reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej :) macie zapewne większe doświadczenie więc zapytam, w grudniu 2017 roku miałam łyżeczkowanie z powodu poronienia zatrzymanego około 8 tyg ciąży, po roku zaszłam w kolejną ciążę tym razem ta sama sytuacja ciąża była młodsza, a wiedziałam kiedy dokładnie w nią zaszłam, ginekolog dał mi heparynę, wysokie dawki kwasu foliowego, Acard, luteinę i duphaston po tym zestawie ruszyło ciąża podgonila i ja cieszyłam się aż do 32 tyg ciąży kiedy to nagle bez powodu odeszły wody płodowe i pojawił się synek, na strachu się skończyło, na tą chwilę ma 3 lata rozwija się prawidłowo, do tej pory mówiłam, że nigdy więcej ciąży, teraz im jest starszy im bardziej zapominam przechodzi mi to przez myśl, na pewno nie teraz, ale chciałabym zrobić wszystkie potrzebne badania, które potwierdziły by bądź wykluczyły potrzebę stosowania np heparyny, zrobić badania po poronieniu czy po przedwczesnym porodzie, może któraś z Was robiła taki zestaw badań i coś podpowie ? Do tej pory nie robiłam kompletnie nic oprócz standardowych typu morfologia czy coroczna cytologia :)
Ja bym pewnie poszla w sprawdzenie zespołu antyfosfolipidowego oraz badań w kierunku trombofilii. W kolejnej ciazy zdecydowałabym się na częstsze wymazy z pochwy. Z tego co piszesz w kolejnych postach to coś zaczęło się dziać już wczesniej- może infekcja i skracajaca się szyjka. Masz pewność że była ona odpowiednio kontrolowana?
Po porodach przedwczesnych w kolejnych ciążach duża uwagę skupią się właśnie na szyjce i jeśli coś się dzieje to od razu zakłada się np szew.
Na pewno poszukałabym ogarniętego lekarza.
Cieszę się, że mimo tych przeżyć synek jest cały i zdrowy. Powodzenia w dalszych próbach 🙂
Cześć dziewczyny, nie wiem czy ktoś tu został ze "starych" dziewczyn, mam nadzieję że nie (i wszystkie szczęśliwie czekają na maluszki). Przedstawiam Wam moją podwojnie tęczową corcię, urodzoną SN dokładnie tydzień temu w 38+0. Cuda się zdarzają, warto walczyć!!!
My się chyba nie poznałyśmy, ale dobrze słyszeć takie pozytywne historie. Ja tu od dziewczyn dostałam bardzo dużo wsparcia i takie zakończenia dają mi nadzieję 🙂 dużo zdrowia dla Was!
 
Cześć dziewczyny. 😊 Razem z mężem bardzo pragniemy dziecka. Ostatnia miesiączka 11.04, 9.05 zrobiłam test ciążowy - wynik pozytywny. Niestety słaby przyrost bety na początku, nastepnie Beta ładnie podrosła, niski progesteron. Dostałam dupka. 1.06 spadek bety 2.06 wizyta u ginekologa. Pusty pęcherzyk ciążowy, który po tygodniu nie urósł ani trochę (0,9 mm). Od 2.06 do 8.06 krwawienie. 3.06 pod prysznicem wypadł ze mnie duży, twardy skrzep krwi. 10.06 współżyłam z mężem. 11.06 dostałam plamienia, które zdażyło się raz przy podcieraniu. Pomyślałam ze to reszta po poronieniu. Ginekolog kazał się umówić na wizytę, gdy dostanę miesiączki lub gdyby działo się coś złego to wcześniej. Zrobiłam test ciążowy po poronieniu - negatywny. Czyli poronienie samoistne. Nie dostaliśmy zakazu współżycia. Wspolzylismy: 10,15,20,23. Dziś mam podwyższona temperaturę, śluz występuje. Czekam na miesiączkę, powiedzcie dziewczyny ile czekalibyście na @ czy może jej nie dostaliście, bo byłyście w ciąży? Jeśli tak to kiedy powinnam wykonać test ciążowy i jaki najlepiej?
 
Cześć dziewczyny. 😊 Razem z mężem bardzo pragniemy dziecka. Ostatnia miesiączka 11.04, 9.05 zrobiłam test ciążowy - wynik pozytywny. Niestety słaby przyrost bety na początku, nastepnie Beta ładnie podrosła, niski progesteron. Dostałam dupka. 1.06 spadek bety 2.06 wizyta u ginekologa. Pusty pęcherzyk ciążowy, który po tygodniu nie urósł ani trochę (0,9 mm). Od 2.06 do 8.06 krwawienie. 3.06 pod prysznicem wypadł ze mnie duży, twardy skrzep krwi. 10.06 współżyłam z mężem. 11.06 dostałam plamienia, które zdażyło się raz przy podcieraniu. Pomyślałam ze to reszta po poronieniu. Ginekolog kazał się umówić na wizytę, gdy dostanę miesiączki lub gdyby działo się coś złego to wcześniej. Zrobiłam test ciążowy po poronieniu - negatywny. Czyli poronienie samoistne. Nie dostaliśmy zakazu współżycia. Wspolzylismy: 10,15,20,23. Dziś mam podwyższona temperaturę, śluz występuje. Czekam na miesiączkę, powiedzcie dziewczyny ile czekalibyście na @ czy może jej nie dostaliście, bo byłyście w ciąży? Jeśli tak to kiedy powinnam wykonać test ciążowy i jaki najlepiej?

