysteina przeciez ma zwiazek nie tylko z kwasem foliowym. Te jakieś metioniny, glutationy, tauryny itp.
Ale ja jestem pewna, że potrafię mieć normalną homocysteinę..
Po poronieniu zanim zbadałam mthfr była piękna - 7 ! a potem się zaczęła suplementacja.. i takiej już nie widziałam

Ostatnio po 9 dniach(serio ) miałam skok z 4,3 na 8,4 :O:O Laboratorium na miejscu, w szpitalu, wynik po godzinie.
Co robiłam? przez 9 dni wzięłam folinic 800 tylko 3 razy i piłam codziennie zieloną herbatę (antyoksydanty+wypłukuje kwas foliowy)+100mg glutationu.
Więc albo jestem zastresowana albo mam stan zapalny albo za dużo folianów. Wszystko może być..
Jak wznowiłam suplementację spadła znowu. Potem na początku cyklu się zagapiłam z tą herbatą (bo nie lubię) i znowu problem bo nie można w ciąży wypłukiwać kwasu foliowego..
 
Polecam, najlepiej tak żebyś czuła się zaopiekowana :) Żaden szanowany nie da syntetyku/ mieszanego 🙈
Jestem jeszcze przed wizytą u kolejnego więc sama jestem ciekawa czy wymyśli coś nowego.
A tak nie czuję na tyle kompetentna żeby coś wskazywać, zwłaszcza po stracie 😞. Sama rzuciłam syntetyki, a czasami mam wrażenie, że to jedyna droga żeby podnieść homocysteinę ( paranoja, wiem) ale nikt nie ma za niskiej 😑
Poszperałam jeszcze trochę i znalazłam taki oto suplement www.apteka-melissa.pl/produkt/metylofolian-i-metyl-b12-60-vegan-kaps,71750.html , wszystko na ulotce pięknie wygląda... ;)
 
reklama
Hej, człowiek szuka już problemów.. mam wynik Bety z wczoraj i jest to 2573 😱 Już wydaje mi się za wysoki, choć mieści się w normach z labu dla 5 tygodnia. Okres miałam dostać w niedzielę. Już zaczynam się bać,że to może nie ciąża a coś innego ( dr google wszystko wywróźy.. 🙈)
 
Do góry