reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej, człowiek szuka już problemów.. mam wynik Bety z wczoraj i jest to 2573 😱 Już wydaje mi się za wysoki, choć mieści się w normach z labu dla 5 tygodnia. Okres miałam dostać w niedzielę. Już zaczynam się bać,że to może nie ciąża a coś innego ( dr google wszystko wywróźy.. 🙈)
Trzymam kciuki żeby wszystko było ok 🤞 proszę się nie martwić na zapas, a kiedy masz wizytę?
Dr google to rzecz straszna, ja zaczęłam czytać o mthfr i teraz jestem w ciągłym strachu czy prenat.al uno wystarczy, czy może coś innego kupić... Najgorsze jest to że człowiek sam musi szperać :( z rana już wypiłam zakwas z buraka, cały czas czytam, nie mogę się wyłączyć, myśleć o czymś innym. To co wszystkie tu przeżyłyśmy... Ale będąc w pierwszej ciąży i czytając forum (to były lutowe mamy 2023 😭) zastanawiałam się, po co to ciągle badanie bety, po co się tak przejmować. Teraz już wiem...
 
reklama
A czy stosuje któraś Mama DHA premium plus? Które lepsze to czy prenatal uno?
ja prental uno, aktualnie Duo. Polecila mi go genetyk i mój gin i ma fajne opinie.
Hej dziewczyny 🙂 bardzo długo tutaj nie pisałam,ale przewinęłam się przez ten wątek w połowie 2021r. Wtedy w czerwcu straciłam ciążę koło 20 tygodnia (powód wg lekarza w szpitalu - przyduszenie pępowiną..). Jestem też po jednej stracie w 8tyg. a w domu mam 5 letniego synka. Długo nie dopuszczałam do siebie myśli o ponownej ciaży.. Tak naprawdę dopiero jak pojawiły się równolegle dwie ciąże w bliskiej rodzinie to coś we mnie pękło,choć wydawało mi się,że nadal nie jestem gotowa. Postanowiłam jednak dać szansę aby los zdecydował i od września żyłam na zasadzie "będzie co ma być". I tak oto dziś dwie kreski na teście! 😱 Jestem w ciężkim szoku i wielkim strachu. Ale wiem,że z Wami będzie mi tu raźniej... 🙂 Będę musiała zdecydować, czy wdrożyć jakieś leczenie zachowawcze...mimo,że nie mam wskazań bo wszystkie wyniki badań po poronieniu wyszły prawidłowo (badania z TestDNA + laboratorium). No i narazie będę sprawdzać Betę w tym tygodniu 🤞
gratulacje♥️
 
Z kwasem u mnie w tej ciąży był taki problem, że zaszłam, mając niezbyt wysoki poziom i nie biorąc go w ogóle przed owulacja. Dopiero po owulacji zaczęłam brać Pregna+aliness czyli 400 mikrogramów kwasu i 1000 mikrogramów metylu. Taki chichot losu, ze przy moim obcykaniu w temacie i $$$ wydawanych na suplementy, akurat zaszłam jak ich nie brałam.

Moje dziecko ma duże zagłębienie w dolnej części kręgosłupa, naczyniaka i malformację naczyniowa oraz bardzo wrzeszczy (kolka). Wypisz-wymaluj dziecko z mthfr i to zatrute przez matkę w czasie organogenezy.

Teraz się zastanawiam, czy po + teście to nawet 1600 mikrogramów metylu nie brałam.
kurde jak to dziecko mtfhr ? I czemu zatrute? Przez to że nie brałaś tych supli? 😱
Ja planuję córce za jakiś czas zrobić wymaz i synkowi też jak się urodzi ale to w przyszłości.
 
Hej, człowiek szuka już problemów.. mam wynik Bety z wczoraj i jest to 2573 😱 Już wydaje mi się za wysoki, choć mieści się w normach z labu dla 5 tygodnia. Okres miałam dostać w niedzielę. Już zaczynam się bać,że to może nie ciąża a coś innego ( dr google wszystko wywróźy.. 🙈)
nie czytaj tych pierdół, tam zaraz najgorsze rzeczy napiszą
 
@Pszczolka38
@Cynamonka92
@Andromacha
Dziewczynki co u Was?