Lekarz nie zalecił Ci usg żeby sprawdzić czy wszystko okej?
 
Lekarz nie zalecił Ci usg żeby sprawdzić czy wszystko okej?
Nie, dzwoniłam do niego jeszcze po wizycie, bo podczas poronienie nic do mnie nie docierało. Mówił tylko o becie, która zrobiłam zaraz po poronieniu, jeszcze dodatkowo zrobiłam test ciążowy - negatywny. Dostałam skierowanie w razie komplikacji na szpital, gdyby np. Krwawienie nie ustąpiło lub gdybym gorączkowala. Miałam się z nim skontaktować, kiedy dostanę kolejna miesiączkę, jednak jak na razie nic na to nie wskazuje. Nie mam objawów takie jak były zawsze, czyli ból piersi, rozdrażnienie. Zawsze przed @ nie mialam śluzu. Teraz występuje + bardzo obfity trądzik. 🤷🏼‍♀️
 
Cześć dziewczyny. 😊 Razem z mężem bardzo pragniemy dziecka. Ostatnia miesiączka 11.04, 9.05 zrobiłam test ciążowy - wynik pozytywny. Niestety słaby przyrost bety na początku, nastepnie Beta ładnie podrosła, niski progesteron. Dostałam dupka. 1.06 spadek bety 2.06 wizyta u ginekologa. Pusty pęcherzyk ciążowy, który po tygodniu nie urósł ani trochę (0,9 mm). Od 2.06 do 8.06 krwawienie. 3.06 pod prysznicem wypadł ze mnie duży, twardy skrzep krwi. 10.06 współżyłam z mężem. 11.06 dostałam plamienia, które zdażyło się raz przy podcieraniu. Pomyślałam ze to reszta po poronieniu. Ginekolog kazał się umówić na wizytę, gdy dostanę miesiączki lub gdyby działo się coś złego to wcześniej. Zrobiłam test ciążowy po poronieniu - negatywny. Czyli poronienie samoistne. Nie dostaliśmy zakazu współżycia. Wspolzylismy: 10,15,20,23. Dziś mam podwyższona temperaturę, śluz występuje. Czekam na miesiączkę, powiedzcie dziewczyny ile czekalibyście na @ czy może jej nie dostaliście, bo byłyście w ciąży? Jeśli tak to kiedy powinnam wykonać test ciążowy i jaki najlepiej?
Ja również przeszłam ciaze bezzarodkowa, aczkolwiek ja miałam zabieg. Miesiaczka w cyklu po zabiegu przyszla spóźniona po troche ponad tygodniu. Wiem że w tym cyklu po zabiegu mialam owulacje, bo akurat wtedy wypadła moja kontrola u ginekologa. W tym cyklu się nie staraliśmy.
Teoretycznie pierwszy dzień krwawienia liczy się jako pierwszy dzień miesiaczki, ale czasami bezpośrednio po poronieniu cykl się wydłuża. Jeśli chodzi o testy to ja polecam pink strumieniowy. A kiedy go wykonać? Zależy jakie długie miałaś zwykle cykle. Pewnie zrobiłabym w terminie planowanej miesiaczki, aczkolwiek jak wspomniałam wyżej cykl po poronieniu może być troszke dłuższy i wtedy automatycznie wszystko się przesuwa.
 
Ja również przeszłam ciaze bezzarodkowa, aczkolwiek ja miałam zabieg. Miesiaczka w cyklu po zabiegu przyszla spóźniona po troche ponad tygodniu. Wiem że w tym cyklu po zabiegu mialam owulacje, bo akurat wtedy wypadła moja kontrola u ginekologa. W tym cyklu się nie staraliśmy.
Teoretycznie pierwszy dzień krwawienia liczy się jako pierwszy dzień miesiaczki, ale czasami bezpośrednio po poronieniu cykl się wydłuża. Jeśli chodzi o testy to ja polecam pink strumieniowy. A kiedy go wykonać? Zależy jakie długie miałaś zwykle cykle. Pewnie zrobiłabym w terminie planowanej miesiaczki, aczkolwiek jak wspomniałam wyżej cykl po poronieniu może być troszke dłuższy i wtedy automatycznie wszystko się przesuwa.
Cykle 28-30 dni, dziś jest 29 dzień. Kupię dziś i zrobię jutro, dziękuje! ☺️
 
reklama
Cześć ciocie,
Prawie 250 gr chłopaka ❤️

Propozycje imion 🙈 bo to miała być Zosia 🙈
 

Załączniki

  • IMG_20220630_180541.jpg
    IMG_20220630_180541.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 61
Do góry