reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Obecny lekarz słowem nie wspomniał o nr tel, że może podać w razie gdyby coś się działo. Byłam u niego w marcu żeby sprawdził czy wszystko w porządku i mówiłam o tych krótkich miesiączkach to powiedział żebym nie szukała dziury w całym i starała się dalej. 🤷
debil no. Dla mnie najważniejszy jest kontakt z lekarzem, czuje się bezpiecznie jak mogę zawsze do niego zadzwonić. Przecież nie będę dzwonić z byle pierdoła (choć powiedział żeby nawet z pierdoła dzwonić i mojemu mężowi powiedziel to samo kiedys: że ma sobie zapisać numer i jakby jego coś niepokoiło to też ma dzwonić ). Kiedyś chodziłam do najlepszego lekarza w mieście, ponoć. Wizyta fajna, wszystko ok ale nie dość że leki bez refundacji dawał mimo że mógł z refundacja to jeszcze nigdy nie odbierał, wiecznie wysyłał wiadomość że jest na dyżurze i żeby pisać sms a na SMS też nie odpisywał. Ba, przepisał mi lek który nie można stosować u kobiet w ciąży( dobrze że czytam ulotki). Takze cieszę się że trafiłam akurat na takiego gina jak mam teraz i mimo że poznałam go w jednym z gorszych momentów mojego życia to mam zamiar się go trzymać bo tyle ze mną przeszedł 🤷 czuje się przy nim bezpiecznie po prostu. Także szukaj takiego lekarza żebyś ty czuł się zaopiekowana i mogą na niego liczyć
 
Obecny lekarz słowem nie wspomniał o nr tel, że może podać w razie gdyby coś się działo. Byłam u niego w marcu żeby sprawdził czy wszystko w porządku i mówiłam o tych krótkich miesiączkach to powiedział żebym nie szukała dziury w całym i starała się dalej. 🤷
To jakiś nie poważny jest.
Wychodzi na to że wiesz co ma być to będzie nie szukaj babo dziury w całym.

Ja po drugim poronieniu zrezygnowałam z lekarza choc chodziłam prywatnie ale jego podejście było podobne.
Po pierwszym ok człowiek mniej świadomy może tak miało być ale po drugim poronieniu zapytałam co można zrobić żeby wyeliminować kolejna stratę powiedział żebym zrobiła posiew z pochwy i tyle nic więcej nie polecił ani nie zalecił.
Podziękowałam za współpracę.

Poszłam do tej pani doktor co chodzę i to ona poradziła żeby iść do poradni genetycznej zrobić badania widać że kobieta się starała kolejna strata ale wiedzieliśmy jaka była przyczyną- mój kartiotyp.
Jak wylądowałam w szpitalu w tej ciąży nie było jej bo akurat miała urlop ale w pierwszy dzień kiedy wróciła przyszła do mnie myślę że również do innych pacjentek które prowadzi chociaż nie miała dyżury w szpitalu.
Jak napisałam sms ze jadę na szpital pisała do mnie żebym jej pisała na bieżąco co się dzieje.
Takie fajne podejście.
 
To jakiś nie poważny jest.
Wychodzi na to że wiesz co ma być to będzie nie szukaj babo dziury w całym.

Ja po drugim poronieniu zrezygnowałam z lekarza choc chodziłam prywatnie ale jego podejście było podobne.
Po pierwszym ok człowiek mniej świadomy może tak miało być ale po drugim poronieniu zapytałam co można zrobić żeby wyeliminować kolejna stratę powiedział żebym zrobiła posiew z pochwy i tyle nic więcej nie polecił ani nie zalecił.
Podziękowałam za współpracę.

Poszłam do tej pani doktor co chodzę i to ona poradziła żeby iść do poradni genetycznej zrobić badania widać że kobieta się starała kolejna strata ale wiedzieliśmy jaka była przyczyną- mój kartiotyp.
Jak wylądowałam w szpitalu w tej ciąży nie było jej bo akurat miała urlop ale w pierwszy dzień kiedy wróciła przyszła do mnie myślę że również do innych pacjentek które prowadzi chociaż nie miała dyżury w szpitalu.
Jak napisałam sms ze jadę na szpital pisała do mnie żebym jej pisała na bieżąco co się dzieje.
Takie fajne podejście.
Super trafiłaś, ja poszukam jeszcze informacji o tej pani doktor popytam i w razie czego będę miała alternatywę na podejście obecnego lekarza do sytuacji
 
Co do umawiania terminu prenatalnych to zwykle panie w rejestracji wyliczają termin badania na podstawie OM (tak żeby się zmieścić w tych odpowiednich widelkach), ale ja np od początku mam ciążę starsza z usg o 6 dni względem ostatniej miesiaczki, wiec ja taka informacje podawałam bo to już robiło prawie tygodniowa różnice tych widełkach.
 
Co do umawiania terminu prenatalnych to zwykle panie w rejestracji wyliczają termin badania na podstawie OM (tak żeby się zmieścić w tych odpowiednich widelkach), ale ja np od początku mam ciążę starsza z usg o 6 dni względem ostatniej miesiaczki, wiec ja taka informacje podawałam bo to już robiło prawie tygodniowa różnice tych widełkach.
a mnie się pierwszy raz nie zapytały przy rejestracji na prentalne o termin porodu ani kiedy osttabia miesiączka. Tylko pytanie w którym tygodniu jestem. Mówię że według mnie 11 równo a według gina 11+2. Aż w szoku byłam
 
A tak zmieniając temat :-) któraś planuje testowanie w maju jeszcze ? :-) są takie jak ja co walczą ciagle i ciagle ? ;-) ja dziś progesteron w 20 dc - 25 :-) wiec mam duże oczekiwania co do tego cyklu , oby mnie nie zawiódł ...

W maju to nie, ale może czeka mnie testowanie w czerwcu. Zależy co mi lekarz powie w tym czerwcu ;) i co ja na to. Trochę nam się tu zrobił wątek ciążowy - choć wiadomo, to cieszy bo my następne ;)
 
Ostatnia edycja:
W maju to nie, ale może czeka mnie testowanie w czerwcu. Zależy co mi lekarz powie w czerwcu ;) i co ja na to. Trochę nam się tu zrobił wątek ciążowy - choć wiadomo, to cieszy bo my następne ;)
Ja kibicuje każdej ;-) i super poczytać p badaniach itd bo niby dużo wiem ale dalej coś nowego odkrywam ;-) to trzymam kciuki żeby było pozytywnie u ciebie ;)
 
reklama
Do góry