Mam straszny mętlik w głowie, jestem przed okresem, brzuch już boli, choć w jednej i drugiej ciąży tez myślałam, ze zaraz dostanę okres i jednak sie myliłam…
Zastanawiam sie czy go chce czy nie 😥
Codziennie myśle o tym co sie stało, nie mogę sobie tego ułożyć w głowie, nie mam z kim o tym porozmawiać 😥
Koleżanki mi mówią, ze super, ze tak szybko sobie z tym poradziłam, a tak naprawdę nie wiedza jak strasznie sie czuje😥
Niedawno sie dowiedziałam, ze sąsiadka po wielu latach starań jest w ciąży i ma termin bardzo zbliżony do mojego, ciesze sie bo wiem, ze długo na to czekala i tak bardzo zazdroszczę 😥
Cały czas dotyka nas jakieś pasmo nieszczęść, 2 tyg temu tata miał wypadek samochodowy, na szczęście nic mu sie nie stało ale wyglądało to masakrycznie, samochód do kasacji, a kupił go zaledwie miesiąc temu, mało co nim jeździł bo miał covida, potem był w Hiszpanii… tak sie nim cieszył 😥
Moja psinka jakoś gorzej sie czuje, ma 14 lat wiec mogą sie pojawiać jakieś schorzenia ale kocham ją jak córkę, nie chce jej stracić😞
Eh wybaczcie za te żale ale jakoś łatwiej mi tu pisać niż rozmawiać z kimś kto mnie kompletnie nie rozumie 😥
 
@olka11135 a Ty się już starasz? Czytałam o Twoim cp, strasznie mi przykro😥
@sadness35 mam nadzieje, ze za chwilkę spełnisz marzenie, a dzidziuś będzie zdrowiutki😘

Skończyłam dziś czytac wątek, a miałam co czytac bo cofnęłam się do października 2021, jakie to niesprawiedliwe, ze tyle kobiet musi przechodzić przez ten trudny czas😥 nie miałam świadomości jaka to jest skala…
 
A czy stosuje któraś Mama DHA premium plus? Które lepsze to czy prenatal uno?
Ja przed ciążą brałam mama DHA, ale zmieniłam ginekolog i ona zaleciła prenatal uno i jeszcze trochę innych rzeczy. Zastosowałam się, bo uznałam, że to już ostatni lekarz do którego idę i jak się nie uda zajść w ciążę do 35 urodziny to odpuszczamy. Obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży (pierwsza ciąża biochemiczna była). Nie wiem co w końcu pomogło, ale bardzo się cieszę. Pewnie różne organizmy różnie reagują na poszczególne suplementy.
 
6 października miałam robione łyżeczkowanie, 31 października na kontroli potwierdzenie że wszystko jest ok, ładnie oczyszczone, dowiedziałam się że jestem po owulacji i do 2 tygodni przyjdzie pierwsza @, i z następnym cyklem mamy rozpocząć działania.
No i tak plamie już 6 dzień l, @ dla mnie ciężko byłoby to nazwać. Jak było u Was dziewczyny? Miałyście obfite czy skąpe @ po poronieniu?
 
reklama
6 października miałam robione łyżeczkowanie, 31 października na kontroli potwierdzenie że wszystko jest ok, ładnie oczyszczone, dowiedziałam się że jestem po owulacji i do 2 tygodni przyjdzie pierwsza @, i z następnym cyklem mamy rozpocząć działania.
No i tak plamie już 6 dzień l, @ dla mnie ciężko byłoby to nazwać. Jak było u Was dziewczyny? Miałyście obfite czy skąpe @ po poronieniu?
Pierwszą miesiączkę miałam bardzo skąpą, rano było delikatne krwawienie, wieczorem ustawało. Ciągnęła się około 8 dni. Za to druga i trzecia bardzo obfita, zwykłe podpaski nie dawały rady.
 
Do góry